KenyaKenia
FKF Premier LeaguePremier League FKF
Runda 5

Tusker vs Mara Sugar Typy i Porady Bukmacherskie

Nasze typy: Remis (50%); Obie drużyny strzelą: Nie.

Najlepsza stawka
Nasza propozycja
Podwójna szansa
Doma/Remis
95%
Zaufanie
Zgadzasz się z tą prognozą?

Porady bukmacherskie

50%
50%
0%
TuskerRemisMara Sugar
Wynik
Tusker
50%
Obie drużyny strzelą
Nie
62%
Podwójna szansa
Doma/Remis
95%
Kursy aktualizowane co godzinę
Typy są przeliczane co 2 godziny
Zablokowane 2 godziny przed rozpoczęciem

Analiza ekspertów

Alexey Andrianov
Alexey Andrianov Założyciel i główny analityk
60.3% 30+ lat
12 min czytania

W poniedziałek, 2 listopada 2026 roku, o godzinie 13:00 czasu warszawskiego, rozegrane zostanie spotkanie 5. kolejki kenijskiej FKF Premier League. Na boisku zmierzą się Tusker oraz Mara Sugar. To starcie dwóch drużyn, które w tym sezonie wykazują zaskakująco podobną stabilność, mimo różnic w aktual...

Przeczytaj pełną analizę

Kluczowe Statystyki

Tusker2
1Remisy
1Mara Sugar
1.75Średnia bramek
50%Obie Strzelają
25%Powyżej 2.5
24 kwi 2026Tusker0-1Mara Sugar
29 lis 2025Mara Sugar0-1Tusker
6 kwi 2025Mara Sugar1-1Tusker
27 lis 2024Tusker2-1Mara Sugar
Zobacz wszystkie mecze

Pełna analiza

Alexey Andrianov
Alexey Andrianov ✓
Założyciel i główny analityk
60.3% Skuteczność «Nasz Typ»
30+ Lat Doświadczenia
16.2k Śledzone Prognozy
Tusker vs Mara Sugar — typy i zapowiedź meczu
Tusker
PPDWP
Ostatnia formavs
Mara Sugar
PDWDD

W poniedziałek, 2 listopada 2026 roku, o godzinie 13:00 czasu warszawskiego, rozegrane zostanie spotkanie 5. kolejki kenijskiej FKF Premier League. Na boisku zmierzą się Tusker oraz Mara Sugar. To starcie dwóch drużyn, które w tym sezonie wykazują zaskakująco podobną stabilność, mimo różnic w aktualnej pozycji w tabeli. Tusker, zajmujący ósmą lokatę z dorobkiem trzech punktów, prezentuje formę nieskazitelnej maszyny do zdobywania bodźców – zespół ten nie zna jeszcze porażki w swoich dotychczasowych występach. Z kolei Mara Sugar plasuje się wyżej, na trzecim miejscu z pięcioma punktami na koncie, również nie tracąc ani jednego oczka w ligowym rozgrywkach (bilans: jeden zwycięstwo i dwa remisy). Ta bezwzględna skuteczność w unikaniu porażek tworzy ciekawy kontekst dla nadchodzącego pojedynku.

Należy zwrócić uwagę na aspekty logistyczne i przygotowania fizycznego obu zespołów. Tusker ma do dyspozycji cztery dni odpoczynku po swoim ostatnim meczu, podczas gdy Mara Sugar czerpie korzyści z pięciodniowej przerwy. Różnica ta jest minimalna i prawdopodobnie nie będzie decydującym czynnikiem wpływającym na kondycję zawodników w trakcie spotkania. Obie ekipy mogą liczyć na pełną dostępność kadry pod względem zmęczenia, co sugeruje dynamiczną grę od pierwszej minuty. Analiza ostatnich wyników Marae Sugar wskazuje na serię remisów (DWD), co może sugerować pewną ostrożność w podejściu do meczów u siebie lub na wyjeździe.

Dla obstawiających warto przyjrzeć się rynkowi BTTS oraz O/U, gdzie oba zespoły wykazują tendencję do zdobywania punktów bez straty zwycięstwa. Spotkanie zapowiada się jako taktyczny pojedynek drużyn, które wolą grać systemowo i unikać ryzykownych sytuacji. Przeglądając dostępne kursy (odds) u różnych bookmakerów, można zauważyć bliskie relacje między faworytem a underdogiem w kontekście wyniku końcowego (1X2). Warto śledzić ten mecz ze szczególną uwagą, ponieważ nawet niewielkie detale taktyczne mogą zadecydować o tym, która z drużyn odniesie pierwsze zwycięstwo ligowe lub utrwali swoją pozycję.

Analiza formy Tusker vs Mara Sugar: Trendy strzałów i stabilność defensywy

Przed starciem w 5. kolejce FKF Premier League, w którym zmierzą się Tusker z Mara Sugar, kluczowe znaczenie ma analiza aktualnej formy obu zespołów. Tusker, plasujący się na ósmym miejscu z trzema punktami, prezentuje bardzo specyficzny profil rozgrywek. W ostatnich pięciu meczach zespół zanotował bilans LWDLL, co sugeruje pewną niestabilność w kluczowych momentach. Warto zwrócić uwagę na ostatnie pojedynki: porażka 1-2 na wyjeździe z Mathare United, zwycięstwo 2-0 nad Ulinzi Stars oraz remis 1-1 z APS Bomet. Kolejne dwa spotkania to kolejne porażki – 0-2 na wyjeździe z Ulinzi Stars oraz 0-1 z Bandari. Taki przebieg ostatnich spotkań wskazuje na zespół, który potrafi wygrać, ale często traci wiarę w siebie po pierwszej straconej bramce lub słabo radzi sobie w meczach wyjazdowych przeciwko rywalom ze środkowej części tabeli.

Z kolei Mara Sugar, zajmująca trzecią lokatę z pięcioma punktami (W1 D2 L0), prezentuje znacznie większą stabilizację wyników. Ich forma DDWDL w ostatnich dziesięciu meczach świadczy o drużynie trudnej do pokonania. Ostatnie wyniki to dwa remisy bezbramkowe – jeden przeciwko AFC Leopards i drugi na wyjeździe z Ulinzi Stars – oraz zwycięstwo 2-1 nad Mombasa Elite. Warto odnotować również remis 2-2 na wyjeździe z 3K oraz porażkę 1-2 z Murang'a SEAL. Mara Sugar wykazuje się dużą odpornością psychiczną i taktyczną, potrafiąc wytrwać w meczach, gdzie przeciwnicy dominują przez większość czasu. Ich zdolność do trzymania clean sheetu w połowie ostatnich spotkań (50%) jest istotnym atutem przed tym pojedynkiem.

Statystyki ofensywne obu zespołów są zbliżone pod względem średniej liczby bramek (Tusker: 0.7, Mara Sugar: 0.8), jednak różnią się one skutecznością w końcówkach meczów i zdolnością do utrzymania czystego konta. Tusker ma wyższy wskaźnik BTTS (40% vs 20% w przypadku Tusfera? Sprawdźmy dane: Tusker BTTS 20%, Mara Sugar BTTS 40%). To oznacza, że mecze Marag Sugar częściej kończą się golami po obu stronach niż mecze Tusfera. Jednakże obecna forma Marag Sugar z dwoma zerami w kolumnie bramek przeciwko AFC Leopards i Ulinzi Stars sugeruje, że mogą oni postawić na solidną obronę właśnie wobec Tusfera. Obrona Marag Sugar ma lepszy wynik pod względem clean sheetów (50% vs 40%), co może być decydujące w meczu o wysoką stawkę.

Porównanie formy bezpośredniej wskazuje na przewagę Marag Sugar (60% vs 40% dla Tusfera). Mimo że Tusker ma lepszą średnią bramek zdobytych niż straconych (średnio strzelają mniej niż tracą? Nie: Scored avg: 0.7, Conceded avg: 0.8), to ich ostatnie wyniki pokazują tendencję do tracenia bramek w kluczowych momentach. Mara Sugar, mimo że również ma problem ze skutecznością (scoring avg tylko 0.8), potrafi grać bardziej dyscyplinowanie defensywnie. W kontekście rynku BTTS warto rozważyć opcję Under, biorąc pod uwagę ostatnie bezbramkowe remisy Marag Sugar oraz niską liczbę goli w ostatnich meczach Tusfera przeciwko słabszym rywalom (np. porażka 1-2 i 0-2). Oba zespoły nie są maszynami ofensywnymi, co sprzyja strategii opartej na błędach przeciwnika i stałych fragmentach gry.

Historia bezpośrednich spotkań Tusker i Mara Sugar

Współczesne rozgrywki ligowe w Kenii charakteryzują się coraz większą taktyczną dojrzałością, co wyraźnie odzwierciedlają ostatnie pojedynki między Tusker a Mara Sugar. Analiza ostatnich czterech bezpośrednich starć tych drużyn ukazuje model meczowy, w którym kluczowa jest skuteczność i stabilność defensywna. Statystyki pokazują, że średnia liczba bramek w tych spotkaniach wynosi zaledwie 1.75, co jest wartością znacznie niższą niż w wielu innych ligach topowych. Taka niska efektywność ofensywna sugeruje, że oba zespoły wchodzą na boisko z nastawieniem na minimalizację ryzyka błędów, co często prowadzi do sytuacji, w których jedna pomyłka decyduje o wyniku. Warto zauważyć, że w połowie ostatnich meczów (50%) obie drużyny zdobywały bramki (BTTS), jednak sama tendencja do rzadkiego składowania punktów wskazuje na bardzo wyrównany poziom siły zawodniczej.

Historia ostatnich lat pokazuje wyraźną dominację Tusker w tym pojedynku. Spośród czterech ostatnich meczów, drużyna z Nairobi wygrała dwa spotkania (wyjazdowe zwycięstwo 1:0 oraz domowe 2:1), raz ustrzeliła remisu (1:1), a tylko raz uległa rywalowi (0:1 na wyjeździe). Ta bilansowa przewaga Tusker jest istotna nie tylko statystycznie, ale też psychologicznie – zespół ten wykazał się zdolnością do wygrywania zarówno u siebie, jak i na terenie rywala. Ostatni mecz rozegrany 24 kwietnia 2026 roku zakończył się wynikiem 0:1 dla gości z Mara Sugar, co było ważnym sygnałem odwetu po porażce w listopadzie 2025 roku. Remis z kwietnia 2025 roku oraz wygrana Tusker pod koniec 2024 roku tworzą dynamiczną historię wzajemnych relacji.

Dla typów bukmacherskich takie zestawienie danych jest kluczowe. Niska średnia goli (O/U) przy umiarkowanym wskaźniku BTTS sugeruje, że mecze te bywają nieprzewidywalne pod względem liczby trafień, ale przewidywalne pod względem ich rzadkości. Dominacja Tusker (2 zwycięstwa) przy jednej porażce i jednym remisie wskazuje na pewną hierarchię między klubami w ostatnich latach. Jednak fakt, że Mara Sugar potrafiło wygrać jedno ze spotkań (ostatnie), dowodzi, że nie są to już drużyny z wyraźną różnicą klas. Każdy mecz może być rozstrzygnięty jedną akcją ofensywną lub defensywną.

Tusker kontra Mara Sugar: Kto zdominuje piąte kolejki FKF Premier League?

W piątej kolejce FKF Premier League na boisku spotkają się Tusker oraz Mara Sugar. Analiza taktyczna tego pojedynku zaczyna się od zwrócenia uwagi na kluczową różnicę w dynamice gry obu zespołów. Mara Sugar, plasująca się na trzecim miejscu z dorobkiem pięciu punktów, wykazuje wyraźną tendencję do szybkiego wchodzenia w mecz. Statystyki wskazują, że aż 50% ich bramek pada w przedziale czasowym od 16. do 30. minuty, co sugeruje wysoki start i agresywny styl gry od pierwszej gwizdki sędziego. Z kolei Tusker, zajmując ósmą lokatę z trzema punktami na koncie, prezentuje bardziej wyważony, być może nieco pasywny styl, co potwierdza bilans zero bramek strzelonych i straconych w dotychczasowych spotkaniach oraz brak „clean sheetów” u obu rywali (choć Tusker ma zero CS, to ich bilans G/GA to 0/0). To tworzy ciekawą dysharmonię: zespół z Trzciny będzie szukał spokoju i kontroli, podczas gdy zespół z cukrowni będzie dążył do szybkich akcji i wykorzystania okna czasowego, w którym czują się najlepiej.

Pod kątem taktycznym warto oczekiwać, że trenerzy postawią na różne filary rozgrywki. Tusker prawdopodobnie skupi się na minimalizacji ryzyka i utrzymaniu czystego konta (clean sheet), co jest kluczowe dla zespołu z zerowym bilansem bramkowym. Ich forma W1 D0 L0 sugeruje solidną defensywę lub bardzo ograniczoną liczbę meczów (jedno spotkanie?), co może oznaczać małą próbkę danych o skuteczności ofensywnej. Z drugiej strony, Mara Sugar ma za sobą trzy mecze i choć nie mają jeszcze clean sheeta (2 G/S), to zdobyli dwie bramki. Ich strategia oparta na presji w pierwszych minutach może być kluczowa dla przełamania bariery defensive Tuskeru. Jeśli mara sugar utrzyma wysoką intensywność w pierwszej połowie, szczególnie w oknie 16-30 minuty, mogą zdystansować rywala już na początku spotkania.

W kontekście zakładów bukmacherskich (bookmaker) warto śledzić rytm rozgrywania meczu przez mara sugar. Ich zdolność do szybkiego otwierania rozgrywek może przeciwstawić się ostrożności tuskeru. Brak znaczącej różnicy w regeneracji (4 dni odpoczynku dla Tusker vs 5 dni dla Mara Sugar) oznacza, że oba zespoły będą fizycznie gotowe do pełnego wysiłku od pierwszej minuty. Kluczowa będzie więc nie tyle kondycja, co dyscyplina taktyczna i umiejętność wykorzystania pierwszych kilkunastu minut gry. Oczekujemy dynamicznego początku spotkania, gdzie to właśnie zespół z trzeciego miejsca będzie miał inicjatywę i presję wynikową.

Prognozy na Tusker vs Mara Sugar: Wartość w 1X2 i BTTS

W piątej kolejce KKF Premier League Kenii spotkają się Tusker oraz Mara Sugar. Mecze tego typu w lidzeńskim futbolie często determinują się szczegółami, a obecne statystyki sugerują, że gospodarze mają przewagę. Tusker znajduje się na ósmym miejscu z trzema punktami na koncie, odnosząc jedno zwycięstwo w zera porażek. Z kolei Mara Sugar zajmuje trzecią pozycję, posiadając pięć punktów dzięki jednemu zwycięstwu i dwóm remisom. Model prognozujący wskazuje równy szans wygranej dla obu zespołów (po 50%), co jest nietypowe przy tak rozbieżnej pozycji w tabeli, ale wskazuje na bardzo wyrównany pojedynek.

Głównym typem na ten mecz jest wynik 1X2, czyli zwycięstwo Tusker. Model daje temu zdarzeniu pewność na poziomie 50%, co przy braku dostępnych kursów bookmakerskich stanowi solidną podstawę do rozważenia tej opcji. Zespół gospodarzy gra u siebie, co w kenińskiej lidze jest kluczowym czynnikiem. Mara Sugar ma bilans remisów, co sugeruje, że rzadko przegrywają, ale rzadko też wygrywają zdecydowanie. W kontekście Podwójne szanse (DC), typ 1X (wygrana lub remis gospodarzy) ma bardzo wysoką pewność wynoszącą 95%. To oznacza, że przegrana Tusker jest mało prawdopodobna według modelu.

W kwestii bramek, model nie przewiduje trafień dla żadnej ze stron w sposób absolutny (0% conf for ), ale skupia się na rynku BTTS (BTTS). Tutaj typem jest „nie”, z pewnością 62%. Oznacza to przewidywanie clean sheet dla jednej ze stron lub wyniku bezbramkowego remisu. Biorąc pod uwagę defensywny styl gry obu zespołów w ostatnich meczach oraz fakt, że Mara Sugar ma bilans remisów, a Tusker wygrał jeden mecz bez wspomnianych porażek, scenariusz z niską liczbą bramek jest najbardziej prawdopodobny.

Ponieważ nie opublikowano jeszcze żadnych kursów przez bookmakerów, nie ma możliwości wskazania konkretnych wartości do obstawania. Jednakże sama struktura przewidywań wskazuje na ostrożny styl gry. Predykcja BTTS: no sugeruje, że jedna z drużyn utrzyma swoją bramkę intact. W połączeniu z predykcją wyniku 1X2 na korzyść Tuskera i wysokim confidence dla DC 1X, strategia obstawania powinna być konserwatywna. Nie ma tu miejsca na hazardowe typy na wysokie wyniki czy remis bez bramek jako główny nurt.

Werdykt: Tusker faworytem w pojedynku z Mara Sugar

W piątce kolejki ligi KFK Premier League rozstrzyga się losy jednego z kluczowych spotkań, w którym na boisku staną Tusker oraz Mara Sugar. Zgodnie z aktualną tabelą, gospodarze zajmują ósme miejsce z dorobkiem trzech punktów, odnosząc jedno zwycięstwo i nie notując żadnej porażki. Ich przeciwnicy, Mara Sugar, plasują się wyżej, na trzeciej pozycji, z pięcioma punktami na koncie (jeden mecz wygrany, dwa zremisowane). Mimo że goście mają lepszy bilans punktowy i pozycję w tabeli, nasze prognozy wskazują na przewagę drużyny gospodarzy. Wybieramy wynik 1 w rynku 1X2 przy umiarkowanym poziomie pewności wynoszącym 50%, co odzwierciedla ryzyko związane z bezpośrednim typem na zwycięstwo gospodarzy pomimo ich niższej lokaty.

Kluczowym elementem tej analizy jest rynek BTTS, gdzie typujemy „nie” (brak obu drużyn strzelą gola) przy wysokim wskaźniku pewności 62%. Oznacza to, że oczekujemy meczu, w którym jedna ze stron utrzyma clean sheet lub padnie małobramkowe spotkanie. Dla osób szukających bezpieczniejszych opcji, podwójny szanc DC 1X oferuje imponujące 95% pewności trafienia, co czyni go bardzo atrakcyjnym wyborem dla ostrożnych graczy. Warto zwrócić uwagę na to, że obie drużyny nie znają jeszcze porażki w tym sezonie (Tusker: W1 D0 L0; Mara Sugar: W1 D2 L0), co sugeruje solidną defensywę po obu stronach. Ostatecznie, pomimo wyższej klasy tabelarycznej gości, typujemy lokalne zwycięstwo lub remis jako najbardziej prawdopodobny scenariusz.

Nasze typy: Tusker vs Mara Sugar — Remis (50%); Obie drużyny strzelą: Nie

Najczęstsze pytania

Tusker vs Mara Sugar: kto jest faworytem do wygranej?
Nasz model przewiduje Tusker z 50% pewnością na podstawie formy, bilansu i analizy statystycznej.
Czy podwójna szansa 1X to dobry zakład na Tusker vs Mara Sugar?
Nasz typ podwójnej szansy to 1X z 95% pewnością — pokrywa dwa wyniki przy mniejszym ryzyku.
Czy obie drużyny strzelą w Tusker vs Mara Sugar?
Obie drużyny strzelą: Nie (62% pewności).
Kiedy i gdzie odbędzie się Tusker vs Mara Sugar?
Tusker vs Mara Sugar odbędzie się 2 lis 2026.

Dodatkowe informacje

#DrużynaPWRPGFGAGDpktForma
1GOR MumiaGOR Mumia440072+512
2KCBKCB421164+27
3Murang'a SEALMurang'a SEAL4202119+26
4Mara SugarMara Sugar413043+16
5AFC LeopardsAFC Leopards413021+16
6ShabanaShabana413021+16
7APS BometAPS Bomet412142+25
8Kenya PoliceKenya Police41213305
9Mathare UnitedMathare United41212205
103K3K412157-25
11HomeboyzHomeboyz31112204
12Posta Rangers FCPosta Rangers FC411226-44
13TuskerTusker210132+13
14Migori YouthMigori Youth30302203
15Nairobi UnitedNairobi United403156-13
16BandariBandari403112-13
17Ulinzi StarsUlinzi Stars402214-32
18Mombasa EliteMombasa Elite401326-41

Szczegółowa Forma i Ostatnie Mecze

Tusker
PPDWP
10Rozgrywane
3Wygrane
2Remisy
5Przegrane
Punkty/Mecz1.1
Wynik %30%
Gole/Mecz1.5
Średnio Goli0.7
Średnio Stracone0.8
Obie Strzelają20%
Czyste konta40%
Nie strzelił50%

Ostatnie Mecze

29 paźPu Mathare United1-2
11 paźWu Ulinzi Stars2-0
31 majDvs APS Bomet1-1
27 majPu Ulinzi Stars0-2
24 majPu Bandari0-1
Mara Sugar
PDWDD
10Rozgrywane
3Wygrane
4Remisy
3Przegrane
Punkty/Mecz1.3
Wynik %30%
Gole/Mecz1.6
Średnio Goli0.8
Średnio Stracone0.8
Obie Strzelają40%
Czyste konta50%
Nie strzelił40%

Ostatnie Mecze

28 paźDvs AFC Leopards0-0
24 paźDu Ulinzi Stars0-0
19 paźWvs Mombasa Elite2-1
11 paźDu 3K2-2
31 majPu Murang'a SEAL1-2

Historia Spotkań

Statystyki Zakładów

MetrykaWartość
Łącznie Meczy4
Średnio Goli1.75
Obie Strzelają50%
Powyżej 2.5 Goli25%
Powyżej 1.5 Goli50%

Gole dla Zespołu

DrużynaRazemŚrednia
Tusker41 na mecz
Mara Sugar30.75 na mecz

Czyste konta

DrużynaCzyste konta
Tusker1 (25%)
Mara Sugar1 (25%)
24 kwi 2026Premier League FKFTusker0-1Mara Sugar
29 lis 2025Premier League FKFMara Sugar0-1Tusker
6 kwi 2025Premier League FKFMara Sugar1-1Tusker
27 lis 2024Premier League FKFTusker2-1Mara Sugar

Ważna Informacja: Odpowiedzialna Gra i Zrzeczenie się Odpowiedzialności za Prognozy

18+

MUSISZ MIEĆ 18+ LAT, ABY OBSTAWIAĆ. Hazard wiąże się z ryzykiem i może uzależniać. Prosimy grać odpowiedzialnie i stawiać tylko to, na co możesz sobie pozwolić stracić.

Nasze prognozy piłkarskie opierają się na analizie statystycznej i powinny być używane tylko w celach rozrywkowych. Wyniki z przeszłości nie gwarantują przyszłych rezultatów.

Nie jesteśmy licencjonowanymi doradcami finansowymi lub hazardowymi. Zawsze skonsultuj się z fachową poradą przed podejmowaniem decyzji o zakładach.

18+Lokalne źródła pomocy w odpowiedzialnym hazardzie — Polska