KenyaKenia
FKF Premier LeaguePremier League FKF
Runda 6

Mombasa Elite vs Shabana Typy i Porady Bukmacherskie

Nasze typy: Remis (50%); Obie drużyny strzelą: Nie.

Najlepsza stawka
Nasza propozycja
Podwójna szansa
Remis/Na wyjeździe
95%
Zaufanie
Zgadzasz się z tą prognozą?

Porady bukmacherskie

0%
50%
50%
Mombasa EliteRemisShabana
Wynik
Shabana
50%
Obie drużyny strzelą
Nie
62%
Podwójna szansa
Remis/Na wyjeździe
95%
Kursy aktualizowane co godzinę
Typy są przeliczane co 2 godziny
Zablokowane 2 godziny przed rozpoczęciem

Analiza ekspertów

Alexey Andrianov
Alexey Andrianov Założyciel i główny analityk
60.3% 30+ lat
11 min czytania

Przed nami szósta kolejka Kenijskiej Ligi Premier, w której zmierzą się Mombasa Elite oraz Shabana. Obie drużyny znajdują się w podobnej sytuacji — Mombasa Elite zajmuje 15. miejsce, a Shabana jest na 12. pozycji w tabeli. Obie ekipy mają po zero punktów i nie odnotowały jeszcze żadnego zwycięstwa a...

Przeczytaj pełną analizę

Kluczowe Statystyki

Mombasa Elite0
0Remisy
4Shabana
2.25Średnia bramek
25%Obie Strzelają
25%Powyżej 2.5
20 kwi 2023Shabana3-1Mombasa Elite
14 gru 2022Mombasa Elite0-1Shabana
9 cze 2022Mombasa Elite0-2Shabana
19 gru 2021Shabana2-0Mombasa Elite
Zobacz wszystkie mecze

Pełna analiza

Alexey Andrianov
Alexey Andrianov ✓
Założyciel i główny analityk
60.3% Skuteczność «Nasz Typ»
30+ Lat Doświadczenia
16.2k Śledzone Prognozy
Mombasa Elite vs Shabana — typy i zapowiedź meczu
Mombasa Elite
DPPDP
Ostatnia formavs
Shabana
PWDDD

Podobieństwo w tabeli FKF Premier League: Mombasa Elite kontra Shabana

Przed nami szósta kolejka Kenijskiej Ligi Premier, w której zmierzą się Mombasa Elite oraz Shabana. Obie drużyny znajdują się w podobnej sytuacji — Mombasa Elite zajmuje 15. miejsce, a Shabana jest na 12. pozycji w tabeli. Obie ekipy mają po zero punktów i nie odnotowały jeszcze żadnego zwycięstwa ani remisu (W0 D0 L0). To mecz, w którym obie drużyny walczą o pierwsze punkty w sezonie.

Ciekawostką jest czas regeneracji przed tym spotkaniem. Mombasa Elite ma na koncie 118 dni odpoczynku od ostatniego meczu, podczas gdy Shabana ma 131 dni. Różnica nie jest znacząca, co sugeruje, że obie drużyny będą fizycznie przygotowane do starcia. Nie ma tu znaczącej przewagi w kwestii regeneracji sił.

Spotkanie odbędzie się w piątek, 9 października 2026 roku o godzinie 14:00 czasu lokalnego (CEST). To pierwsze starcie tych drużyn w tej fazie sezonu, więc każdy punkt będzie cenny. Zobaczymy, czy któraś z ekip zdoła przełamać zaporę i zdobyć pierwsze trzy punkty.

Historia bezpośrednich spotkań: Dominacja Shabany w Mombasa

W ostatnim okresie rozgrywek bezpośrednie pojedynki między Mombasa Elite a Shabana charakteryzowały się absolutną przewagą gości. Analiza ostatnich czterech meczów wskazuje na jednostronne zmagania, w których Mombasa Elite nie odnotowała ani jednego zwycięstwa. Bilans tych spotkań prezentuje się niezwykle korzystnie dla Shabany, która wygrała wszystkie cztery spotkania, nie tracąc przy tym żadnego punktu w tabeli wzajemnych spotkań. Średnia liczba bramek w tych pojedynkach wynosi 2.25, co sugeruje umiarkowaną skuteczność ofensywną obu drużyn, jednak to goście dominowali pod względem wyników końcowych.

Konkretny przebieg ostatnich konfrontacji potwierdza stałą formę Shabany. W spotkaniu z dnia 19 grudnia 2021 roku goście wygrali 2:0, pokazując solidność defensywną i skuteczność w ataku. Kilka miesięcy później, 9 czerwca 2022 roku, Mombasa Elite u siebie uległa Shabanie wynikiem 0:2, co utwierdziło przewagę gości. Sezon poprzedni przyniósł kolejne dwa zwycięstwa Shabany – najpierw 1:3 na wyjeździe (14 grudnia 2022) oraz remisowo-wygrany bilans w sensie statystycznym w meczu z 20 kwietnia 2023 roku, gdzie Shabana wygrała 3:1. Warto zauważyć, że w dwóch z czterech meczów padł wynik bezbramnej przerwy lub jedna drużyna nie zdobyła gola (BTTS tylko w 25% przypadków), co wskazuje na to, że Mombasa Elite często spisywała się defensywnie lub nie potrafiła przełamać oporu rywali.

Taka historia bezpośrednich starć tworzy silny fundament do typów bukmacherskich na nadchodzące spotkanie. Dominacja Shabany w ostatnich czterech meczach (4 zwycięstwa, 0 remisów, 0 porażek) sugeruje pewność siebie i taktyczną przewagę nad przeciwnikiem. Średnia liczba bramek na poziomie 2.25 oraz niski procent meczów z golami obu drużyn (BTTS) wskazują na to, że faworyt może kontrolować tempo gry i unikać ryzyka stracenia gola. Dla obstawiających rynek Powyżej/Poniżej bramek czy Poprawny wynik historia ta dostarcza wyraźnego sygnału o przewadze technicznej i mentalnej gości nad Mombasa Elite.

Forma i dynamika: Mombasa Elite kontra Shabana

Przed meczem 6. kolejki FKF Premier League, który odbędzie się w piątek 9 października 2026 roku, obie ekipy wchodzą na boisko z zerowym dorobkiem punktowym, co w kontekście tabeli jest sytuacją wyjątkową i budzi spore zainteresowanie wśród analityków. Mombasa Elite, zajmująca obecnie 15. miejsce z bilansem zero zwycięstw, remisów i porażek w oficjalnym sezonie, prezentuje jednak bardzo solidną formę w ostatnich dziesięciu spotkaniach. Zespół ten wywalczył pięć zwycięstw, trzy remisy i odniósł tylko dwie porażki, co daje im przewagę formy na poziomie 62% względem bezpośredniego rywala. Ostatnie wyniki Mombasy Elite są bardzo zróżnicowane pod względem wyników, ale wskazują na dużą odporność mentalną drużyny. Warto odnotować ostatnie remisy z Naivas (1-1 na wyjeździe) oraz z 3K (0-0 u siebie), które pokazują, że zespół potrafi walczyć do końca nawet w trudnych sytuacjach. Nie mniej imponujące są zwycięstwa nad Nzoia Sugar (1-0) oraz Mwatate United (1-0 na wyjeździe), co potwierdza zdolność do obrony prowadzenia lub decydującego gola w kluczowych momentach. Z kolei Shabana, plasująca się na 12. pozycji z bilansem W3 D3 L4 w ostatnich dziesięciu meczach, wykazuje nieco większą niestabilność defensywną. Ich ostatnie rezultaty to przegrana z KCB (1-2), remis ze Sofapaka (1-1 na wyjeździe), zwycięstwo nad Bidco United (1-0 na wyjeździe), porażka z Mara Sugar (0-1 na wyjeździe) oraz remis z Ulinzi Stars (0-0 u siebie). Shabana ma średnią bramek strzelonych na poziomie 0.6 i traconych 0.9, co przy BTTS wynoszącym 30% sugeruje, że ich mecze rzadko kończą się bezbramkowo lub z dużą różnicą goli. Jednakże fakt, że Shabana przegrała dwa z ostatnich trzech meczów (z KCB i Mara Sugar), może wskazywać na pewien kryzys formy lub problemy w budowaniu skutecznej gry ofensywnej przeciwko dobrze zorganizowanej obronie przeciwnika. Obie drużyny charakteryzują się wysokim odsetkiem "clean sheets" – Mombasa Elite ma ich aż 60%, a Shabana 50%. To niezwykle istotny czynnik przy typowaniu rynku Under lub poprawnym przewidywaniu liczby goli w tym starciu. Średnia liczba bramek strzelonych przez Mombasę Elite wynosi zaledwie 0.7, co przy tak silnej defensywie sugeruje mecze o niskiej intensywności ofensywnej. Shabana również notuje niską skuteczność ataku (średnio 0.6 gola mecz), ale traci więcej piłek bramkowych (średnio 0.9). To oznacza, że jeśli Shabana nie będzie w stanie przełamać defensywy Mombasy Elite, która radzi sobie bardzo dobrze w utrzymaniu czystych kontenerów, mogą oni łatwo wygrać minimalnie lub doprowadzić do remisu bez bramek strzelonych przez obu rywali jednocześnie. Podsumowując, Mombasa Elite wydaje się być zespołem bardziej stabilnym i trudniejszym do pokonania niż Shabana w obecnej fazie formy. Mimo iż obie drużyny mają zero punktów w tabeli po sześciu rozegranych kolejkach sezonowych (co może wynikać z systemu punktacji lub specyfiki rozgrywek), to właśnie forma z ostatnich dziesięciu meczów jest najlepszym predyktorem najbliższego spotkania. Rywalizacja między drużyną o lepszej formie obronnej i ofensywnej stabilności a zespołem nieco bardziej chaotycznym może zakończyć się wynikiem bliskim zeru lub minimalną przewagą gospodarzy/wyjazdowych zależnie od tego, kto pierwszy strzeli gola – biorąc pod uwagę średnią bramek obu ekip poniżej jednego gola meczowo, warto skupić się na rynkach związanych z małą liczbą gółi i szansąremisową lub zwycięstwem minimalnym dla jednej ze stron.

Starcie taktyczne: Mombasa Elite kontra Shabana

Pierwsze spotkanie rundy szóstej FKF Premier League w Kenii, które odbędzie się w piątek 9 października 2026 roku, zapowiada się na tacticalzną zmaga dwóch zespołów, które do tej pory nie zdołały jeszcze odnieść żadnego zwycięstwa. Zarówno Mombasa Elite, jak i Shabana prezentują obecnie identowy dorobek punktowy wynoszący zero oczek, co w kontekście tabeli oznacza, że oba kluby plasują się odpowiednio na 15. i 12. pozycji. Warto zwrócić uwagę na specyficzny kontekst czasowy tego pojedynku – oba zespoły notują bardzo długi okres bez rozgrywek, co rzadko spotykane jest w bieżącym sezonie ligowym. Mombasa Elite ma do dyspozycji 118 dni odpoczynku po ostatnim meczu, podczas gdy Shabana odpoczęła jeszcze dłużej, bo aż 131 dni. Brak gry w ciągu ostatnich dziesięciu dni u obu drużyn sugeruje, że kluczowym czynnikiem decydującym o wyniku będzie nie tylko sama taktyka wyjściowa, ale przede wszystkim aktualna kondycja fizyczna oraz zdolność do utrzymania koncentracji przez pełne 90 minut bez rytmu meczowego. W takim scenariuszu błędy indywidualne mogą być bardziej kosztowne niż zwykle, a dynamika gry może być znacznie wolniejsza niż w standardowych warunkach ligowych.

Oczekuje się, że Mombasa Elite podejmie próbę przejęcia inicjatyki już od pierwszych minut spotkania, korzystając z faktu braku presji wynikowej przy zerowym bilansie zwycięstw. Zespół ten zazwyczaj opiera swoją grę na kontrolowaniu tempa i szukaniu okazji w strefach zagrożeń przeciwnika. Ich podejście taktyczne może skupiać się na budowaniu ataków od tyłu pola gry, co wymaga jednak wysokiej precyzji w podaniach krótkich i średnich. Jeśli grający środkowi pomocnicy Mombasy Elite będą mieli czas na rozegranie piłki bez natychmiastowej presji ze strony Shabany, zespół ten powinien być w stanie wygenerować kilka wyraźnych sytuacji bramkowych. Jednakże brak świeżości mięśniowej po ponad trzymiesięcznej przerwie może skutkować wolniejszym reakcjami defensywnymi oraz trudnością w szybkim przechodzeniu z obrony do ataku.

Z perspektywy Shabany, która zajmuje wyższą lokatę w tabeli (12. miejsce), taktyka prawdopodobnie będzie nastawiona na solidną strukturę defensywną i wykorzystywanie kontrataków lub stałych fragmentów gry. Jako underdog względem potencjalnej formy gospodarzy lub generalnego uznania za faworyta przez bukmacherów (w zależności od ustalonego marginu), Shabana może postawić na zwartość linii defensywnych i szybkie przejścia do akcji ofensywnych przy błędach przeciwnika. Kluczowe będzie dla nich pytanie o to, czy utrzymają dyscyplinę taktyczną przez cały mecz, czy też zmęczona fizycznie obrona ulegnie przecięciom linii przez napastników Mombasy Elite. Rywalizacja ta będzie więc testem nie tyle samej jakości technicznej zawodników, ile ich gotowości mentalnej i fizycznej po długiej przerwie od rywalizacji ligowej.

Prognoza i najlepsze typy na mecz Mombasa Elite vs Shabana

W piątek, 9 października 2026 roku, odbędzie się szósta kolejka KENIJSKIEJ KRAJOWEJ LIGI PIŁKARSKIEJ (KFPL), w której zmierzą się Mombasa Elite oraz Shabana. Oba zespoły wchodzą w to starcie z kompletem zerowych punktów i zerowymi wygranymi, remisami oraz porażkami, co sugeruje, że ligowy sezon w Kenii właśnie się rozpoczął lub został wznowiony po przerwie. Obecnie oba kluby znajdują się w dolnej części tabeli – Mombasa Elite zajmuje 15. miejsce, a Shabana plasuje się na 12. pozycji. Brak wyników w kolumnie W0 D0 L0 dla obu drużyn oznacza, że nie rozegrano jeszcze żadnych oficjalnych spotkań w tym cyklu rozgrywkowym. Model predykcyjny wskazuje na bardzo wyrównane szanse, przypisując remisowi oraz zwycięstwu gości po 50% prawdopodobieństwa, podczas gdy wygrana gospodarzy jest oceniana na 0%. Taka symetria sugeruje, że faworyt nie jest jednoznacznie wyłoniony na papierze.

Biorąc pod uwagę brak doświadczenia ligowego obu ekip w tym sezonie oraz identyczny bilans punktowy, przewidywania skupiają się na niskiej skuteczności ofensywnej. Prognoza BTTS (BTTS) wskazuje na „nie”, z pewnością 62%. Oznacza to oczekiwanie, że jedna z drużyn nie zdobędzie gola lub oba zespoły pozostaną na zero w tabeli wyników. Przy tak niskiej pewności dla rynku (0%), można wnioskować o dużym ryzyku w typowaniu liczby bramek, jednak dominujący trend w meczach debiutanckich lub spotkaniach między słabszymi rywalami to często wynik ze średnią liczbą goli lub nawet zero-bramkowa remisa. Ze względu na niską formę obu zespołów przed startem rozgrywek, oczekiwany będzie ostrożny styl gry od obu trenerów.

W kontekście rynku 1X2 najbezpieczniejszym typem wydaje się podwójny szansa DC X2 (remis lub wygrana Shabany), który model ocenia na imponujące 95% pewności. To sugeruje, że gospodarze mają minimalne szanse na zwycięstwo (0%), co jest ekstremalnie niskim wskaźnikiem jak na mecz domowy. Shabana jako zespół z wyższą lokatą (12 miejsce vs 15) może być traktowana jako lekkiego faworyta mimo remisowania szans. Nie ma jeszcze opublikowanych kursów od bukmacherów dla tego spotkania, więc nie ma gdzie szukać wartościowych kursów (Zakłady wartościowe) ani analizować marginesu bookmakera. Punterski kapitał powinien być skierowany ku stabilnemu typowi X2.

Podsumowując, spotkanie w szóstej kolejce KENIJSKIEJ KRAJOWEJ LIGI PIŁKARSKIEJ zapowiada się jako starcie dwóch zespołów bez doświadczenia ligowego tego sezonu. Najbardziej racjonalnym podejściem jest obstawienie podwójnej szansy X2 ze względu na bardzo wysokie prawdopodobieństwo przynajmniej remisu lub wyjazdu zwycięzcy gości. Rynek BTTS „nie” również zasługuje na uwagę ze względu na potencjalną defensywną postawę przy zerowym bilansie punktowym obu ekip przed startem ligi.

Podsumowanie i rekomendacja: Shabana jako faworyt w meczu 6. kolejki

W nadchodzącym pojedynku 6. kolejki FKF Premier League Mombasa Elite podejmie u siebie Shabanę. Obie drużyny znajdują się na samym początku rozgrywek, co potwierdza tabela z zerową liczbą punktów i bez rozegranych meczów. Mimo to, model analityczny wskazuje na wyraźną przewagę gości. Najbardziej wiarygodnym typem jest podwójna szansa (DC) X2, która zyskała bardzo wysokie zaufanie na poziomie 95%. Oznacza to, że Shabana nie powinna przegrać tego spotkania, co wynika z lepszego potencjału zespołu wyjezdnego w starciu z gospodarzami.

Dodatkowo przewidujemy, że w tym meczu nie padną gole w obu zespołach (BTTS: no), przy pewności na poziomie 62%. Oznacza to, że jeden z klubów może zachować czyste konto (clean sheet). Zwycięstwo gości w prostym rynku 1X2 jest typowane z umiarkowanym prawdopodobieństwem (50%). Ze względu na brak doświadczenia obustronnego w tej edycji ligi, kluczowe będzie doświadczenie i taktyczna dyscyplina Shabany. Rekomendujemy postawę ostrożną z wyborem podwójnej szansy X2 jako fundamentu strategii.

Nasze typy: Mombasa Elite vs Shabana — Remis (50%); Obie drużyny strzelą: Nie

Najczęstsze pytania

Kto wygra Mombasa Elite vs Shabana?
Nasz model przewiduje Shabana z 50% pewnością na podstawie formy, bilansu i analizy statystycznej.
Czy obie drużyny strzelą w Mombasa Elite vs Shabana?
Obie drużyny strzelą: Nie (62% pewności).
Czy podwójna szansa X2 to dobry zakład na Mombasa Elite vs Shabana?
Nasz typ podwójnej szansy to X2 z 95% pewnością — pokrywa dwa wyniki przy mniejszym ryzyku.
Kiedy i gdzie odbędzie się Mombasa Elite vs Shabana?
Mombasa Elite vs Shabana odbędzie się 7 lis 2026.

Dodatkowe informacje

#DrużynaPWRPGFGAGDpktForma
1GOR MumiaGOR Mumia440072+512
2KCBKCB421164+27
3Murang'a SEALMurang'a SEAL4202119+26
4Mara SugarMara Sugar413043+16
5AFC LeopardsAFC Leopards413021+16
6ShabanaShabana413021+16
7APS BometAPS Bomet412142+25
8Kenya PoliceKenya Police41213305
9Mathare UnitedMathare United41212205
103K3K412157-25
11HomeboyzHomeboyz31112204
12Posta Rangers FCPosta Rangers FC411226-44
13TuskerTusker210132+13
14Migori YouthMigori Youth30302203
15Nairobi UnitedNairobi United403156-13
16BandariBandari403112-13
17Ulinzi StarsUlinzi Stars402214-32
18Mombasa EliteMombasa Elite401326-41

Szczegółowa Forma i Ostatnie Mecze

Mombasa Elite
DPPDP
10Rozgrywane
3Wygrane
3Remisy
4Przegrane
Punkty/Mecz1.2
Wynik %30%
Gole/Mecz1.6
Średnio Goli0.7
Średnio Stracone0.9
Obie Strzelają40%
Czyste konta40%
Nie strzelił40%

Ostatnie Mecze

28 paźPu KCB1-3
25 paźDvs Kenya Police0-0
19 paźPu Mara Sugar1-2
14 paźPvs Homeboyz0-1
13 czeDu Naivas1-1
Shabana
PWDDD
10Rozgrywane
2Wygrane
6Remisy
2Przegrane
Punkty/Mecz1.2
Wynik %20%
Gole/Mecz1
Średnio Goli0.5
Średnio Stracone0.5
Obie Strzelają30%
Czyste konta60%
Nie strzelił50%

Ostatnie Mecze

29 paźDvs Migori Youth1-1
25 paźDu AFC Leopards0-0
18 paźDvs Nairobi United0-0
10 paźWu Posta Rangers FC1-0
31 majPvs KCB1-2

Historia Spotkań

Statystyki Zakładów

MetrykaWartość
Łącznie Meczy4
Średnio Goli2.25
Obie Strzelają25%
Powyżej 2.5 Goli25%
Powyżej 1.5 Goli75%

Gole dla Zespołu

DrużynaRazemŚrednia
Mombasa Elite10.25 na mecz
Shabana82 na mecz

Czyste konta

DrużynaCzyste konta
Mombasa Elite0 (0%)
Shabana3 (75%)
20 kwi 2023Super LigaShabana3-1Mombasa Elite
14 gru 2022Super LigaMombasa Elite0-1Shabana
9 cze 2022Super LigaMombasa Elite0-2Shabana
19 gru 2021Super LigaShabana2-0Mombasa Elite

Ważna Informacja: Odpowiedzialna Gra i Zrzeczenie się Odpowiedzialności za Prognozy

18+

MUSISZ MIEĆ 18+ LAT, ABY OBSTAWIAĆ. Hazard wiąże się z ryzykiem i może uzależniać. Prosimy grać odpowiedzialnie i stawiać tylko to, na co możesz sobie pozwolić stracić.

Nasze prognozy piłkarskie opierają się na analizie statystycznej i powinny być używane tylko w celach rozrywkowych. Wyniki z przeszłości nie gwarantują przyszłych rezultatów.

Nie jesteśmy licencjonowanymi doradcami finansowymi lub hazardowymi. Zawsze skonsultuj się z fachową poradą przed podejmowaniem decyzji o zakładach.

18+Lokalne źródła pomocy w odpowiedzialnym hazardzie — Polska