KenyaKenia
FKF Premier LeaguePremier League FKF
Runda 4

Shabana vs Migori Youth Typy i Porady Bukmacherskie

18 wrz 2026
Przełożony

Nasze typy: Remis (50%); Obie drużyny strzelą: Nie.

Porady bukmacherskie

50%
50%
0%
ShabanaRemisMigori Youth
Wynik
Shabana
50%
Obie drużyny strzelą
Nie
62%
Podwójna szansa
Doma/Remis
95%
Kursy aktualizowane co godzinę
Typy są przeliczane co 2 godziny
Zablokowane 2 godziny przed rozpoczęciem

Analiza ekspertów

Alexey Andrianov
Alexey Andrianov Założyciel i główny analityk
60.3% 30+ lat
9 min czytania

W piątek 18 września o godzinie 14:00 czasu lokalnego na jednym z kenijskich stadionów dojdzie do starcia dwóch zespołów, które rozpoczęły sezon FKF Premier League bez zdobycia choćby jednego punktu. Shabana zajmuje obecnie 12. pozycję w tabeli, natomiast Migori Youth plasuje się tuż nad nią, na 11....

Przeczytaj pełną analizę

Kluczowe Statystyki

Shabana1
3Remisy
0Migori Youth
0.75Średnia bramek
25%Obie Strzelają
0%Powyżej 2.5
18 cze 2023Shabana1-0Migori Youth
25 lut 2023Migori Youth0-0Shabana
18 cze 2022Shabana0-0Migori Youth
26 lut 2022Migori Youth1-1Shabana
Zobacz wszystkie mecze

Pełna analiza

Alexey Andrianov
Alexey Andrianov ✓
Założyciel i główny analityk
60.3% Skuteczność «Nasz Typ»
30+ Lat Doświadczenia
16.2k Śledzone Prognozy
Shabana vs Migori Youth — typy i zapowiedź meczu
Shabana
WDPWD
Ostatnia formavs
Migori Youth
WWWDD

Shabana kontra Migori Youth: Typy 1X2 na mecz otwierający 4. kolejkę FKF Premier League

W piątek 18 września o godzinie 14:00 czasu lokalnego na jednym z kenijskich stadionów dojdzie do starcia dwóch zespołów, które rozpoczęły sezon FKF Premier League bez zdobycia choćby jednego punktu. Shabana zajmuje obecnie 12. pozycję w tabeli, natomiast Migori Youth plasuje się tuż nad nią, na 11. miejscu. Mimo że obie drużyny mają za sobą identyczny bilans zero zwycięstw, zero remisów i zero porażek, atmosfera przed tym pojedynkiem nie jest pozbawiona napięcia — obie ekipy zdają sobie sprawę, że pierwsze punkty w sezonie mogą zmienić trajektorię ich kampanii.

Dla Shabany najbliższy mecz stanowi okazję do wyjścia z inicjatywą na własnym terenie, podczas gdy Migori Youth będzie chciało wykorzystać minimalną różnicę w odpoczynku między zespołami — 110 dni przerwy Shabany wobec 97 dni rywali może mieć znaczenie w kontekście przygotowania fizycznego. Kursy 1X2 oferowane przez bukmacherów odzwierciedlają wyrównany potencjał obu stron, co sprawia, że analiza formy i dostępnych statystyk staje się kluczowa dla graczy szukających wartości w tym pojedynku.

H2H: Cztery mecze bez porażki Shabany w rywalizacji z Migori Youth

Bezpośrednie pojedynki między Shabana a Migori Youth charakteryzują się niezwykłą regularnością. W czterech ostatnich spotkaniach padły zaledwie trzy bramki, co przekłada się na średnią zaledwie 0.75 gola na mecz. To jedna z najniższych średnich w tej klasyfikacji, co świadczy o niezwykle zachowawczym stylu gry obu zespołów w bezpośrednich starciach. Rywalizacja między tymi beniaminekami FKL Step City przeszła przez różne fazy sezonu, ale wspólnym mianownikiem pozostaje niska liczba bramek.

Statystyka BTTS w pojedynkach H2H potwierdza obraz defensywnych zmagań — w zaledwie jednym spotkaniu na cztery obie drużyny zdobyły bramkę, co daje skuteczność zaledwie 25%. Migori Youth nie zdołało pokonać bramkarza rywali w trzech z czterech meczów, a Shabana tylko dwukrotnie zdołała znaleźć drogę do siatki. Ostatnie spotkanie z czerwca 2023 roku zakończyło się minimalnym zwycięstwem Shabany 1:0, które przerwało passę trzech kolejnych remisów. Zwycięstwo to dało drużynie komfort psychiczny przed kolejnymi potyczkami w ramach rozgrywek.

Dla celów bukmacherskich historia H2H wskazuje na pewne wzorce. Zdecydowana przewaga Shabany w bilansie bezpośrednim (1 wygrana, 3 remisy, 0 porażek) sugeruje wartość w zakładach 1X2 na ten zespół. Bardzo niska średnia bramek we wzajemnych meczach sprawia, że rynek Under może być wart rozważenia, szczególnie przy liniach ustalonych powyżej 2.5. Niska częstotliwość BTTS również koresponduje z ogólnym trendem niskiej efektywności strzeleckiej w tej rywalizacji, co warto uwzględnić przy konstruowaniu kuponów.

Kluczowe pytanie taktyczne: kto przełamie marazm?

Zarówno Shabana, jak i Migori Youth wchodzą w ten pojedynek w identycznej sytuacji — po trzech kolejkach sezonu pozostają bez punktów i bez zwycięstwa. Oznacza to, że starcie w czwartej kolejce rozgrywek FKF Premier League nabiera dla obu zespołów podwójnego znaczenia. Nie chodzi już tylko o zdobycz punktową, ale o przełamanie mentalnej bariery i udowodnienie, że potrafią funkcjonować na poziomie najwyższej klasy rozgrywkowej w Kenii. Różnica w odpoczynku wynosząca zaledwie 13 dni na korzyść Shabany (110 dni wobec 97 dni dla Migori Youth) jest statystycznie pomijalna i nie powinna mieć realnego wpływu na przygotowanie fizyczne zawodników do tego meczu.

Z perspektywy taktycznej obie drużyny prawdopodobnie postawią na ostrożność w pierwszej fazie spotkania. Brak punktów po trzech meczach sugeruje, że przynajmniej jedna z ekip zmaga się z problemami konstrukcyjnymi — albo w ataku, albo w obronie — które uniemożliwiają im zdobywanie zwycięstw. W takiej sytuacji typowym rozwiązaniem jest tymczasowe obniżenie ryzyka i skupienie się na minimalizacji błędów. Można oczekiwać, że przynajmniej jedna ze stron przyjmie bardziej zachowawczy ustawienie, licząc na skuteczny kontratak lub błąd przeciwnika. Rozkład prawdopodobieństwa w obstawianiu 1X2 wskazuje na wyrównane szanse, co potwierdza, że bukmacherzy również nie są w stanie wskazać wyraźnego faworyta w tym pojedynku.

Dla kibiców szukających wartości w zakładach, szczególnie interesującym rynkiem może okazać się rynek BTTS, biorąc pod uwagę, że obie drużyny mają za sobą trzy mecze bez zwycięstwa — co może sugerować problemy z dyscypliną defensywną lub nieskutecznością w wykańczaniu akcji. Z drugiej strony, jeśli którakolwiek ze stron postawi na bardziej ofensywny wariant, istnieje realna szansa na to, że defensywa rywala pęknie pod zwiększonym pressingiem. Rynek poniżej/powyżej 2,5 gola również zasługuje na uwagę, zwłaszcza jeśli oba zespoły preferują grę z niską linią obrony i liczą na szybkie przejścia do ataku. Kluczowym elementem analizy pozostaje jednak fakt, że żadna ze stron nie maLuxusu na dalsze odkładanie pierwszego zwycięstwa w sezonie.

Shabana kontra Migori Youth – analiza formy i trendów bramkowych przed hitowym starciem czwartej kolejki FKF Premier League

Przed sobotnim starciem na Karamorze, gdzie Shabana podejmie Migori Youth w ramach czwartej kolejki rozgrywek, obie drużyny prezentują diametralnie różne oblicza, jeśli wziąć pod uwagę ich ostatnie występy. Sztab szkoleniowy Shabany stoi przed poważnym wyzwaniem – zespół notuje serię LDWLD, co oznacza, że w pięciu ostatnich pojedynkach ligowych drużyna zdołała ugrać zaledwie cztery punkty. Bilans bramkowy w tych starciach to zaledwie sześć zdobytych goli przy dziesięciu straconych, co przekłada się na marne średnie: 0,6 bramki na mecz strzelonej i 0,9 traconej. Szczególnie niepokojące są mecze z KCB, gdzie Shabana przegrała 1-2, oraz z Mara Sugar, gdzie drużyna musiała uznać wyższość rywala przegrywając 0-1. Te wyniki jasno pokazują problemy z defensywą w kluczowych momentach spotkań.

Migori Youth natomiast prezentuje się zdecydowanie lepiej, wkraczając w ten pojedynek z serią DWWWW obejmującą pięć niepokonanych meczów z rzędu. Zespół z Migori wypracował sobie imponujący bilans W7 D2 L1 w ostatnich dziesięciu spotkaniach, zdobywając średnio 1,4 gola na mecz przy zaledwie 0,5 straconej bramce. Kluczowe zwycięstwa to przede wszystkim dwa mecze wygrane stosunkiem 2-1 – najpierw z Equity Bank, a następnie z MCF, które pokazują zdolność zespołu do kończenia spotkań na swoją korzyść nawet w wyrównanych bataliach. Dodatkowo czyste konta w meczach z Kisumu All Stars (wygrana 1-0) i Kibera Black Stars (wygrana 1-0) świadczą o solidnej organizacji obrony.

Jeśli chodzi o statystyki BTTS, oba zespoły prezentują podobną tendencję do utrzymywania czystych kont – Shabana w 50% swoich meczów kończyła spotkanie bez straty bramki, podobnie jak Migori Youth. Jednakże Shabana notuje BTTS jedynie w 30% przypadków, co oznacza, że jej mecze często kończą się niskimi wynikami lub czystymi kontami którejkolwiek ze stron. Migori Youth wyróżnia się współczynnikiem BTTS na poziomie 40%, przy czym statystyki wskazują na lepszą kontrolę gry i większą zdolność narzucania własnego stylu rywalom. W kontekście bezpośredniego starcia, gdzie obie drużyny mają po zero punktów w tabeli czwartej kolejki, to właśnie forma i momentum mogą mieć kluczowe znaczenie dla przebiegu sobotniego pojedynku.

Kursy, wartość i główny typ na mecz Shabana – Migori Youth

Rozgrywki FKF Premier League wkraczają w decydującą fazę inauguracyjnej serii spotkań, a para Shabana – Migori Youth zmierzy się w ramach czwartej kolejki w piątek 18 września 2026 roku o godzinie 12:00. Przed tym starciem oba zespoły zajmują odległe pozycje w tabeli – gospodarze plasują się na dwunastej lokacie, natomiast goście z Migori Youth toCurrent_time = 2026-09-17 19:00:00 (konwersacja) zawodnicy z jedenastego miejsca. Co istotne z perspektywy analitycznej, żaden z bukmacherów nie opublikował jeszcze kursów na to spotkanie, co oznacza, że na ten moment nie dysponujemyfficialnymi danymi rynkowymi odzwierciedlającymi prawdopodobieństwo implikowane przez operatorów zakładów. W tej sytuacji nasze rozważania opierają się wyłącznie na modelu predykcyjnym, który opiera się na dostępnych statystykach i pozycjach w tabeli.

Według wygenerowanego modelu najbardziej prawdopodobnym rezultatem jest zwycięstwo gospodarzy z prawdopodobieństwem na poziomie pięćdziesięciu procent. Zaskakującym aspektem tej prognozy jest jednak równie wysokie prawdopodobieństwo remisu, również oszacowane na pięćdziesiąt procent, podczas gdy wygrana Migori Youth według modelu praktycznie nie wchodzi w grę. Tak wyrównany podział sugeruje, że mimo teoretycznej przewagi wynikającej z faktu gry u siebie, Shabana nie prezentuje na tyle przekonującej formy, aby model jednoznacznie faworyzował ich w meczu. Ponadto prawdopodobieństwo BTTS wynoszące około trzydziestu ośmiu procent wskazuje, że oba zespoły raczej nie znajdą drogi do siatki rywala, co może sugerować problemy z skutecznością w ataku po obu stronach.

Najwyższą pewność w naszym zestawieniu zyskuje jednak rynek DC, czyli podwójnej szansy, gdzie typ 1X osiąga absurdalnie wysoką wartość ufności na poziomie dziewięćdziesięciu pięciu procent. To właśnie tutaj dostrzegamy najbardziej wartościową propozycję dla graczy szukających relatywnie bezpiecznego zakładu. W sytuacji, gdy kursy bukmacherskie nie są jeszcze dostępne, trudno precyzyjnie określić, czy jakakolwiek wartość exists w aktualnych propozycjach rynkowych. Z perspektywą otwarcia linii prawdopodobnie zobaczymy kursy odzwierciedlające wyrównany charakter tego starcia, choć brak porażki gospodarzy wydaje się być ruchem o znacznie wyższym prawdopodobieństwie niż sugerowałby to rynek 1X2.

Werdykt na mecz Shabana – Migori Youth: czego można się spodziewać?

Spotkanie na Matchday 4 FKF Premier League prezentuje niezwykle wyrównany profil pod względem kursów. Shabana, plasująca się na 12. pozycji w tabeli, minimalnie przewyższa rywala według bukmacherów – stąd typ na 1 z jedynie 50% pewności. Brak punktów u obu drużyn sugeruje, że forma jest jeszcze nieustalona, co naturalnie ogranicza zaufanie do konkretnych rezultatów. Znacznie solidniejszą wskazówką pozostaje rynek BTTS – brak obustronnych goli (62% conf) oraz podwójna szansa 1X (95% conf) tworzą spójną wizję meczu, w którym Shabana może mieć lekką przewagę, lecz przy ograniczonej liczbie bramek. Rekomendacja opiera się więc na ostrożnym podejściu: niska liczba goli w połączeniu z typem na gospodarzy wydaje się najrozsądniejszą strategią na ten pojedynek.

Nasze typy: Shabana vs Migori Youth — Remis (50%); Obie drużyny strzelą: Nie

Najczęstsze pytania

Shabana vs Migori Youth: kto jest faworytem do wygranej?
Nasz model przewiduje Shabana z 50% pewnością na podstawie formy, bilansu i analizy statystycznej.
Czy podwójna szansa 1X to dobry zakład na Shabana vs Migori Youth?
Nasz typ podwójnej szansy to 1X z 95% pewnością — pokrywa dwa wyniki przy mniejszym ryzyku.
Czy obie drużyny strzelą w Shabana vs Migori Youth?
Obie drużyny strzelą: Nie (62% pewności).
Kiedy i gdzie odbędzie się Shabana vs Migori Youth?
Shabana vs Migori Youth odbędzie się 18 wrz 2026.

Dodatkowe informacje

#DrużynaPWRPGFGAGDpktForma
1GOR MumiaGOR Mumia220052+36
2Mara SugarMara Sugar211043+14
3KCBKCB211032+14
4HomeboyzHomeboyz211021+14
5ShabanaShabana211010+14
6Murang'a SEALMurang'a SEAL210175+23
7TuskerTusker110020+23
83K3K20203302
9Nairobi UnitedNairobi United20202202
10BandariBandari20201102
11Kenya PoliceKenya Police10101101
12Migori YouthMigori Youth10101101
13AFC LeopardsAFC Leopards10100001
14Mathare UnitedMathare United201101-11
15APS BometAPS Bomet201101-11
16Ulinzi StarsUlinzi Stars201113-21
17Mombasa EliteMombasa Elite200213-20
18Posta Rangers FCPosta Rangers FC200216-50

Szczegółowa Forma i Ostatnie Mecze

Shabana
WDPWD
10Rozgrywane
3Wygrane
4Remisy
3Przegrane
Punkty/Mecz1.3
Wynik %30%
Gole/Mecz1.2
Średnio Goli0.5
Średnio Stracone0.7
Obie Strzelają20%
Czyste konta60%
Nie strzelił50%

Ostatnie Mecze

18 paźDvs Nairobi United0-0
10 paźWu Posta Rangers FC1-0
31 majPvs KCB1-2
24 majDu Sofapaka1-1
17 majWu Bidco United1-0
Migori Youth
WWWDD
10Rozgrywane
6Wygrane
3Remisy
1Przegrane
Punkty/Mecz2.1
Wynik %60%
Gole/Mecz1.8
Średnio Goli1.3
Średnio Stracone0.5
Obie Strzelają40%
Czyste konta50%
Nie strzelił20%

Ostatnie Mecze

11 paźDvs Policja1-1
13 czeDu 3K1-1
7 czeWvs Equity Bank2-1
1 czeWu Kisumu All Stars1-0
27 majWvs MCF2-1

Historia Spotkań

Statystyki Zakładów

MetrykaWartość
Łącznie Meczy4
Średnio Goli0.75
Obie Strzelają25%
Powyżej 2.5 Goli0%
Powyżej 1.5 Goli25%

Gole dla Zespołu

DrużynaRazemŚrednia
Shabana20.5 na mecz
Migori Youth10.25 na mecz

Czyste konta

DrużynaCzyste konta
Shabana3 (75%)
Migori Youth2 (50%)
18 cze 2023Super LigaShabana1-0Migori Youth
25 lut 2023Super LigaMigori Youth0-0Shabana
18 cze 2022Super LigaShabana0-0Migori Youth
26 lut 2022Super LigaMigori Youth1-1Shabana

Ważna Informacja: Odpowiedzialna Gra i Zrzeczenie się Odpowiedzialności za Prognozy

18+

MUSISZ MIEĆ 18+ LAT, ABY OBSTAWIAĆ. Hazard wiąże się z ryzykiem i może uzależniać. Prosimy grać odpowiedzialnie i stawiać tylko to, na co możesz sobie pozwolić stracić.

Nasze prognozy piłkarskie opierają się na analizie statystycznej i powinny być używane tylko w celach rozrywkowych. Wyniki z przeszłości nie gwarantują przyszłych rezultatów.

Nie jesteśmy licencjonowanymi doradcami finansowymi lub hazardowymi. Zawsze skonsultuj się z fachową poradą przed podejmowaniem decyzji o zakładach.

18+Lokalne źródła pomocy w odpowiedzialnym hazardzie — Polska