KenyaKenia
FKF Premier LeaguePremier League FKF
Runda 5

Ulinzi Stars vs Mathare United Typy i Porady Bukmacherskie

Nasze typy: Ulinzi Stars — Wygrana (38%); Poniżej 2.5; Obie drużyny strzelą: Nie.

Najlepsza stawka
Nasza propozycja
Liczba goli
Poniżej 2.5
@ 1.38
66%
Zaufanie
Zgadzasz się z tą prognozą?

Porady bukmacherskie

38%
32%
30%
Ulinzi StarsRemisMathare United
Wynik
Ulinzi Stars
@ 2.22
38%
Obie drużyny strzelą
Nie
@ 1.57
58%
Podwójna szansa
Doma/Remis
@ 1.30
35%
Handicap azjatycki
H. Gosp. -0.25
@ 1.99
50%
1. połowa
Remis
@ 1.80
49%
HT/FT
Remis/Gospodarz
@ 5.10
19.6%
Dokładny wynik
1:0
@ 3.70
27.0%
Kursy aktualizowane co godzinę
Typy są przeliczane co 2 godziny
Zablokowane 2 godziny przed rozpoczęciem

Analiza ekspertów

Alexey Andrianov
Alexey Andrianov Założyciel i główny analityk
60.3% 30+ lat
10 min czytania

Piąta kolejka KFK Premier League w Kenii zapowiada się na poniedziałek, 2 listopada 2026 roku, jako mecz o wysokim znaczeniu taktycznym i tabelarycznym. Ulinzi Stars podejmą u siebie Mathare United na stadionie, gdzie lokalna kick-off zaplanowana jest na godzinę 11:00 czasu warszawskiego (CET). Obie...

Przeczytaj pełną analizę

Kluczowe Statystyki

Ulinzi Stars9
5Remisy
6Mathare United
1.9Średnia bramek
40%Obie Strzelają
30%Powyżej 2.5
23 maj 2026Ulinzi Stars2-1Mathare United
16 sty 2026Mathare United1-0Ulinzi Stars
17 maj 2025Mathare United1-0Ulinzi Stars
1 gru 2024Ulinzi Stars0-0Mathare United
21 cze 2023Mathare United1-1Ulinzi Stars
Zobacz wszystkie mecze

Kursy

Bukmacher1X2
1xBet2.402.793.00
Bet3651.672.752.10
Betano1.672.802.00

Pełna analiza

Alexey Andrianov
Alexey Andrianov ✓
Założyciel i główny analityk
60.3% Skuteczność «Nasz Typ»
30+ Lat Doświadczenia
16.2k Śledzone Prognozy
Ulinzi Stars vs Mathare United — typy i zapowiedź meczu
Ulinzi Stars
WPDDP
Ostatnia formavs
Mathare United
WDPDW

Ulinzi Stars kontra Mathare United: Konfrontacja w KFK Premier League

Piąta kolejka KFK Premier League w Kenii zapowiada się na poniedziałek, 2 listopada 2026 roku, jako mecz o wysokim znaczeniu taktycznym i tabelarycznym. Ulinzi Stars podejmą u siebie Mathare United na stadionie, gdzie lokalna kick-off zaplanowana jest na godzinę 11:00 czasu warszawskiego (CET). Obie drużyny wchodzą na to starcie z podobnym stażem wypoczynkowym — obie ekipy miały cztery dni przerwy między meczami, rozgrywając po dwa spotkania w ciągu ostatnich dziesięciu dni. To zrównoważenie sił fizycznych nie oznacza jednak równowagi motywacyjnej, co może kluczowo wpłynąć na przebieg spotkania.

Ulinzi Stars, plasujące się na 17. pozycji z dorobkiem zaledwie dwóch punktów po czterech kolejkach (bilans: zero zwycięstw, dwa remisy i dwie porażki), walczą o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Ich forma to seria LDDL, co sugeruje trudności z wygrywaniem meczów i dużą presję na wynik. Z drugiej strony Mathare United znajduje się wyżej, na 9. miejscu z pięcioma punktami (bilans: jedno zwycięstwo, dwa remisy i jedna porażka) oraz formą WDLD. Brak wyraźnego bodulca tabelarycznego dla gości kontrastuje z desperacją gospodarzy, którzy mają znacznie więcej do stracenia w tym pojedynku.

Ten mecz to nie tylko starcie dwóch zespołów, ale także test mentalny dla Ulinzi Stars przed walką o przetrwanie. Rywalizacja ta ma szansę ujawnić różnice w podejściu do piłki: gospodarze będą musieli być bardziej agresywni i skuteczni, aby odwrócić losy ligi. Matematyczne szanse i statystyki wskazują na bliskie spotkanie, gdzie każdy błąd decyzyjny może zostać szybko ukarany.

Starcie taktyczne: Ulinzi Stars kontra Mathare United

W piątej kolejce KFK Premier League Ulinzi Stars podejmą Mathare United w meczu, który może zdefiniować dalsze losy obu drużyn. Ulinzi Stars, plasując się na 17. miejscu z zaledwie dwoma punktami i serią wyników LDDL, walczą o utrzymanie w Super League, co nadaje temu spotkaniu ogromne znaczenie. Brak zdobytych bramek (0 GF) przy zero straconych (0 GA) sugeruje, że gwiazdy z Ulinzi stawiają na solidną defensywę i cierpliwość. Z drugiej strony, Mathare United, zajmując 9. lokatę z pięcioma punktami i formą WDLD, nie ma tak silnej motywacji do walki o przetrwanie, co może przełożyć się na nieco mniej presyjny styl gry. Obie drużyny mają identyczny czas regeneracji – cztery dni spoczynku po dwóch meczach w ciągu ostatnich dziesięciu dni – co eliminuje przewagę fizyczną na korzyść którejkolwiek ze stron.

Taktycznie, Ulinzi Stars mogą liczyć na swoją zdolność do zachowania clean sheet, co jest kluczowe w kontekście ich słabej skuteczności ofensywnej. Oczekuje się, że postawią na zwartą obronę i kontrataki, wykorzystując fakt, że przeciwnik nie ma aż tak dużej presji wynikowej. Mathare United, mimo lepszej pozycji w tabeli, również nie posiada wyrazistej przewagi ofensywnej (również 0 GF), co sugeruje, że mecze między tymi zespołami mogą być rozstrzygane drobnymi szczegółami lub błędami w końcówkach akcji. Bookmaker Bet365 sugeruje bliskie starcie, oferując kursy 2.4 na zwycięstwo gospodarzy, remis po 2.75 oraz zwycięstwo gości po 3.0.

Największym czynnikiem decydującym o wyniku tej konfrontacji będzie prawdopodobnie motywacja i umiejętność wykorzystania sytuacji bramkowych. Ulinzi Stars muszą wykazać się większą determinacją i skutecznością niż w poprzednich spotkaniach, aby uniknąć spadku do niższej ligi. Matematyka wskazuje na to, że każdy zdobyty punkt dla nich ma większą wartość niż dla rywali z połowy tabeli średniej klasy. Warto śledzić ten mecz pod kątem niskiego scoringu (O/U), biorąc pod uwagę brak bramek w statystykach obu drużyn do tej pory oraz różnicę w ambicjach sportowych.

Forma i dynamika: Ulinzi Stars kontra Mathare United w piątej kolejce

W piątej kolejce FKF Premier League rozstrzygnie się losy pojedynku między Ulinzi Stars a Mathare United, gdzie kluczową rolę odegra aktualna forma obu drużyn. Ulinzi Stars, zajmujące obecnie 17. miejsce z dorobkiem zaledwie dwóch punktów, prezentują wyniki poniżej oczekiwań. Ich ostatnia seria wynosi LDDLW, co sugeruje pewną nieprzewidywalność, choć ostatnie zwycięstwo wyjazdowe nad Posta Rangers FC (1:0) może budzić nadzieje na odzyskanie pewności siebie. W ostatnich meczach Kenijczycy notowali różne rezultaty: od porażki 0:1 na wyjeździe z Kenya Police, przez remisy 0:0 z Mara Sugar oraz 1:1 u siebie z Homeboyz, aż po wyraźną porażkę 0:2 w konfrontacji z liderem tabeli, Tuskerem. Statystyki pokazują, że Ulinzi Stars strzelają średnio 0.8 gola na mecz i tracą tyle samo, przy czym w 30% spotkań oba zespoły zdobywają bramki (BTTS), a w 40% zachowują clean sheet.

Z kolei Mathare United plasuje się wyżej, na 9. pozycji z pięcioma punktami na koncie. Ich forma WDLDW wskazuje na większą stabilizację niż u rywali. Goście mogą pochwalić się ważnym zwycięstwem nad bezpośrednim konkurentem w walce o utrzymanie lub średnią półkę – pokonali Tusker 2:1 u siebie. Wcześniej notowali remisy bezbramkowe z Migori Youth (na wyjeździe) oraz APS Bomet, a także minimalną porażkę 0:1 z KCB i zwycięstwo 1:0 nad Bandari. Matematycznie ich średnia strzelonych bramek to również 0.8, ale tracą nieco więcej – średnio jedną bramkę na mecz. BTTS występuje w ich przypadku częściej (40%), co sugeruje bardziej otwarty styl gry lub słabszą obronę w kluczowych momentach mimo posiadania lepszej pozycji w tabeli.

Szczegółowa analiza ostatnich spotkań ujawnia ciekawe wzorce. Ulinzi Stars wykazują tendencję do remisów i bliskich porażek (LDDLW), co przy obecnej formie może oznaczać trudne mecze do rozstrzygnięcia na korzyść jednej ze stron. Ich ostatnie zwycięstwo nad Posta Rangers FC było jednak dowodem na to, że potrafią bronić prowadzenia i wygrywać minimalnie na wyjeździe. Z drugiej strony Mathare United udowodniły swoją klasę pokonując faworytów sezonu – Tusker – wynikiem 2:1, co jest istotnym argumentem za ich przewagą mentalną i taktyczną nad Ulinzi Stars. Remisy bezbramkowe w ich wykonaniu (np. z Migori Youth czy APS Bomet) pokazują jednak umiejętność dogrywania wyników nawet w trudnych warunkach.

Różnica w punktacji i pozycji w tabeli (5 punktów vs 2 punkty) oraz wyższy wskaźnik formy (62% vs 38%) przemawiają za gośćmi z Nairobi. Mimo podobnych średnich trafień (oba zespoły po ~0.8 gola), Mathare United wykazują większą skuteczność w kluczowych meczach i lepszą kondycję psychologiczną po wygranej nad Tuskerem oraz Bandari. Dla obstawających warto zauważyć, że oba zespoły mają podobne statystyki obronne pod względem czystych kont (40%), ale Mathare United częściej wpadają do siatki rywala przy jednoczesnym traceniu gola (BTTS w 40% vs 30% u gości). Ostatnie wyniki sugerują, że spotkanie może być wyrównane, ale forma ostatnich meczów wskazuje na mniejszą podatność gości na niespodzianki niż domowej drużyny.

Historia bezpośrednich spotkań: Ulinzi Stars kontra Mathare United

W ostatnim dwudziestoleciu bezpośrednich pojedynków między Ulinzi Stars a Mathare United rozegrano 20 meczów, które zakończyły się następującym bilansem: Ulinzi Stars odniosło dziewięć zwycięstw, pięć spotkań zakończyło się remisem, a sześć triumfów odnotowało Mathare United. Średnia liczba bramek w tych starciach wynosi 1.9 na mecz, co wskazuje na umiarkowaną ofensywność obu zespołów w bezpośrednich konfrontacjach. W przypadku rynku BTTS (BTTS), wartość ta wynosi 40%, co sugeruje, że w większości przypadków jedna z drużyn potrafiła utrzymać czyste konto lub obie strony nie zdobywały goli jednocześnie.

Najnowsze wyniki pokazują wyraźną dominację Ulinzi Stars w ostatnich latach. W meczu z 23 maja 2026 roku Ulinzi Stars wygrało 2-1 z Mathare United. Przedtem, w styczniu 2026 roku, Mathare United wygrało 1-0 u siebie. W maju 2025 roku również padł wynik 1-0 dla Mathare United. W grudniu 2024 roku padł bezbramkowy remis, a w czerwcu 2023 roku remis 1-1. Ostatnie trzy spotkania zakończyły się zwycięstwem jednej ze stron po jednym golu.

Trendy bramkowe wskazują na stabilność wyników niskobramkowych. Warto zwrócić uwagę na rynek Powyżej/Poniżej bramek oraz DC (Podwójne szanse). Ulinzi Stars ma lepszą historię jako faworyt w ostatnich latach, ale Mathare United potrafi wygrywać kluczowe mecze u siebie. Statystyki te mogą być kluczowe przy typowaniu wyniku i liczby bramek.

Premiery i prognozy na mecz Ulinzi Stars vs Mathare United

W piątej kolejce KFK Premier League Kenii zmierzą się ze sobą Ulinzi Stars oraz Mathare United. To starcie dwóch drużyn, które na starcie sezonu wykazują sporą dozę niepewności, co przekłada się na zaskakująco wyrównane odds w rynku 1X2. Ulinzi Stars, zajmując 17. miejsce zaledwie z dwoma punktami na koncie (bilans: 0 zwycięstw, 2 remisy, 2 porażki), wchodzi w ten mecz jako typowy underdog, mimo że gra u siebie. Z kolei Mathare United plasuje się wyżej, na 9. pozycji, posiadając pięć punktów (1 zwycięstwo, 2 remisy, 1 przegrana). Pomimo różnicy w tabeli wynoszącej trzy oczka i pięć punktów, bukmacherzy traktują to spotkanie jako bardzo otwarte. Najlepsze dostępne odds dla gospodarzy wynoszą 2.46 u Dafabetu, co sugeruje pewną przewagę lokalnego zespołu w oczach rynku, choć implikowana prawdopodobieństwo zwycięstwa domu wynosi tylko około 37.5%. Remis jest wyceniany na poziomie 2.90 (Dafabet), a remis gościa na 3.05 (Dafabet). Taka struktura kursów wskazuje na mecz, w którym żadna ze stron nie ma wyraźnej przewagi jakościowej.

Nasza prognoza faworyzuje zwycięstwo Ulinzi Stars (1X2: 1) z umiarkowanym confidence na poziomie 38%. Choć matematycznie zespół z Nairobi wydaje się słabszy, to fakt gry u siebie oraz brak pewności w grze gości mogą być kluczowe. Ulinzi Stars ma za sobą serię remisów (D2), co świadczy o tym, że potrafią bronić swojej tereny i nie poddają się łatwo. Z drugiej strony Mathare United posiada lepszy bilans bramkowy i doświadczenie w wygrywaniu spotkań (W1). Jednakże wysoka wartość kursu na gościa (nawet najlepsze dostępne to 3.05) sugeruje, że rynek nie wierzy w łatwe wyjazdowe zwycięstwo tej ekipy. W kontekście statystycznym i formą z pierwszych kolejek, typujemy minimalne zwycięstwo gospodarzy lub mecz bardzo wyrównany kończący się ich triumfem.

W aspekcie golów przewidujemy niską skuteczność obu zespołów. Prognoza O/U wskazuje na poniżej 2.5 bramek w meczu z wysokim confidence sięgającym 66%. Wynika to bezpośrednio z formy obu drużyn — Ulinzi Stars ma bilans D2 L2 po pięciu punktach, co sugeruje defensywny styl gry lub brak kreatywności w ataku. Podobnie wygląda sytuacja u gości — D2 L1 W1 przy pięciu punktach również nie świadczy o ofensywnym szaleństwie. Oba zespoły mają tendencję do zdobywania niewielkiej liczby bramek lub ich braku w kluczowych momentach. Rynek ten jest jednym z bardziej pewnych typów tego dnia ze względu na statystyczną tendencję do "zamkniętych" spotkań między średnią półką ligi.

Dodatkowo rozważamy opcję BTTS: no, która ma confidence na poziomie 58%. Jeśli mecze są niskobramkowe (clean sheety będą prawdopodobne przynajmniej dla jednej ze stron). Opcja DC: 1X (podwójna szansa) również jest warta uwagi (35% conf), jako bezpieczna opcja chroniąca przed remisem przy jednoczesnym wykorzystaniu domowej przewagi Ulinzi Stars.

Poznajmy alternatywne rynki: Ulinzi Stars vs Mathare United

Analiza dodatkowych rynków zakładów bukmacherskich przed spotkaniem 5. kolejki KKF Premier League ukazuje wyraźną przewagę gospodarzy w kontekście handicapu azjatyckiego. Model statystyczny sugeruje postawienie na Ulinzi Stars z handicapem -0.25, co przy kursie 1.99 oferuje wiarygodność na poziomie 50%. Ta opcja zakłada, że faworyci nie tylko wygra mecz, ale także pokonają barierę pół gola, co jest logicznym wnioskiem wynikającym z ich pozycji w tabeli i chęci odzyskania inicjatywy u siebie. Warto zwrócić uwagę na rynek wynik po pierwszej połowie (PP/KM), gdzie najprawdopodobniejszym scenariuszem jest remis w przerwie, oferowany po kursie 1.80 z prawdopodobieństwem 49%. Taki przebieg meczu sugeruje ostrożny start obu drużyn, które będą weryfikować swoje siły w pierwszym czasie gry, zanim podejmą bardziej ofensywne decyzje.

W kategorii Precyzyjny Wynik (Poprawny wynik) model wskazuje na rezultat 1:0 dla Ulinzi Stars z kursiem 3.70 i prawdopodobieństwem 27%. Jest to typowy scenariusz dla meczów o niskiej intensywności strzeleckiej, gdzie jedna drużyna kontroluje grę i wygrywa minimalną różnicą goli. Połączenie remisu po pierwszej połowie z końcowym zwycięstwem gości lub gospodarzy (w tym przypadku Ulinzi Stars) tworzy spójny obraz spotkania, w którym decydujący czynnik może pojawić się dopiero w drugiej części gry. Te dodatkowe rynki uzupełniają główną prognozę, oferując różne perspektywy na przebieg tego starcia w Kenii.

Podsumowanie i typ na mecz Ulinzi Stars vs Mathare United

W piątcej kolejce FKF Premier League Ulinzi Stars podejmą Mathare United, a nasz typ to 1 z prawdopodobieństwem 38%. Ulinzi Stars, mimo słabej postacji w lidze, ma większą motywację do odzyskania formy. Mathare United, z drugiego miejsca w tabeli, jest faworytem, ale Ulinzi Stars mogą zaskoczyć.

Nasza propozycjaPoniżej 2.5Powyżej/Poniżej bramek@1.38 · 66%
Najlepsza WartośćUlinzi StarsWynik meczu (1X2)@2.22 · 38%
Nasze typy: Ulinzi Stars vs Mathare United — Ulinzi Stars — Wygrana (38%); Poniżej 2.5; Obie drużyny strzelą: Nie

Najczęstsze pytania

Kto wygra Ulinzi Stars vs Mathare United?
Nasz model przewiduje Ulinzi Stars z 38% pewnością na podstawie formy, bilansu i analizy statystycznej.
Ile goli padnie w Ulinzi Stars vs Mathare United?
Spodziewamy się Poniżej 2.5 goli (66% pewności) na podstawie statystyk ofensywnych i defensywnych.
Czy obie drużyny strzelą w Ulinzi Stars vs Mathare United?
Obie drużyny strzelą: Nie (58% pewności).
Czy podwójna szansa 1X to dobry zakład na Ulinzi Stars vs Mathare United?
Nasz typ podwójnej szansy to 1X z 35% pewnością — pokrywa dwa wyniki przy mniejszym ryzyku.
Jaki jest najlepszy zakład na Ulinzi Stars vs Mathare United?
Naszą główną rekomendacją jest Poniżej 2.5 z 66% pewnością.
Kiedy i gdzie odbędzie się Ulinzi Stars vs Mathare United?
Ulinzi Stars vs Mathare United odbędzie się 2 lis 2026.

Dodatkowe informacje

#DrużynaPWRPGFGAGDpktForma
1GOR MumiaGOR Mumia440072+512
2KCBKCB421164+27
3Murang'a SEALMurang'a SEAL4202119+26
4Mara SugarMara Sugar413043+16
5AFC LeopardsAFC Leopards413021+16
6ShabanaShabana413021+16
7APS BometAPS Bomet412142+25
8Kenya PoliceKenya Police41213305
9Mathare UnitedMathare United41212205
103K3K412157-25
11HomeboyzHomeboyz31112204
12Posta Rangers FCPosta Rangers FC411226-44
13TuskerTusker210132+13
14Migori YouthMigori Youth30302203
15Nairobi UnitedNairobi United403156-13
16BandariBandari403112-13
17Ulinzi StarsUlinzi Stars402214-32
18Mombasa EliteMombasa Elite401326-41

Szczegółowa Forma i Ostatnie Mecze

Ulinzi Stars
WPDDP
10Rozgrywane
4Wygrane
3Remisy
3Przegrane
Punkty/Mecz1.5
Wynik %40%
Gole/Mecz1.6
Średnio Goli0.8
Średnio Stracone0.8
Obie Strzelają30%
Czyste konta40%
Nie strzelił50%

Ostatnie Mecze

29 paźPu Kenya Police0-1
24 paźDvs Mara Sugar0-0
18 paźDu Homeboyz1-1
11 paźPvs Tusker0-2
31 majWu Posta Rangers FC1-0
Mathare United
WDPDW
10Rozgrywane
3Wygrane
3Remisy
4Przegrane
Punkty/Mecz1.2
Wynik %30%
Gole/Mecz1.8
Średnio Goli0.8
Średnio Stracone1
Obie Strzelają40%
Czyste konta40%
Nie strzelił40%

Ostatnie Mecze

29 paźWvs Tusker2-1
24 paźDu Migori Youth0-0
17 paźPu KCB0-1
10 paźDvs APS Bomet0-0
31 majWvs Bandari1-0

Historia Spotkań

Statystyki Zakładów

MetrykaWartość
Łącznie Meczy20
Średnio Goli1.9
Obie Strzelają40%
Powyżej 2.5 Goli30%
Powyżej 1.5 Goli55%

Gole dla Zespołu

DrużynaRazemŚrednia
Ulinzi Stars231.15 na mecz
Mathare United150.75 na mecz

Czyste konta

DrużynaCzyste konta
Ulinzi Stars7 (35%)
Mathare United8 (40%)
23 maj 2026Premier League FKFUlinzi Stars2-1Mathare United
16 sty 2026Premier League FKFMathare United1-0Ulinzi Stars
17 maj 2025Premier League FKFMathare United1-0Ulinzi Stars
1 gru 2024Premier League FKFUlinzi Stars0-0Mathare United
21 cze 2023Premier League FKFMathare United1-1Ulinzi Stars
4 sty 2023Premier League FKFUlinzi Stars3-1Mathare United
30 kwi 2022Premier League FKFUlinzi Stars2-0Mathare United
16 paź 2021Premier League FKFMathare United0-1Ulinzi Stars
18 sie 2021Premier League FKFMathare United1-0Ulinzi Stars
21 wrz 2019Premier League FKFMathare United2-1Ulinzi Stars
14 kwi 2019Premier League FKFUlinzi Stars2-0Mathare United
22 gru 2018Premier League FKFMathare United0-0Ulinzi Stars
7 paź 2018Premier League FKFMathare United1-1Ulinzi Stars
17 lut 2018Premier League FKFUlinzi Stars0-0Mathare United
23 wrz 2017Premier League FKFMathare United0-1Ulinzi Stars
23 kwi 2017Premier League FKFUlinzi Stars5-1Mathare United
2 lip 2016Premier League FKFMathare United1-0Ulinzi Stars
17 kwi 2016Premier League FKFUlinzi Stars0-2Mathare United
26 cze 2015Premier League FKFMathare United1-2Ulinzi Stars
27 maj 2015Premier League FKFUlinzi Stars2-1Mathare United

Ważna Informacja: Odpowiedzialna Gra i Zrzeczenie się Odpowiedzialności za Prognozy

18+

MUSISZ MIEĆ 18+ LAT, ABY OBSTAWIAĆ. Hazard wiąże się z ryzykiem i może uzależniać. Prosimy grać odpowiedzialnie i stawiać tylko to, na co możesz sobie pozwolić stracić.

Nasze prognozy piłkarskie opierają się na analizie statystycznej i powinny być używane tylko w celach rozrywkowych. Wyniki z przeszłości nie gwarantują przyszłych rezultatów.

Nie jesteśmy licencjonowanymi doradcami finansowymi lub hazardowymi. Zawsze skonsultuj się z fachową poradą przed podejmowaniem decyzji o zakładach.

18+Lokalne źródła pomocy w odpowiedzialnym hazardzie — Polska