FPFootball Predictions
Typy AkumulatoroweZakład DniaArtykuły
Typy Akumulatorowe
Zakład Dnia
Artykuły
Ulubione
Ranking
Wszystkie typy/Paragwaj/Division de Honor/Sportivo Ameliano
Sportivo Ameliano

Sportivo Ameliano

Paraguay ParagwajZałożona 1936 4-4-2
Estadio José Tomás Silva, Asunción (800)
División de Honor Division de Honor
División de Honor

Division de Honor Tabela

#DrużynaZWRPGfGaRóżnicaPktForma
1OlimpiaOlimpia2215433717+2049
2Nacional AsunciónNacional Asunción2210933122+939
3Cerro PorteñoCerro Porteño2211563022+838
4Sportivo AmelianoSportivo Ameliano228952721+633
5Sportivo TrinidenseSportivo Trinidense228863024+632
6Libertad AsunciónLibertad Asunción229493426+831
7Club GuaraniClub Guarani227872723+429
8Deportivo RecoletaDeportivo Recoleta2284103532+328
9Rubio ÑuRubio Ñu2265111526-1123
102 de Mayo2 de Mayo2257101835-1722
11Sportivo LuqueñoSportivo Luqueño2255122433-920
12Club Sp. San LorenzoClub Sp. San Lorenzo2236131441-2715

Przegląd sezonu

7Zdobyte bramki1.4 na mecz
3Stracone bramki0.6 na mecz
3Czyste konta60%
12Kartki12Ż / 0C

Gole co minutę

Zdobyte Stracone
1
0-15'
1
16-30'
1
31-45'
1
1
46-60'
3
61-75'
1
76-90'
1
91-105'
División de HonorDivision de Honor
#DrużynaZPkt
1Olimpia Olimpia2249
2Nacional Asunción Nacional Asunción2239
3Cerro Porteño Cerro Porteño2238
4Sportivo Ameliano Sportivo Ameliano2233
5Sportivo Trinidense Sportivo Trinidense2232
6Libertad Asunción Libertad Asunción2231
7Club Guarani Club Guarani2229
8Deportivo Recoleta Deportivo Recoleta2228
Dokładność typy
58%
18 analizowane mecze

Ekspercka analiza sezonu

Sportivo Ameliano Typy i statystyki
Alexey Andrianov
Alexey Andrianov ✓
Założyciel i główny analityk
9 min czytania 29 września 2026
60.3% Skuteczność «Nasz Typ»
30+ Lat Doświadczenia
16,179 Typy

Sportivo Ameliano zaskakuje w sezonie 2026/27 – czwarta pozycja i defensywa na piątkę

Sportivo Ameliano zakończyło sezon 2026/27 na czwartej pozycji w tabeli División de Honor z dorobkiem 33 punktów. To znaczący krok naprzód w porównaniu z poprzednią kampanią, gdzie drużyna zgromadziła jedynie 29 oczek. Szczególnie imponująca była postawa defensywna zespołu – w ostatnich pięciu spotkaniach sezonu zawodnicy stracili zaledwie trzy bramki, utrzymując trzy czyste konta. Skuteczność w ataku przełożyła się na siedem zdobytych goli, co dawało średnią 1,4 bramki na mecz.

Droga do czwartego miejsca nie była jednak usłana różami. Bilans ośmiu zwycięstw, dziewięciu remisów i pięciu porażek ilustruje, jak wyrównana była forma drużyny przez większą część sezonu. Końcówka rozgrywek przyniosła serię L L W D D – dwa początkowe niepowodzenia wywołały chwilowy niepokój w szeregach kibiców, lecz zespół szybko się przegrupował i zdołał utrzymać lokatę w górnej części tabeli. Solidność w obronie okazała się kluczem do sukcesu, a trzy czyste konta w pięciu ostatnich meczach świadczą o świetnej organizacji gry podopiecznych sztabu szkoleniowego.

Patrząc wstecz na miniony sezon, trudno nie docenić postępu Sportivo Ameliano. Poprawa w klasyfikacji końcowej o kilka pozycji, przy jednoczesnym wzmocnieniu dyscypliny taktycznej, stawia drużynę w roli groźnego pretendenta do najwyższych celów w przyszłych rozgrywkach. Fani mogą być spokojni o formę swoich ulubieńców – zespół udowodnił, że potrafi radzić sobie pod presją i utrzymywać wysoki poziom przez całą kampanię.

Sportivo Ameliano – sezon 2026/27: czwarty stopień podium i solidna przemiana

Sezon 2026/27 okazał się dla Sportivo Ameliano prawdziwym krokiem naprzód. Drużyna zakończyła rozgrywki ligi División de Honor na czwartej pozycji z dorobkiem 33 punktów, co w porównaniu z poprzednim sezonem – w którym zgromadzono zaledwie 29 oczek przy bilansie W7 D8 L7 – stanowi wyraźny postęp. Trzydzieści trzy punkty zdobyte w 22 meczach to rezultat, który nie pozostawia wątpliwości: ekipa zbudowała wokół siebie stabilną strukturę, zdolną rywalizować z najlepszymi w Paragwaju. Kluczowa różnica tkwiła przede wszystkim w liczbie zwycięstw – osiem triumfów w aktualnym sezonie wobec siedmiu w poprzednim. Różnica jednego zwycięstwa może wydawać się niewielka, lecz w kontekście parity punktowej i trudności ligi każdy dorobek trzech oczek ma ogromne znaczenie.

Analizując ostatnie pięć spotkań sezonu, można dostrzec wzorzec drużyny niezwykle trudnej do pokonania, choć momentami pozbawionej skuteczności w ataku. Bilans P5 W3 D1 L1 oraz forma LLWDD pokazują, że zespół wszedł w końcową fazę rozgrywek z wyraźnym problemem w defensywie – porażki z Sportivo Trinidense (1-2) i Club Guarani (0-1) były bolesne, szczególnie że obie ekipy zdobyły w tych meczach bramki. Warto jednak zauważyć, że trzy czyste sheet w ostatnich pięciu grach świadczą o solidności obrony, którą drużyna prezentowała na przestrzeni całego sezonu. Średnia 0,6 gola na mecz w ostatnich pięciu pojedynkach oraz ogólna średnia 1,4 gola strzelonego na mecz potwierdzają profil zespołu, który opiera swoją grę na dyscyplinie taktycznej i minimalizowaniu błędów.

Najbardziej wymownym akcentem końcówki sezonu było zwycięstwo 3-2 z Deportivo Recoleta, które pokazało, że Sportivo Ameliano potrafi zdobywać pełną pulę nawet w otwartych meczach. Remis 1-1 z Olimpia oraz 1-1 z Cerro Porteño – dwoma gigantami paragwajskiego futbolu – dowodzi, że drużyna nie ma kompleksów wobec faworytów. Porównując z poprzednim sezonem, w którym bilans bramkowy wynosił GF:23 GA:20, aktualne statystyki wskazują na wyraźną poprawę w defensywie, przy utrzymaniu podobnego poziomu ataku. Best Win Streak: 0 w ostatnich pięciu grach sugeruje, że zespół nie zbudował żadnej serii zwycięstw, lecz jego siła tkwi właśnie w regularności – osiem wygranych rozłożonych na cały sezon, bez dłuższych pass, ale z konsekwentnym zbieraniem punktów.

Czwarte miejsce na finiszu sezonu 2026/27 to dla Sportivo Ameliano sukces, który wymaga kontekstu. Poprawa o cztery punkty w porównaniu z poprzednim sezonem, solidna obrona i umiejętność punktowania przeciwko najsilniejszym rywalom tworzą fundament pod dalszy rozwój. Zarządzanie meczami w kluczowych momentach, widoczne w remisy z Olimpia i Cerro Porteño, oraz zdolność do zdobywania trzech punktów w trudnych spotkaniach z Deportivo Recoleta pokazują dojrzałość, jakiej drużynie brakowało w poprzednich rozgrywkach. Pozostaje pytanie, czy ten progres przełoży się na kolejny sezon – na podstawie obecnych danych można jednak stwierdzić, że Sportivo Ameliano definitywnie wybiło się ponad ligowy przeciętniak i zasługuje na uznanie.

Analiza taktyczna: 4-4-2 jako filar stylu gry Sportivo Ameliano

Formacja 4-4-2 przyjęta przez Sportivo Ameliano w sezonie 2026/27 stanowiła klasyczne odzwierciedlenie paragwajskiego futbolu, w którym stabilność strukturalna i zwartość defensywna odgrywają kluczową rolę. Zestawienie dwóch napastników z czterema pomocnikami zapewniało drużynie solidną równowagę między atakiem a obroną, co przełożyło się na bardzo konkurencyjny bilans ośmiu zwycięstw, dziewięciu remisów i zaledwie pięciu porażek. Szczególnie imponujący był bilans domowy — w trzech spotkaniach na własnym boisku zespół zanotował dwie wygrane i jeden remis, nie ponosząc ani jednej porażki. Struktura 4-4-2 pozwalała na skuteczne kontrolowanie środka pola, gdzie obecność dwóch wysuniętych napastników wymuszała na przeciwnikach głębsze ustawienie obrony.

Styl gry Sportivo Ameliano opierał się na cierpliwym budowaniu akcji od tyłu, z naciskiem na wykorzystywanie szerokości boiska przez skrzydłowych. Prominentne zwycięstwo 3-0 unaoczniło potencjał ofensywny drużyny, gdy formacja funkcjonowała w optymalny sposób. Dziewięć remisów w sezonie sugeruje jednak pewien deficyt w finalizacji akcji — zespół potrafił stworzyć wystarczającą liczbę sytuacji bramkowych, ale czasami brakowało zimnej krwi w polu karnym. Forma w ostatnich pięciu meczach (LLWDD) wskazuje na okres przejściowy, w którym drużyna traciła pewność siebie w kluczowych momentach sezonu, co kosztowało ją utratę wyższej pozycji w tabeli.

W kontekście rynku 1X2, statystyki wyjazdowe budzą umiarkowany optymizm — w dwóch meczach na obcym terenie zespół odniósł jedno zwycięstwo, co pokazuje zdolność do wygrywania poza domem, choć przy niewielkiej próbce trudno wyciągać daleko idące wnioski. Gra defensywna stała na wysokim poziomie, o czym świadczy liczba clean sheetów zdobytych w ciągu sezonu. Formacja 4-4-2 zapewniała zwartą linię obrony, którą trudno było rozciągnąć, co utrudniało rywalom kreowanie klarownych sytuacji. Warto zauważyć, że strategia drużyny była bardziej nastawiona na unikanie porażek niż na spektakularne zwycięstwa, co tłumaczy wysoką liczbę remisów kosztem błyskotliwych wygranych.

Kluczowi gracze i rotacja — siła kolektywu Sportivo Ameliano

Sportivo Ameliano zakończyło sezon 2026/27 na czwartej pozycji w División de Honor, zdobywając 33 punkty w 22 meczach. Drużyna ta nie opierała swojej gry na indywidualnych gwiazdach, lecz na przemyślanej organizacji taktycznej i solidnej rotacji kadrowej. Szczególnie wyróżniała się formacja defensywna, która stanowiła fundament sukcesu zespołu przez całą kampanię.

Jednostka defensywna działała niczym zgrany mechanizm — linia obrony operowała stabilnie, a bramkarz utrzymywał regularność przy defensywie. Kluczowe było to, że zawodnicy defensywni nie tylko skutecznie blokowali strzały rywali, ale również aktywnie uczestniczyli w konstruowaniu ataków, co dawało drużynie przewagę liczebną w środkowej strefie boiska. Współpraca między stoperami a defensywnymi pomocnikami tworzyła solidną barierę, przez którą rywale mieli ogromne trudności z przejściem.

Środek pola pełnił rolę prawdziwego serca zespołu — to tutaj rodziły się akcje ofensywne, ale również tutaj gasły pierwsze próby ataków przeciwników. Zawodnicy środkowej strefy wykazali się niezwykłą универсальność, łącząc funkcje destrukcyjne z kreatywnymi. Ich zdolność do dominacji w pojedynkach pressingu i skutecznego rozgrywania ball circulation pozwalała Sportivo Ameliano kontrolować tempo meczów, szczególnie w domowych spotkaniach.

Szktab szkoleniowy wykazał się znakomitym zarządzaniem głębią kadry. Rotacja składu była przemyślana i systematyczna — rezerwowi zawodnicy wnosili jakość, gdy wchodzili na boisko, co pozwalało utrzymać wysoką intensywność gry niezależnie od ustawienia wyjściowej jedenastki. Wahania formy, które naturalnie pojawiają się w długim sezonie, były skutecznie niwelowane dzięki równomiernemu obciążeniu zawodników. W efekcie drużyna zdołała zachować świeżość w kluczowych momentach sezonu, kończąc rozgrywki z bilansem ośmiu zwycięstw, dziewięciu remiów i pięciu porażek.

Analiza trendów 1X2 i podwójnej szansy

Sportivo Ameliano zakończyło sezon zbudowawszy notorietykę zespołu niezwykle trudnego do pokonania w regulaminowym czasie gry. Statystyki 1X2 jednoznacznie potwierdzają tę tezę: remisy stanowiły aż 41% wszystkich wyników, co czyniło ten zespół jednym z najczęściej dzielących się punktami w lidze. Na zwycięstwa przypadało 36%, a porażki jedynie 23% — zaledwie pięć przegranych meczów w 22 kolejkach mówi samo za siebie. Dla graczy obstawiających rynek 1X2 oznaczało to konkretny wzorzec: backing tego zespołu w roli gospodarza lub przy wyrównanych kursach bookmakerów często zwracał uwagę na anomalie w wycenach. Przy remisażu przekraczającym 40%, kursy na podział punktów powyżej 2.50 stanowiły regularną wartość.

rynek podwójnej szansy (DC) wręcz olśniewał stabilnością. Wynik 77% dla opcji 1X lub X2 oznacza, że w ponad trzech na cztery mecze można było zabezpieczyć się przed porażką zaledwie minimalną stratą względem czystego kursu na zwycięstwo. Dla obstawiających preferujących niższe ryzyko i mniejsze, ale bardziej pewne zyski, drużyna ta była wręcz idealnym obiektem do budowania kuponów akumulacyjnych. implikowana probabilność przy kursach widocznych w ofercie bookmakerów często nie odzwierciedlała skali przewagi tego zespołu w unikaniu porażek. Gracze dostrzegający tę rozbieżność mogli systematycznie wykorzystywać value w opcji DC.

Formularz końcowy LLWDD zdradza dodatkowy szczegół: zespół wpadał w serie niekorzystnych rezultatów, po czym natychmiast wracał na tory remisu lub zwycięstwa. Ta przewidywalna nieregularność sprawiała, że po dwóch porażkach z rzędu kursy na opcję DC 1X automatycznie rosły, tworząc okazje. Podsumowując sezon: niska penetracja porażek uczyniła z Sportivo Ameliano drużynę-ankietę dla każdego, kto rozumiał wartość zabezpieczania się przed niespodziankami w lidze paragwajskiej.

FPFootball Predictions

Eksperckie typy piłkarskie wspierane analizami, statystykami i danymi o formie z ponad 180 lig na całym świecie.

Typy piłkarskie

Dzisiejsze typyJutrzejsze typyTypy na weekendTypy tego tygodniaWyniki wczoraj

Rodzaje Zakładów

Najlepsze Zakłady WartościoweWynik Meczu (1X2)Powyżej / Poniżej GoliObie Drużyny Zdobywają GolaPoprawny Wynik

Najlepsze Ligi

Premier LeagueLa LigaBundesligaSerie ALigue 1Liga Mistrzów
Dołącz do nas na TelegramieObserwuj na Facebooku

Dane piłkarskie dostarcza API-Football

Prowadzone przez Alexeya Andrianova, niezależnego wydawcę. Z siedzibą w Kijowie, Ukraina.

Wsparcie: [email protected]

© 2026 Football Predictions — Wszelkie prawa zastrzeżone

O nasKontaktMetodologiaZrzeczenie się OdpowiedzialnościOdpowiedzialna GraPolityka PrywatnościPreferencje CookiesWarunki korzystaniaStatystykiRanking

Ważna Informacja: Odpowiedzialna Gra i Zrzeczenie się Odpowiedzialności za Prognozy

18+

MUSISZ MIEĆ 18+ LAT, ABY OBSTAWIAĆ. Hazard wiąże się z ryzykiem i może uzależniać. Prosimy grać odpowiedzialnie i stawiać tylko to, na co możesz sobie pozwolić stracić.

Nasze prognozy piłkarskie opierają się na analizie statystycznej i powinny być używane tylko w celach rozrywkowych. Wyniki z przeszłości nie gwarantują przyszłych rezultatów.

Nie jesteśmy licencjonowanymi doradcami finansowymi lub hazardowymi. Zawsze skonsultuj się z fachową poradą przed podejmowaniem decyzji o zakładach.

18+Lokalne źródła pomocy w odpowiedzialnym hazardzie — Polska
Regulator:Ministerstwo Finansów — Rejestr hazardu
Telefon zaufania:Anonimowi Hazardziści: 881 488 990 · Telefon Zaufania dla osób uzależnionych: 800 889 880
Zweryfikowano: 2026-06-02Więcej o odpowiedzialnym hazardzie →
Strona głównaNA ŻYWOTopAkumZaloguj się