FranceFrancja
National 1Narodowa 1
Runda 9

Wersal vs Valenciennes Typy i Porady Bukmacherskie

3 paź 2026
1-0
Koniec meczu
Pudło
Nasza propozycja
Obie drużyny strzelą
Tak
1 : 0
FT

Porady bukmacherskie

49%
25%
26%
WersalRemisValenciennes
Wynik
Wersal
49%
Liczba goli
Powyżej 2.5
53%
Obie drużyny strzelą
Tak
55%
Podwójna szansa
Doma/Remis
37%
Handicap azjatycki
H. Gosp. -0.75
@ 2.08
48%
Kursy aktualizowane co godzinę
Typy są przeliczane co 2 godziny
Zablokowane 2 godziny przed rozpoczęciem

Analiza ekspertów

Alexey Andrianov
Alexey Andrianov Założyciel i główny analityk
60.3% 30+ lat
12 min czytania

W sobotni wieczór na Stade de Saint-Germain-en-Laye dojdzie do starcia, które wiele mówi o aktualnym kształcie tabeli trzeciej ligi francuskiej. Wersal, plasujący się na piątym miejscu z dorobkiem trzynastu punktów, podejmie Valenciennes — drużynę zisaną na piętnastej pozycji i zaledwie ośmioma punk...

Przeczytaj pełną analizę

Kluczowe Statystyki

Wersal1
3Remisy
1Valenciennes
1.2Średnia bramek
40%Obie Strzelają
0%Powyżej 2.5
3 paź 2026Wersal1-0Valenciennes
10 kwi 2026Valenciennes1-0Wersal
7 lis 2025Wersal1-1Valenciennes
28 lut 2025Valenciennes0-0Wersal
26 wrz 2024Wersal1-1Valenciennes
Zobacz wszystkie mecze

Pełna analiza

Alexey Andrianov
Alexey Andrianov ✓
Założyciel i główny analityk
60.3% Skuteczność «Nasz Typ»
30+ Lat Doświadczenia
16.2k Śledzone Prognozy
Wersal vs Valenciennes — typy i zapowiedź meczu
Wersal
DWWWW
Ostatnia formavs
Valenciennes
PWPDP

Wersal kontra Valenciennes — beniaminek kontra beniaminek w wyścigu o awans

W sobotni wieczór na Stade de Saint-Germain-en-Laye dojdzie do starcia, które wiele mówi o aktualnym kształcie tabeli trzeciej ligi francuskiej. Wersal, plasujący się na piątym miejscu z dorobkiem trzynastu punktów, podejmie Valenciennes — drużynę zisaną na piętnastej pozycji i zaledwie ośmioma punktami na koncie. Różnica pięciu punktów przy jednym rozegranym meczu mniej przez beniaminka z Saint-Germain-en-Laye tworzy prostą narrację: gospodarze walczą o powrót na zaplecze Ligue 1, podczas gdy goście bronią się przed spadkowym koszmarem. Kursy 1X2 wystawione przez Bet365 doskonale odzwierciedlają tę dysproporcję — na zwycięstwo gospodarzy bukmacher wycenia kurs na poziomie 1.83, remizę na 3.5, zaś triumf Valenciennes na identyczne 3.5.

Kluczowym elementem analizy jest forma oraz motywacja obu zespołów. Wersal w ostatnich pięciu kolejkach prezentował nieregularny, lecz napastniczy styl — sekwencja WDWLL sugeruje zdolność do wygrywania, ale także podatność na straty punktów w najmniej oczekiwanych momentach. To właśnie atak stanowi największą siłę beniaminka; zdobyte bramki w bieżącym sezonie jasno wskazują, że drużynie nie brakuje instynktu kilerowego. Valenciennes z kolei prezentuje reaktywny model gry — forma WLLDD to przede wszystkim seria trzech meczów bez zwycięstwa, w których drużyna miała problemy z utrzymaniem koncentracji w decydujących momentach. Mimo siedmiodniowej przerwy od ostatniego spotkania obie ekipy dysponują podobnym czasem na regenerację, co niweluje ewentualną przewagę wypoczęcia.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45 czasu polskiego, co czyni je idealnym terminem dla kibiców szukających emocji w europejskim futbolu amatorskim. Bukmacher Bet365 oferuje szeroką gamę rynków na to starcie, jednak to rynek 1X2 najlepiej oddajeessler balance sił przed pierwszym gwizdkiem. Wersal przystąpi do meczu jako wyraźny faworyt, lecz Valenciennes, świadome własnych problemów, może postarać się o niespodziankę — szczególnie jeśli gospodarze znów przeżyją moment słabości w środkowej fazie spotkania.

Ostatnie starcia: Valenciennes przełamuje passę bez wygranej

Patrząc na cztery ostatnie bezpośrednie pojedynki między Wersal a Valenciennes, wyłania się niezwykle wyraźny obraz supremacji gości. Valenciennes wygrało jedyne spotkanie w najnowszej historii tej rywalizacji, odnosząc minimalne zwycięstwo 1:0 w konfrontacji z 10 kwietnia 2026 roku. Ta wygrana przerwała passę trzech kolejnych remisów, które dominowały w poprzednich meczach między tymi drużynami. Dla Wersal oznacza to szczególnie niepokojącą tendencję, ponieważ w żadnym z czterech ostatnich starć nie zdołało wyjść na prowadzenie w końcowym rozrachunku, notując przy tym trzy remisy i jedną porażkę.

Jeśli chodzi o charakterystykę samych spotkań, należy zwrócić uwagę na niską formułę strzelecką obu ekip. Średnia bramek w tych czterech meczach oscyluje na poziomie zaledwie 1.25 gola na pojedynek, co plasuje te starcia w kategorii defensywnych i ostrożnych. BTTS zrealizował się dokładnie w połowie przypadków, co oznacza, że w dwóch spotkaniach obie drużyny zdobywały bramki, a w dwóch pozostałych co najmniej jedna z ekip kończyła mecz z czystym kontem. Valenciennes 1:0 Wersal to jedyny mecz w tym zestawieniu, gdzie deficyt bramkowy jednej ze stron uniemożliwił jej strzelenie gola. W trzech pozostałych konfrontacjach obie ekipy dzieliły się punktami po zaciętych, wyrównanych bataliach z bramkami po obu stronach.

Dla celów bukmacherskich najistotniejsze pozostają dwa wnioski: Valenciennes wyraźnie zyskało przewagę psychologiczną po ostatnim zwycięstwie, natomiast Wersal musi przełamać serię trzech z rzędu remisów na własnym terenie przeciwko temu rywalowi. Historycznie rzecz biorąc, powyżej 2.5 byłoby trudnym rynkiem do zagrania przy tak niskiej średniej bramek, jednak najnowsze wyniki sugerują, że defensywa Wersal może mieć problemy z powstrzymaniem ataków Valenciennes, co teoretycznie otwiera pole dla bardziej dynamicznych scenariuszy w najbliższym starciu.

Wersal i Valenciennes: taktyczna analiza formy przed 9. kolejką

Wersal przystępuje do sobotniego starcia jako zdecydowany faworyt, zajmując 5. miejsce w tabeli z dorobkiem 13 punktów. Zespół prezentuje wyraźnie lepszą formę, o czym świadczy sekwencja WDWLL w pięciu ostatnich meczach. Kluczowym elementem ataku drużyny jest zdolność do konstruowania przekonujących zwycięstw — w ostatnich pięciu spotkaniach Wersal dwukrotnie zdobył serię bramek, wygrywając 4:0 w Orlean oraz 2:1 na wyjeździe z Villefranche. Średnia 1,7 gola na mecz plasuje ich w czołówce ligi pod względem efektywności ofensywnej. Warto jednak zauważyć, że defensywa nie jest ich najsilniejszą stroną — 30% skuteczność pod kątem czystych kont oraz średnia 1,5 straconej bramki na mecz wskazują na problemy z utrzymaniem koncentracji przez pełne 90 minut, czego dowodem jest porażka 0:3 z Cannes u siebie oraz identyczny rezultat na boisku Amiens.

Valenciennes znajduje się w znacznie trudniejszej sytuacji, plasując się na 15. miejscu z zaledwie 8 punktami po dziewięciu kolejkach. Forma drużyny jest niepokojąca — sekwencja WLLDD sugeruje brak stabilności i problemy z budowaniem momentum. Zespół zdobywa średnio tylko 1,1 gola na mecz, co czyni ich jednym z najsłabszych ataków w stawce. Po zwycięstwie 2:1 z Le Puy Foot nastąpiła seria trzech meczów bez wygranej, w tym dwie porażki — 2:3 na wyjeździe z La Roche VF oraz 1:2 u siebie z Fleury 91. Statystyka czystych kont na poziomie zaledwie 20% potwierdza, że defensywa Valenciennes regularnie zawodzi, a BTTS na poziomie 60% wskazuje, że nawet w meczach z ich udziałem obie strony często znajdują drogę do bramki rywala.

Patrząc na bezpośrednie porównanie obu drużyn, Wersal dominuje w kategorii formy z przewagą 78% do 22%. Pod względem ataku przewaga jest jeszcze bardziej widoczna — 58% do 42%. Jedynie w defensywie obie ekipy prezentują podobny poziom (po 50%), co w praktyce oznacza, że obie strony mają problemy z utrzymaniem czystych kont. Dla Valenciennes pojedyncze jasne punkty to wygrana z Le Puy Foot oraz dwa remisy z rzędu, jednak zespół nie potrafi przełożyć tej stabilizacji na zwycięstwa. Wersal natomiast pokazuje, że potrafi odpowiedzieć po porażkach — po dwóch kolejkach przegranych 0:3 nastąpiło zwycięstwo 2:1 na trudnym terenie Villefranche, co świadczy o mentalnej odporności zespołu.

Kursy 1X2 wyraźnie faworyzują gospodarzy, a marża bookmakerów odzwierciedla ich oczekiwania co do rezultatu. Biorąc pod uwagę statystyki BTTS — 50% dla Wersal i 60% dla Valenciennes — oraz słabą skuteczność obronną obu drużyn, rynek BTTS wydaje się interesującą opcją. Wersal w swoich ostatnich pięciu meczach tylko raz zakończył spotkanie bez gola rywala w klasyfikacji BTTS, podczas gdy Valenciennes tylko w jednym z pięciu ostatnich meczów nie straciło bramki. Friday/Monday pattern w wykonaniu Valenciennes — przeplatane zwycięstwa i porażki — sugeruje, że zespół ma trudności z utrzymaniem regularności, co przy lepszej dyspozycji Wersal może przesądzić o końcowym wyniku sobotniego starcia.

Wersal kontra Valenciennes: rywalizacja systemów gry w meczu 9. kolejki

Zespół Wersal przystępuje do sobotniego starcia (godz. 20:45) z wyraźną przewagą w tabeli i w motywacji. Klub zajmuje 5. miejsce z dorobkiem 13 punktów i ma bezpośrednią szansę na awans do Ligue 2, co nadaje temu spotkaniu dodatkowe znaczenie. Tymczasem Valenciennes, plasujący się na 15. pozycji z zaledwie 8 punktami, nie wykazuje na ten moment pilnej potrzeby punktowej — przynajmniej zgodnie z danymi, które posiadamy. Różnica ta powinna wpływać na sposób, w jaki obie drużyny podejdą do tego pojedynku: Wersal zagra ofensywnie, starając się kontrolować przebieg gry, podczas gdy Valenciennes może postawić na zwartą defensywę i wyczekiwanie na błędy rywala.

Jeśli chodzi o kształt taktyczny obu zespołów, dysponujemy ograniczonymi informacjami w zakresie konkretnych ustawień. Biorąc pod uwagę fakt, że Wersal zgromadził 13 punktów w ośmiu meczach (cztery zwycięstwa), można wnioskować, że drużyna ta stosuje mniej lub bardziej zrównoważony model gry, który pozwala jej zdobywać punkty zarówno w ataku, jak i w obronie. Valenciennes natomiast wygrał zaledwie dwa z ośmiu spotkań, co sugeruje problemy z skutecznością lub niestabilność w kluczowych momentach meczów. Warto zwrócić uwagę na formę zespołu z Valenciennes w ostatnich pięciu meczach — seria WLLDD wskazuje na trudności w utrzymaniu koncentracji przez pełne 90 minut.

Kursy oferowane przez Bet365 na rynku 1X2 (Wersal 1.83, remis 3.5, Valenciennes 3.5) odzwierciedlają wyraźną przewagę faworyta gospodarzy. Analizując możliwe scenariusze, warto rozważyć, czy Valenciennes zdoła utrzymać swój defensywny szyk przez dłuższy okres, zwłaszcza jeśli Wersal zacznie naciskać w drugiej połowie. Brak istotnej różnicy w odpoczynku między drużynami (obie miały siedem dni przerwy) oznacza, że kluczowa będzie jakość indywidualna zawodników i adaptacja taktyczna w trakcie meczu. Dla graczy szukających wartości, rynek podwójnej szansy (DC) lub opcji z mniejszą liczbą bramek (poniżej 2.5 gola) może stanowić alternatywę wobec oczywistego faworyta na wygraną Wersalu.

Analiza kursów i najlepsze typy na mecz Wersal — Valenciennes (9. kolejka)

Kluczowa analiza rozpoczyna się od zbadania, czy kurs na zwycięstwo Wersal w meczu 1X2 odzwierciedla realną przewagę gospodarzy. Wersal zajmuje piąte miejsce z dorobkiem trzynastu punktów, co w przeliczeniu na osiem rozegranych spotkań daje średnią znacznie wyższą niż Valenciennes, plasujące się na piętnastej pozycji z zaledwie ośmioma punktami. Różnica w tabeli przekłada się bezpośrednio na postrzeganie przez bukmacherów — kurs na zwycięstwo gospodarzy oscyluje wokół 1.80, co implikuje prawdopodobieństwo na poziomie około 49%. Przewaga Wersal wynika przede wszystkim z lepszej formy — cztery zwycięstwa w ośmiu meczach to wynik, który wskazuje na stabilną postawę drużyny. Valenciennes z kolei radzi sobie słabo, odnotowując zaledwie dwa zwycięstwa przy czterech porażkach. Warto jednak zauważyć, że kurs 1.80 na gospodarzy pozostawia pewien margines wątpliwości — przy tak wyrównanej lidze jak National 1, gdzie każda kolejka może znacząco zmienić układ sił, samo wysokie miejsce w tabeli nie gwarantuje pewnego typu.

Sprawdzając rynek Powyżej/Poniżej bramek, widzimy że kurs na powyżej 2.5 bramki wynosi około 1.95, co sugeruje, iż bukmacherzy oczekują stosunkowo otwartego spotkania. Obie drużyny prezentują styl gry, który sprzyja realizacji tego typu zakładu — Wersal regularnie zdobywa bramki, zdobywając średnio ponad jednego gola na mecz, natomiast defensywa Valenciennes ma tendencję do tracenia bramek. Biorąc pod uwagę, że Valenciennes przegrało cztery z ośmiu meczów, a Wersal traciło bramki w większości swoich spotkań, statystyki przemawiają za tym, że obie ekipy znajdą drogę do siatki. Kurs na BTTS — obie drużyny strzelą — oscyluje wokół 1.85, co przy pewności analityków na poziomie 54% czyni ten rynek jednym z najbardziej wartościowych w tym zestawieniu. Wartość dodatkowa tkwi w tym, że nawet przy ostrożnym podejściu do zwycięstwa Wersal, zakład na bramki obu drużyn wydaje się uzasadniony na podstawie dostępnych danych.

Rozważając podwójną szansę (1X) jako alternatywę dla czystego zwycięstwa gospodarzy, zauważamy, że przy kursie około 1.12 rynek ten oferuje ograniczoną wartość. Jednak przy kwocie 1.86 dostępnej u bukmachera 1xBet na wygraną Wersal, a także przy kursie 3.96 na remis i 4.08 u Pinnacle na wygraną Valenciennes, mamy do czynienia z sytuacją, gdzie poszczególne kursy znacząco odbiegają od średniej rynkowej. Dla graczy szukających bezpieczniejszego rozwiązania, podwójna szansa (1X) przy wyższym kursie u innego bukmachera może stanowić sensowny kompromis między ryzykiem a potencjalną wygraną. Analiza wskazuje, że choć Wersal jest faworytem, Valenciennes dysponuje wystarczającym potencjałem ofensywnym, by zdobyć przynajmniej jednego gola, co przy kursie 4.08 na wygraną gości może przyciągnąć graczy szukających wyższego ryzyka.

Reasumując, najbardziej uzasadnionym wyborem na podstawie dostępnych danych i kursów wydaje się być typ na powyżej 2.5 bramki, gdzie najlepszy dostępny kurs wynosi 1.95. Dla bardziej ostrożnych graczy polecana jest analiza kursu 1X2 z uwzględnieniem faktu, że najwyższy kurs na wygraną Wersal (1.86) jest dostępny u 1xBet. Kluczowe jest, by przed podjęciem decyzji dokładnie sprawdzić aktualne kursy u poszczególnych bukmacherów, ponieważ różnice w marży mogą znacząco wpłynąć na ostateczną wartość zakładu. Mecz rozgrywany 3 października o 18:45 w Saint-Germain-en-Laye będzie sprawdzianem formy dla obu zespołów, a analiza statystyk wskazuje na przewagę Wersal, lecz nie wyklucza niespodzianki ze strony Valenciennes.

Dodatkowe typy na mecz Wersal — Valenciennes

Poza standardowym rynkiem 1X2 warto zwrócić uwagę na kilka interesujących opcji. Azjatycka handicap Wersal -0.75 przy kursie 2.00 z zaledwie 50% pewnością wskazuje na wyrównane spotkanie, gdzie gospodarze mają lekką przewagę, ale bez gwarancji wygranej z czystym kontem. Jeśli chodzi o liczbę rzutów rożnych, model preferuje powyżej 9.5 przy kursie 1.80 z solidną wiarygodnością na poziomie 51%, co sugeruje dynamiczne starcie z przewagą w ataku po obu stronach.

W przypadku bardziej szczegółowych rynków, najbardziej prawdopodobny wynik to 2:1 przy kursie 7.00 z prawdopodobieństwem 14%. To dość ostrożna ocena, ale wskazuje na wyrównane spotkanie z lekką przewagą Wersalu. Jeśli chodzi o rynek PP/KM, brak precyzyjnych danych w modelu sugeruje ostrożność przy tego typu zakładach. W kwestii kart, brak wystarczających danych uniemożliwia wskazanie konkretnego typu. Również rynek strzelca gola nie jest wspierany przez dostępne dane, więc typowanie indywidualnego zawodnika byłoby czystym zgadywaniem.

Werdykt: Wersal powinien sięgnąć po trzy punkty

Biorąc pod uwagę aktualną dyspozycję obu drużyn, Wersal przystąpi do tego starcia w wyraźnej roli faworyta. Piąta pozycja w tabeli z dorobkiem trzynastu punktów i bilansem czterech zwycięstw plasuje zespół znacznie wyżej niż Valenciennes, które zajmuje piętnaste miejsce z zaledwie ośmioma punktami i serią czterech porażek. Choć oba nasze typy osiągają podobny poziom pewności, to właśnie rynek 1X2 z przewagą gospodarzy wydaje się najbardziej uzasadniony — Wersal prezentuje stabilniejszą formę i ma za sobą korzystny bilans bezpośrednich spotkań w Saint-Germain-en-Laye.

Jednocześnie zarówno BTTS na poziomie 54%, jak i powyżej 2.5 z 53% sugerują, że mecz może być otwarty i obfitować w bramki. Valenciennes będzie musiało wykorzystać każdą nadarzającą się okazję, aby powstrzymać rozpędzonych gospodarzy.

Nasza propozycjaTakObie drużyny strzelą@1.69 · 54%
Najlepsza WartośćPowyżej 2.5Powyżej/Poniżej bramek@1.76 · 53%
Nasze typy: Wersal vs Valenciennes — Wersal — Wygrana (49%); Powyżej 2.5; Obie drużyny strzelą: Tak

Najczęstsze pytania

Kto wygra Wersal vs Valenciennes?
Nasz model przewiduje Wersal z 49% pewnością na podstawie formy, bilansu i analizy statystycznej.
Czy podwójna szansa 1X to dobry zakład na Wersal vs Valenciennes?
Nasz typ podwójnej szansy to 1X z 37% pewnością — pokrywa dwa wyniki przy mniejszym ryzyku.
Jaka jest prognoza Azjatycka handicap dla Wersal vs Valenciennes?
Nasz typ na Azjatycka handicap to Wersal -0.75 z 48% pewnością.
Ile goli padnie w Wersal vs Valenciennes?
Spodziewamy się Powyżej 2.5 goli (53% pewności) na podstawie statystyk ofensywnych i defensywnych.
Czy obie drużyny strzelą w Wersal vs Valenciennes?
Obie drużyny strzelą: Tak (55% pewności).
Kiedy i gdzie odbędzie się Wersal vs Valenciennes?
Wersal vs Valenciennes odbędzie się 3 paź 2026.

Dodatkowe informacje

#DrużynaPWRPGFGAGDpktForma
1La Roche VFLa Roche VF117311810+824
2RouenRouen11722209+1123
3WersalWersal117131913+622
4CaenCaen116142115+619
5CannesCannes11461147+718
6Le Puy FootLe Puy Foot115241411+317
7ConcarneauConcarneau114521411+317
8AmiensAmiens11452145+917
9Fleury 91Fleury 91114431713+416
10GobelinsGobelins114431111016
11BastiaBastia114341012-215
12Thionville LusitanosThionville Lusitanos113441617-113
13QuevillyQuevilly113441116-513
14OrleanOrlean112451015-510
15ValenciennesValenciennes112361117-69
16VillefrancheVillefranche112271024-148
17AubagneAubagne11218617-117
18Bourg-en-Bresse 01Bourg-en-Bresse 0111128518-135
Liga Mistrzów
Liga Europy
Liga Konferencji
Spadek

Szczegółowa Forma i Ostatnie Mecze

Wersal
DWWWW
10Rozgrywane
7Wygrane
1Remisy
2Przegrane
Punkty/Mecz2.2
Wynik %70%
Gole/Mecz2.7
Średnio Goli1.7
Średnio Stracone1
Obie Strzelają30%
Czyste konta50%
Nie strzelił30%

Ostatnie Mecze

31 paźWvs Aubagne4-0
17 paźWu Thionville Lusitanos2-1
3 paźWvs Valenciennes1-0
26 wrzWu Villefranche2-1
19 wrzDvs Quevilly0-0
Valenciennes
PWPDP
10Rozgrywane
2Wygrane
3Remisy
5Przegrane
Punkty/Mecz0.9
Wynik %20%
Gole/Mecz2.4
Średnio Goli1.1
Średnio Stracone1.3
Obie Strzelają70%
Czyste konta20%
Nie strzelił20%

Ostatnie Mecze

31 paźPu Cannes1-2
17 paźDvs Amiens1-1
3 paźPu Wersal0-1
26 wrzWvs Le Puy Foot2-1
19 wrzPu La Roche VF2-3

Historia Spotkań

Statystyki Zakładów

MetrykaWartość
Łącznie Meczy5
Średnio Goli1.2
Obie Strzelają40%
Powyżej 2.5 Goli0%
Powyżej 1.5 Goli40%

Gole dla Zespołu

DrużynaRazemŚrednia
Wersal30.6 na mecz
Valenciennes30.6 na mecz

Czyste konta

DrużynaCzyste konta
Wersal2 (40%)
Valenciennes2 (40%)
3 paź 2026Narodowa 1Wersal1-0Valenciennes
10 kwi 2026Narodowa 1Valenciennes1-0Wersal
7 lis 2025Narodowa 1Wersal1-1Valenciennes
28 lut 2025Narodowa 1Valenciennes0-0Wersal
26 wrz 2024Narodowa 1Wersal1-1Valenciennes

Ważna Informacja: Odpowiedzialna Gra i Zrzeczenie się Odpowiedzialności za Prognozy

18+

MUSISZ MIEĆ 18+ LAT, ABY OBSTAWIAĆ. Hazard wiąże się z ryzykiem i może uzależniać. Prosimy grać odpowiedzialnie i stawiać tylko to, na co możesz sobie pozwolić stracić.

Nasze prognozy piłkarskie opierają się na analizie statystycznej i powinny być używane tylko w celach rozrywkowych. Wyniki z przeszłości nie gwarantują przyszłych rezultatów.

Nie jesteśmy licencjonowanymi doradcami finansowymi lub hazardowymi. Zawsze skonsultuj się z fachową poradą przed podejmowaniem decyzji o zakładach.

18+Lokalne źródła pomocy w odpowiedzialnym hazardzie — Polska