KenyaKenia
FKF Premier LeaguePremier League FKF
Runda 5

Shabana vs Kenya Police Typy i Porady Bukmacherskie

Nasze typy: Shabana — Wygrana (35%); Poniżej 2.5; Obie drużyny strzelą: Nie.

Najlepsza stawka
Nasza propozycja
Liczba goli
Poniżej 2.5
@ 1.33
69%
Zaufanie
Zgadzasz się z tą prognozą?

Porady bukmacherskie

35%
33%
32%
ShabanaRemisKenya Police
Wynik
Remis
@ 2.73
31%
Obie drużyny strzelą
Nie
@ 1.52
60%
Podwójna szansa
Doma/Remis
@ 1.34
34%
Handicap azjatycki
H. Goście +0
@ 1.88
53%
1. połowa
Remis
@ 1.75
50%
HT/FT
Remis/Remis
@ 3.55
28.2%
Dokładny wynik
0:0
@ 5.00
20.0%
Kursy aktualizowane co godzinę
Typy są przeliczane co 2 godziny
Zablokowane 2 godziny przed rozpoczęciem

Analiza ekspertów

Alexey Andrianov
Alexey Andrianov Założyciel i główny analityk
60.3% 30+ lat
10 min czytania

W piątek o godzinie 14:00 czasu polskiego (CEST) na jednym z kenijskich obiektów dojdzie do starcia dwóch zespołów, które wciąż czekają na pierwsze punkty w nowym sezonie FKF Premier League. Shabana, zajmująca dwunaste miejsce w tabeli, podejmie Policję, która plasuje się tuż przed nią — na pozycji ...

Przeczytaj pełną analizę

Kluczowe Statystyki

ShabanavsKenya Police
38%
Forma
62%
50%
H2H
50%
50%
Gole
50%
50%
Ogółem
50%

Kursy

Bukmacher1X2
1xBet2.592.712.72
Bet3651.802.701.91
Betano1.782.721.87

Pełna analiza

Alexey Andrianov
Alexey Andrianov ✓
Założyciel i główny analityk
60.3% Skuteczność «Nasz Typ»
30+ Lat Doświadczenia
16.2k Śledzone Prognozy
Shabana vs Kenya Police — typy i zapowiedź meczu
Shabana
PWDDD
Ostatnia formavs
Kenya Police
WWPDW

Shabana podejmuje Policję w meczu o pierwsze punkty sezonu

W piątek o godzinie 14:00 czasu polskiego (CEST) na jednym z kenijskich obiektów dojdzie do starcia dwóch zespołów, które wciąż czekają na pierwsze punkty w nowym sezonie FKF Premier League. Shabana, zajmująca dwunaste miejsce w tabeli, podejmie Policję, która plasuje się tuż przed nią — na pozycji dziesiątej. Obie drużyny mają na koncie zero zwycięstw, zero remsów i zero porażek w dotychczasowych spotkaniach, co oznacza, że starcie to będzie dla obu stron szansą na przełamanie passy i zdobycie inauguracyjnych punktów w rozgrywkach.

Przed sobotnim meczem Matchday 5 obie ekipy prezentują identyczny bilans — żadna z nich nie zdołała jeszcze zapunktować, co sprawia, że stawką tego pojedynku jest nie tylko trzypunktowa zdobycz, ale również psychologiczna przewaga przed dalszą częścią sezonu. Dla Shabany będzie to starcie o wyjście z dolnych rejonów tabeli, natomiast Policja — mimo nieznacznie wyższej pozycji — również potrzebuje przełamania, by zbudować jakąkolwiek dynamikę w lidze. Bukmacherzy ostrzegają przed typowaniem faworyta tego starcia, ponieważ brak jakiejkolwiek zdobyczy punktowej po obu stronach sprawia, że kursy mogą być wyjątkowo nieprzewidywalne. To mecz, w którym obie drużyny walczą nie tylko o punkty, ale o zachowanie resztek pewności siebie na początku kampanii.

Sylwetki drużyn przed piątkowym starciem: Shabana szuka przełamania, Policja zbuduje na passie bez porażki

Pod względem aktualnej formy, obie ekipy przystąpią do tego meczu w diametralnie odmiennych nastrojach. Shabana zajmuje dwunaste miejsce w tabeli z dorobkiem zaledwie trzech punktów w dziesięciu ostatnich spotkaniach ligowych, gdzie odnotowała trzy zwycięstwa, trzy remisy i cztery porażki. Kluczowym problemem drużyny jest nieskuteczność w ataku — średnio zdobywa zaledwie 0,6 gola na mecz, co czyni ją jednym z najsłabiej ofensywnie grających zespołów w lidze. W defensywie Shabana prezentuje się nieco solidniej, tracąc średnio 0,9 gola na spotkanie, lecz mimo to drużyna notuje zaledwie 30% przypadków, gdy obie ekipy trafiają do siatki, oraz 50% clean sheetów w ostatnich dziesięciu meczach.

Analiza ostatnich pięciu spotkań Shabany ujawnia wyraźny wzorzec niestabilności. Zespół przegrał 1:2 z KCB, następnie zremisował 1:1 w wyjazdowym starciu z Sofapaka, by sięgnąć po minimalne zwycięstwo 1:0 na wyjeździe przeciwko Bidco United. Później drużyna poniosła porażkę 0:1 z Mara Sugar i zremisowała 0:0 z Ulinzi Stars. Sekwencja LDWLD wskazuje na problem z utrzymaniem koncentracji przez pełne dziewięćdziesiąt minut, co w kontekście starcia z Policją budzi uzasadnione obawy o zdolność do zdobycia kompletu punktów na własnym terenie.

Policja prezentuje się zdecydowanie korzystniej, zajmując dziesiąte miejsce z czterema zwycięstwami i sześcioma remisy w ostatnich dziesięciu meczach, przy zerowej liczbie porażek. Zespół charakteryzuje się solidną grą defensywną — średnio traci jedynie 0,5 gola na mecz, co jest wynikiem znacznie lepszym od rywali. W ataku Policja zdobywa średnio 1,1 gola na spotkanie, a wskaźnik BTTS na poziomie 50% potwierdza jej zdolność do angażowania się w wyrównane mecze z obustronnymi bramkami. Seria DDDDW w ostatnich pięciu kolejkach, obejmująca remisy 1:1 z Homeboyz i Kariobangi Sharks, bezbramkowy remis 0:0 z Nairobi United oraz 1:1 z GOR Mumia, zakończona zwycięstwem 2:1 nad Murang'a SEAL, pokazuje drużynę stabilną i trudną do pokonania.

Biorąc pod uwagę statystykę porównawczą formy na poziomie 42% dla Shabany wobec 58% dla Policji, a także przewagę gości w kluczowych wskaźnikach ofensywnych i defensywnych, mecz zapowiada się na starcie, w którym to Policja będzie faworyzowana. Shabana zmaga się z kryzysem bramkowym — tylko jedno trafienie w ostatnich trzech meczach — podczas gdy Policja udowodniła swoją wartość, wygrywając z Murang'a SEAL i utrzymując serię bez porażki w pięciu ostatnich kolejkach. Podopieczni gości będą dążyć do przedłużenia passy i zdobycia pierwszych punktów w bieżącym sezonie.

Taktyczne starcie na środku pola: jak Shabana i Policja mogą podejść do meczu?

Piątkowe starcie pomiędzy Shabana a Policją w ramach 5. kolejki FKF Premier League zapowiada się jako wyrównane zestawienie, w którym obie drużyny zmierzą się po długiej przerwie. Obie ekipy mają za sobą 124 dni odpoczynku bez rozegranych spotkań, co oznacza, że żadna ze stron nie wnosi przewagi wynikającej z rytmu meczowego. W takiej sytuacji kluczowe znaczenie będzie mieć sposób, w jaki trenerzy ukształtują swoje formacje i jak zawodnicy dostosują się do warunków boiskowych po długiej nieobecności w oficjalnych rozgrywkach.

Z perspektywy Shabana, zespół ten prawdopodobnie postawi na solidną defensywę, starając się ograniczyć przestrzeń dla napastników rywala. Strategia ta może opierać się na zwartym bloku środkowym, który utrudni Policji konstruowanie akcji przez środek pola. Z drugiej strony, Policja dysponuje potencjałem do szybkich kontr, co w meczu z drużyną preferującą niższe ustawienie może okazać się skutecznym orężem. Kluczowe będzie to, który zespół skuteczniej narzuci swój styl gry w pierwszych fragmentach spotkania, gdy obie strony będą próbowały ocenić możliwości przeciwnika.

Biorąc pod uwagę brak punktów w tabeli po stronie obu drużzin, zarówno Shabana, jak i Policja wejdą w ten pojedynek z determinacją, by zdobyć pierwsze w sezonie trzy punkty. Rozkład sił sugeruje, że możemy być świadkami ostrożnego początku z obu stron, zanim któreś z drużyn zdecyduje się na bardziej odważne otwarcie. Ryzyko niskiego wyniku pozostaje realne, szczególnie jeśli obie ekipy skupią się na minimalizowaniu błędów we własnej strefie obronnej. W kontekście rynku bukmacherskiego, opcje takie jak poniżej 2,5 gola lub remis w 1X2 mogą przyciągać uwagę typerów szukających wartości w tym wyrównanym pojedynku.

Bezbramkowy remans w ostatnim starciu

Bezwzględna równowaga panuje w rywalizacji między Shabana a Policja, co potwierdzają najnowsze dane z serii pięciu bezpośrednich konfrontacji. Bilans spotkań jest idealnie zrównoważony — każda z drużyn zanotowała po dwa zwycięstwa, a jedno spotkanie zakończyło się podziałem punktów. Taka symetria wyników sugeruje, że żadna ze stron nie zdołała wypracować sobie trwałej przewagi w tym pojedynku, a każde kolejne starcie przynosi nieco inne rozstrzygnięcie.

Szczególnie istotnym elementem tej rywalizacji jest niezwykle niska liczba goli. Średnia wynosząca zaledwie jedną bramkę na mecz oraz współczynnik BTTS na poziomie zaledwie 17% jednoznacznie wskazują na to, że obie drużyny stawiają przede wszystkim na szczelną grę w defensywie. W ostatnim pojedynku z 25 kwietnia 2026 roku zobaczy лиśmy dokładnie taki scenariusz — wynik 0:0 odzwierciedla dominujący wzorzec tych starć. Co więcej, tylko jedno z pięciu ostatnich meczów między tymi ekipami zakończyło się wynikiem, w którym obie drużyny wpisały się na listę strzelców, co czyni zakład BTTS wyjątkowo ryzykownym wyborem w kontekście tego H2H.

Dla osób zainteresowanych rynkiem 1X2 kluczowa jest obserwacja, że żadna z drużyn nie prezentuje wyraźnej tendencji do wygrywania na wyjeździe lub u siebie w ramach tego pojedynczego starcia. Ostatnie spotkanie pokazało, że nawet przy minimalnej liczbie sytuacji bramkowych możliwe jest zaskakujące rozstrzygnięcie. Przy tak wyrównanej historii bezpośredniej każdy kolejny mecz należy traktować jako względnie otwarty, przy czym niska skuteczność ataku obu stron może sprzyjać rynkom typu Under lub zakładom na minimalną wygraną jednej ze stron.

Typy i analiza przed meczem Shabana – Policja (FKF Premier League)

W meczu 5. kolejki FKF Premier League Shabana podejmie na własnym terenie drużynę Policja. Obie ekipy w obecnych rozgrywkach nie zanotowały jeszcze żadnego punktu, co sprawia, że starcie nabiera szczególnego znaczenia dla obu stron walczących o wyjście z dolnych rejonów tabeli. Model predykcyjny wskazuje na niezwykle wyrównany pojedynek, przy czym kursy na zwycięstwo gospodarzy, remisa oraz wygraną gości prezentują się niemal identycznie. Taka równowaga statystyczna sugeruje niezwykle trudne do przewidzenia spotkanie, gdzie nawet niewielki błąd lub moment indywidualnej jakości może zaważyć na końcowym rezultacie. Dla graczy szukających wartości warto zwrócić uwagę na rynki poboczne, które mogą oferować bardziej klarowne sygnały niż główny rynek 1X2.

Najpewniejszym wskazaniem modelu jest rynek BTTS z prognozą braku obu strzałów obu drużyn przy konfidencji na poziomie 62%. Shabana, plasująca się na dwunastej pozycji, prezentuje defensywną filozofię gry, co potwierdza niska liczba zdobytych bramek w dotychczasowych meczach. W starciu z równie ostrożnie operującym przeciwnikiem scenariusz z czystym kontem jednej ze stron wydaje się wysoce prawdopodobny. Warto rozważyć zakład na opcję „nie" w BTTS, szczególnie biorąc pod uwagę, że obie drużyny dysponują ograniczoną siłą ofensywną i preferują stabilną grę w defensywie zamiast ryzykownych ataków.

Podwójna szansa 1X z konfidencją 66% stanowi drugie co do pewności wskazanie w portfolio typów. Shabana, mimo neutralnej formy w poprzednich meczach, dysponuje przewagą własnego boiska, która w kontekście Kenyan Premier League może mieć istotne znaczenie. Policja, plasująca się tuż powyżej gospodarzy, również nie prezentuje przekonującej postawy wyjazdowej, co wzmacnia argument za typem łączącym wygraną gospodarzy lub remzem. Brak jednoznacznego faworyta w tym pojedynku sprawia, że zabezpieczenie się poprzez DC stanowi rozsądną strategię zarządzania ryzykiem.

Reasumując, najbardziej wartościowymi typami na to spotkanie są: brak obu drużyn na listach strzelców wg modelu oraz podwójna szansa na gospodarzy lub remizę. Warto pamiętać, że brak opublikowanych kursów przez głównych bukmacherów oznacza konieczność poczekania na ich udostępnienie przed finalizacją kuponu. Mecz zapowiada się jako wyrównana batalia z minimalną przewagą Shabany wynikającą z atutu własnego stadionu, lecz oba zespoły pozostają w trudnej sytuacji tabelarycznej, co może przekładać się na ostrożną i zaciętą walkę o każdy punkt.

Podsumowanie i ostateczny werdykt dla starcia Shabana – Policja

Po dokładnej analizie dostępnych danych oraz wskaźników bukmacherskich, mecz pomiędzy Shabana a Policja jawi się jako klasyczne spotkanie dwóch zespołów znajdujących się w trudnej sytuacji tabelarycznej. Obie drużyny nie zdołały jeszcze zdobyć punktów w bieżącym sezonie FKF Premier League, co automatycznie umieszcza je w strefie spadkowej po czterech rozegranych kolejkach. Brak zwycięstw wpływa na pewność siebie zawodników, jednak to właśnie w takich meczach o niskiej jakości i wyrównanej stawkach często dochodzi do niespodzianek lub bardzo wyrównanych rezultatów.

Nasza selekcja typów opiera się na statystycznym prawdopodobieństwie: najwyższą pewność (66%) przypisujemy rynkowi DC 1X, co oznacza, że Shabana nie przegra towarzysko tego starcia. Równocześnie rynek BTTS: nie z wysokim prawdopodobieństwem wskazuje na brak obustronnych trafień. Rynek 1X2 jako najbardziej prawdopodobny wynik wskazuje remisa (33%), co koreluje z obrazem słabej skuteczności obu drużyn w ataku. Rekomendujemy połączenie typów DC 1X z typem na brak goli obu stron jako najbezpieczniejszą kombinację value dla tego spotkania.

Nasze typy: Shabana vs Kenya Police — Shabana — Wygrana (35%); Poniżej 2.5; Obie drużyny strzelą: Nie

Najczęstsze pytania

Kto wygra Shabana vs Kenya Police?
Nasz model przewiduje Remis z 31% pewnością na podstawie formy, bilansu i analizy statystycznej.
Shabana vs Kenya Police: jaki jest nasz typ na Połowa meczu?
Nasz typ na Połowa meczu to Remis z 50% pewnością.
Jaka jest prognoza PP/KM dla Shabana vs Kenya Police?
Nasz typ na PP/KM to X/X z 28% pewnością.
Ile goli padnie w Shabana vs Kenya Police?
Spodziewamy się Poniżej 2.5 goli (69% pewności) na podstawie statystyk ofensywnych i defensywnych.
Czy obie drużyny strzelą w Shabana vs Kenya Police?
Obie drużyny strzelą: Nie (60% pewności).
Kiedy i gdzie odbędzie się Shabana vs Kenya Police?
Shabana vs Kenya Police odbędzie się 2 lis 2026.

Dodatkowe informacje

#DrużynaPWRPGFGAGDpktForma
1GOR MumiaGOR Mumia440072+512
2KCBKCB421164+27
3Murang'a SEALMurang'a SEAL4202119+26
4Mara SugarMara Sugar413043+16
5AFC LeopardsAFC Leopards413021+16
6ShabanaShabana413021+16
7APS BometAPS Bomet412142+25
8Kenya PoliceKenya Police41213305
9Mathare UnitedMathare United41212205
103K3K412157-25
11HomeboyzHomeboyz31112204
12Posta Rangers FCPosta Rangers FC411226-44
13TuskerTusker210132+13
14Migori YouthMigori Youth30302203
15Nairobi UnitedNairobi United403156-13
16BandariBandari403112-13
17Ulinzi StarsUlinzi Stars402214-32
18Mombasa EliteMombasa Elite401326-41

Szczegółowa Forma i Ostatnie Mecze

Shabana
PWDDD
10Rozgrywane
2Wygrane
6Remisy
2Przegrane
Punkty/Mecz1.2
Wynik %20%
Gole/Mecz1
Średnio Goli0.5
Średnio Stracone0.5
Obie Strzelają30%
Czyste konta60%
Nie strzelił50%

Ostatnie Mecze

29 paźDvs Migori Youth1-1
25 paźDu AFC Leopards0-0
18 paźDvs Nairobi United0-0
10 paźWu Posta Rangers FC1-0
31 majPvs KCB1-2
Kenya Police
WWPDW
9Rozgrywane
3Wygrane
3Remisy
3Przegrane
Punkty/Mecz1.33
Wynik %33%
Gole/Mecz1.56
Średnio Goli0.67
Średnio Stracone0.89
Obie Strzelają22%
Czyste konta56%
Nie strzelił44%

Ostatnie Mecze

29 paźWvs Ulinzi Stars1-0
25 paźDu Mombasa Elite0-0
20 paźPvs AFC Leopards1-2
26 styWu Mara Sugar1-0
7 gruWvs Mara Sugar1-0

Ważna Informacja: Odpowiedzialna Gra i Zrzeczenie się Odpowiedzialności za Prognozy

18+

MUSISZ MIEĆ 18+ LAT, ABY OBSTAWIAĆ. Hazard wiąże się z ryzykiem i może uzależniać. Prosimy grać odpowiedzialnie i stawiać tylko to, na co możesz sobie pozwolić stracić.

Nasze prognozy piłkarskie opierają się na analizie statystycznej i powinny być używane tylko w celach rozrywkowych. Wyniki z przeszłości nie gwarantują przyszłych rezultatów.

Nie jesteśmy licencjonowanymi doradcami finansowymi lub hazardowymi. Zawsze skonsultuj się z fachową poradą przed podejmowaniem decyzji o zakładach.

18+Lokalne źródła pomocy w odpowiedzialnym hazardzie — Polska