BulgariaBułgaria
Druga LigaDruga Liga
Runda 2

Montana vs Neseber Typy i Porady Bukmacherskie

4 sie 2026
3-1
Koniec meczu
Ogosta Stadium, Montana
Trafiony
Nasza propozycja
Wynik
Montana
3 : 1
FT
Bonus sportowy 200%Bonus na MŚ 2026
Odbierz
+100% od pierwszej wpłatyBonus dopasowany do depozytu
Odbierz

Porady bukmacherskie

70%
20%
11%
MontanaRemisNeseber
Wynik
Montana
70%
Liczba goli
Poniżej 2.5
52%
Obie drużyny strzelą
Nie
61%
Podwójna szansa
Doma/Remis
45%
Handicap azjatycki
H. Gosp. -1.50
@ 1.85
54%
Kursy aktualizowane co godzinę
Typy są przeliczane co 2 godziny
Zablokowane 2 godziny przed rozpoczęciem

Analiza ekspertów

Alexey Andrianov
Alexey Andrianov Założyciel i główny analityk
60.3% 30+ lat
10 min czytania

Druga Liga Bułgarii wkracza w drugą kolejkę, a na Stadionie Ogosta w Montanie dojdzie do starcia drużyn o diametralnie różnych nastrojach po inauguracyjnej serii gier. Gospodarze z Montana zajmują jedenastą pozycję w tabeli z jednym punktem wywalczonym w remisowym spotkaniu otwierającym sezon. Tymcz...

Przeczytaj pełną analizę

Kluczowe Statystyki

Montana5
1Remisy
1Neseber
3.29Średnia bramek
86%Obie Strzelają
71%Powyżej 2.5
4 sie 2026Montana3-1Neseber
6 kwi 2025Neseber1-3Montana
28 wrz 2024Montana2-0Neseber
23 maj 2019Neseber1-2Montana
26 lis 2018Montana3-1Neseber
Zobacz wszystkie mecze

Pełna analiza

Alexey Andrianov
Alexey Andrianov
Założyciel i główny analityk
60.3% Skuteczność «Nasz Typ»
30+ Lat Doświadczenia
16.2k Śledzone Prognozy
Montana vs Neseber — typy i zapowiedź meczu
Montana
PWPWD
Ostatnia formavs
Neseber
WWWDP

Montana podejmuje Neseber w drugiej kolejce Drugiej Ligi Bułgarii

Druga Liga Bułgarii wkracza w drugą kolejkę, a na Stadionie Ogosta w Montanie dojdzie do starcia drużyn o diametralnie różnych nastrojach po inauguracyjnej serii gier. Gospodarze z Montana zajmują jedenastą pozycję w tabeli z jednym punktem wywalczonym w remisowym spotkaniu otwierającym sezon. Tymczasem Neseber, plasujący się na osiemnastej lokacie, przystąpi do tego pojedynku jako zespół ze stratą punktową do nadrobienia po porażce w pierwszej kolejce.

Obie ekipy miały identyczny czas na przygotowania przed tym spotkaniem — po dziesięciu dniach przerwy obie rozegrały zaledwie jedno spotkanie w ciągu ostatnich dziesięciu dni. Kursy wystawione przez Bet365 na tym rynku wynoszą odpowiednio: Montana 1.25, remis 5.25, Neseber 12.00. Tak wyraźna dysproporcja w wycenie bukmachera odzwierciedla oczekiwania co do przebiegu tego starcia, choć w realiach Drugiej Ligi każdy mecz przynosi własne scenariusze.

Dla Neseber to wyjazdowe spotkanie stanowi okazję do zdobycia pierwszych punktów w sezonie i przerwania passy porażek. Montana natomiast będzie chciała wykorzystać atut własnego boiska oraz korzystny bilans, by powiększyć dorobek punktowy już w drugiej kolejce rozgrywek.

Czy Montana wykorzysta atut własnego boiska, by zdobyć pierwsze punkty?

Zarówno Montana, jak i Neseber przystąpią do tego starcia w wyjątkowo trudnej sytuacji tabelarycznej. Gospodarze zajmują 11. miejsce z zaledwie jednym punktem, natomiast Neseber plasuje się na samym końcu tabeli z zerowym dorobkiem po porażce w inauguracyjnej kolejce. Kluczowym elementem analizy taktycznej będzie sposób, w jaki obie drużyny zrekompensują brak bramkowych osiągnięć – żadna ze stron nie zdobyła jeszcze gola, a obie defensywy pozostają nietknięte, co w przypadku obu zespołów oznacza raczej problem z kreowaniem sytuacji strzeleckich niż solidność w obronie. Montana, grając przed własną publicznością na obiekcie Ogosta, powinna dążyć do narzucenia wyższego pressingu i szybszego przechodzenia w pole karne przeciwnika, wykorzystując psychologiczną przewagę trybun.

Neseber, jako wyraźny underdog z kursem 12.00 u Bet365, najprawdopodobniej skupi się na zwartym bloku defensywnym i kontrych, starając się ograniczyć przestrzeń dla liderów gry Montana. Obie ekipy miały identyczny czas odpoczynku – dziesięć dni bez meczu ligowego – więc czynnik zmęczenia fizycznego nie powinien odgrywać istotnej roli. W kontekście rynku 1X2, kurs na zwycięstwo gospodarzy (1.25) odzwierciedla ich wyraźną dominację w ocenie bukmachera, co przekłada się na niską wartość typu na wygraną Neseber. Analizując potencjalne scenariusze bramkowe, warto zwrócić uwagę, że przy tak wyrównanych statystykach ataku (oba zespoły z zerowym dorobkiem strzeleckim), opcja poniżej 2.5 może oferować lepszą wartość niż próba przewidzenia konkretnego rezultatu.

Taktycznie kluczowe będzie pytanie, czy Montana zdoła przełamać impas w ataku i zamienić dominację w bramki. Z kolei Neseber musi wykazać się odpornością mentalną, aby nie poddać się presji wynikającej z pozycji w tabeli i kursów Bet365. Mecz rozstrzygnie się prawdopodobnie w detalach – błędzie indywidualnym, dewizie wykorzystanej sytuacji lub decyzji taktycznej trenera dotyczącej ustawienia formacji. Dla obstawiających rynek 1X2 jasnym faworytem pozostaje Montana, jednak w drugoligowych realiach Bulgarii niespodzianki zdarzają się częściej niż w bardziej ustabilizowanych ligach zachodnich.

Bilans spotkań bezpośrednich: Montana zdecydowanym hegemonem w rywalizacji z Neseber

Analiza historii bezpośrednich pojedynków jednoznacznie wskazuje na wyraźną dominację Montana w rywalizacji z Neseber. W pięciu ostatnich meczach między tymi drużynami Montana odniosła aż cztery zwycięstwa, podczas gdy Neseber może pochwalić się zaledwie jedną wygraną i jednym remisem. Ostatnie spotkanie rozegrane 6 kwietnia 2025 roku zakończyło się rezultatem 3-1 dla Montana, co doskonale obrazuje aktualną dysproporcję sił w tym zestawieniu. Jedynym jasnym punktem dla Neseber w ostatnich latach było zwycięstwo odniesione w maju 2019 roku.

Jeśli chodzi o analizę rynków strzeleckich, to dane historyczne są niezwykle wymowne. Średnia bramek w meczach między tymi ekipami wynosi 3.17 gola na spotkanie, co czyni rynek Over/poniżej 2.5 niezwykle atrakcyjnym. Jeszcze bardziej przekonująca jest statystyka BTTS wynosząca 83 procent — oznacza to, że w pięciu z sześciu ostatnich meczów obie drużyny trafiały do siatki rywala. W ostatnich czterech konfrontacjach padło łącznie jedenaście goli, co daje średnią 2.75 bramki na mecz i potwierdza, że obie drużyny regularnie создают moments of attacking threat.

Seria meczów bez wygranej i problemy defensywne — stan przygotowań przed środowym starciem w Montanie

Obie drużyny przystąpią do tego pojedynku w dramatycznie odmiennych nastrojach, mimo że żadna z nich nie może pochwalić się zwycięstwem w nowym sezonie. Montana zajmuje 11. miejsce z jednym punktem po remisie w inauguracyjnej kolejce, podczas gdy Neseber znajduje się na samym dnie tabeli z zerowym dorobkiem po porażce otwierającej serię gier. Patrząc na bilans dziesięciu ostatnich spotkań, oba zespoły prezentują niemal identyczną formę — Montana wygrała zaledwie jedno spotkanie przy pięciu remisach i czterech porażkach, a bilans Nesebru jest jeszcze bardziej ponury: zaledwie jedno zwycięstwo, dwa remisy i aż siedem porażek. Różnica tkwi jednak w dyspozycji tuż przed wznowieniem rozgrywek — Montana wygrała dwa ostatnie sparingi, natomiast Neseber w tym samym okresie nie zdołał przechylić szali na swoją korzyść w żadnym ze spotkań kontrolnych.

Analizując szczegółowo ostatnie mecze ligowe Montany, w oczy rzuca się przede wszystkim niestabilność wyników. Zespół zremisował 2-2 na wyjeździe ze Sportist Svoge, następnie przegrał 0-2 na wyjeździe ze Slavią Sofia oraz 0-2 u siebie ze Spartakiem Warna, a wcześniej uległ 0-1 na terenie Botewu Wracza. Ostatni ligowy akcent to remisy 2-2 z Lokomotiv Sofia oraz właśnie ze Sportist Svoge. Statystyki defensywy są niepokojące — średnio 1.3 gola traconego na mecz oraz zaledwie 20% clean sheetów w ostatnich dziesięciu spotkaniach. Ofensywa также nie zachwyca, bo drużyna zdobywa średnio 0.8 gola na mecz, a w trzech z pięciu ostatnich meczów ligowych nie zdołała trafić do siatki rywala.

Neseber prezentuje jeszcze bardziej alarmujące statystyki defensywne. Zespół traci średnio 2.5 gola na mecz w ostatnich dziesięciu spotkaniach, a tylko 10% spotkań kończyło się dla nich bez straty bramki. Ostatnie wyniki są porażające: klęska 1-5 u siebie z Etarem Wielkie Tyrnowo oraz kolejna porażka 0-2 z tym samym rywalem. W bezpośrednim pojedynku z Montaną zespół przegrał 1-3, co pokazuje, że defensywa ma poważne problemy z powstrzymywaniem ataków przeciwnika. Pozytywnym sygnałem są jednak dwa ostatnie remisy — 0-0 na wyjeździe ze Sportist Svoge oraz 1-1 w domowym starciu z Dobrudżą. Te rezultaty sugerują, że drużyna zaczyna znajdować pewną stabilizację, choć wciąż notuje problemy z skutecznością w ataku, zdobywając średnio zaledwie 0.7 gola na mecz.

Ciekawe jest to, że w zestawieniu BTTS Montana wykazuje wskaźnik 40%, podczas gdy Neseber aż 60%. Biorąc pod uwagę, że Montana w trzech z pięciu ostatnich meczów nie strzeliła gola, a Neseber w czterech z pięciu ostatnich meczów tracił minimum dwie bramki, można oczekiwać, że rynek BTTS będzie interesującą opcją. Średnia goli strzelanych przez Montanę (0.8) w połączeniu ze słabą obroną Nesebru (średnio 2.5 gola traconego na mecz) sugeruje, że gospodarze mają realną szansę na przełamanie niemocy strzeleckiej. Z drugiej strony, Montana sama traci przeciętnie 1.3 gola na mecz, więc nawet osłabiony atak Nesebru może znaleźć drogę do bramki, zwłaszcza że w bezpośrednim starciu obie drużyny strzeliły sobie łącznie cztery bramki.

Kursy, wartość i główny typ na mecz Montana – Neseber w 2. kolejce

W drugiej serii gier drugiej ligi bułgarskiej Montana podejmie na własnym boisku Neseber. Gospodarze rozpoczęli sezon od wyjazdowego remisu i zajmują jedenastą pozycję w tabeli z jednym punktem na koncie. Neseber natomiast zaliczył porażkę w pierwszej kolejce i plasuje się na osiemnastej lokacie bez ani jednego oczka. Ta różnica w tabeli znajduje odzwierciedlenie w kursach wystawionych przez bukmacherów – zwycięstwo Montana wyceniane jest niezwykle nisko, co czyni ten mecz jednym z najbardziej jednoznacznych pod względem bukmacherskim w tej serii gier.

Kurs 1.25 na wygraną gospodarzy przyznaje im aż 70,6% implikowanego prawdopodobieństwa. Dla porównania, remis oszacowany został na 4,50 (19,6%), a wygrana gości na 9,00 (9,8%). Najkorzystniejsze kursy na rynku 1X2 dostępne są u Bet365, gdzie na zwycięstwo Montana można uzyskać dokładnie wspomniane 1,25, a na remisy aż 5,25 – znacznie powyżej średniej rynkowej. Zwycięstwo Nesebaru najlepiej wyceniane jest w serwisie 1xBet, gdzie osiąga wartość 12,1. Biorąc pod uwagę tak niskie kursy na lidera, value w czystym typie na jedynkę jest ograniczone, jednak wariant DC 1X (oznaczający wygraną lub remis gospodarzy) oferuje nieco lepszą relację ryzyka do potencjalnej wygranej.

Patrząc na rynki bramkowe, over 2,5 gola notowany jest z ufnością na poziomie 52%, co czyni go jedynie umiarkowanie pewnym typem. Wskaźnik BTTS na poziomie 61% sugeruje, że obie drużyny raczej nie zdobędą bramki w tym spotkaniu. Montana, mimo statusu faworyta, nie zdołała strzelić gola w pierwszej kolejce (wyjazdowy mecz zremisowała 0:0), co może wskazywać na problemy z skutecznością w ataku. Neseber również nie zachwycił formą w inauguracyjnym meczu i prawdopodobnie skupi się na defensywie, próbując ograniczyć straty. Rynek under 2,5 gola lub BTTS: nie wydaje się być głównym typem, lecz przy niskiej aktywności strzeleckiej obu zespołów w poprzedniej serii gier warto rozważyć ten wariant jako dodatkową opcję.

Głównym typem pozostaje oczywiście wygrana Montana, jednak ze względu na niskie kursy warto rozważyć rozszerzenie zakładu do DC 1X lub ewentualnie azjatycki handicap -1,5 dla gospodarzy, jeśli bukmacher oferuje taki rynek. Podsumowując, Montana jest zdecydowanym faworytem tego pojedynku, a kurs 1,25 na jedynkę jest adekwatny do sytuacji w tabeli. Dla szukających większej wartości pozostaje opcja remisu z kursem 5,25 u Bet365 lub wygranej gości z kursem 12,1 u 1xBet, choć oba te scenariusze mają minimalne szanse na realizację.

Dodatkowe rynki na mecz Montana – Neseber: AH, PP/KM i CS

Oprócz standardowego rynku 1X2, nasz model wskazuje na kilka interesujących alternatyw na nadchodzące starcie w Montanie. Na rynku Azjatycka handicap kurs na Montana -1.75 wynosi 1.91 przy zaufaniu na poziomie 52%. linia ta sugeruje, że Montana powinna wygrać z przewagą co najmniej dwóch bramek, co przy kursie bliskim parzystemu stanowi solidną propozycję dla graczy szukających wyższej wartości niż zwykła wygrana gospodarzy.

Na rynku PP/KM model rekomenduje typ Home/Home przy kursie 1.71 z najwyższym zaufaniem w tej analizie – 58%. Ta statystyka wskazuje, że Montana powinna objąć prowadzenie już po pierwszej połowie i utrzymać przewagę do końcowego gwizdka. Dodatkowo, rynek Half-Time wynik prowadzenie Montany do przerwy oferuje kurs 1.67 przy 52% pewności. Obie linie wzajemnie się wspierają i sugerują, że gospodarze zdominują pojedynek od pierwszych minut.

Jeśli chodzi o Poprawny wynik, najbardziej prawdopodobny wynik według modelu to 3:0 przy kursie 6.25, jednak zaufanie wynosi tylko 16%, co czyni go najbardziej ryzykownym typem spośród rekomendowanych. Mimo to biorąc pod uwagę pozycję w tabeli i dysproporcję formy między drużynami, taki rezultat jest jak najbardziej możliwy do osiągnięcia przez zespół gospodarzy na własnym boisku.

Werdykt: Montana potwierdzi status faworyta na własnym boisku

Analiza kursów i dostępnych danych sugeruje, że Montana przystąpi do tego starcia w roli zespołu o wyraźnie wyższych szansach na sukces. Gospodarze mają na swoim koncie jeden punkt po pierwszej kolejce, podczas gdy Neseber wciąż czeka na pierwsze zdobycze w sezonie. Kurs na wygraną Montana w meczu 1X2 odzwierciedla tę przewagę, a wskazania statystyczne potwierdzają wartość w tym kierunku z ponad siedemdziesięcioprocentową pewnością.

Jeśli chodzi o bramki, wskazania sugerują linię powyżej 2.5 jako najbardziej prawdopodobny rezultat, choć wynik z BTTS: no wydaje się bardziej prawdopodobny — obrona Montana powinna zachować czyste konto. Podwójny zakład 1X oferuje dodatkowe zabezpieczenie, lecz przy tak wyraźnej dysproporcji w tabeli między obiema drużynami, czysta wygrana gospodarzy pozostaje najbardziej uzasadnionym wyborem.

Nasza propozycjaNieObie drużyny strzelą@1.50 · 61%
Najlepsza WartośćPowyżej 2.5Powyżej/Poniżej bramek@1.76 · 52%
Nasze typy: Montana vs Neseber — Montana — Wygrana (70%); Poniżej 2.5; Obie drużyny strzelą: Nie

Najczęstsze pytania

Montana vs Neseber: kto jest faworytem do wygranej?
Nasz model przewiduje Montana z 70% pewnością na podstawie formy, bilansu i analizy statystycznej.
Montana vs Neseber: jaki jest nasz typ na Azjatycka handicap?
Nasz typ na Azjatycka handicap to Montana -1.50 z 54% pewnością.
Ile goli padnie w Montana vs Neseber?
Spodziewamy się Poniżej 2.5 goli (52% pewności) na podstawie statystyk ofensywnych i defensywnych.
Czy obie drużyny strzelą w Montana vs Neseber?
Obie drużyny strzelą: Nie (61% pewności).
Czy podwójna szansa 1X to dobry zakład na Montana vs Neseber?
Nasz typ podwójnej szansy to 1X z 45% pewnością — pokrywa dwa wyniki przy mniejszym ryzyku.
Kiedy i gdzie odbędzie się Montana vs Neseber?
Montana vs Neseber odbędzie się 4 sie 2026 na Ogosta Stadium.

Dodatkowe informacje

#DrużynaPWRPGFGAGDpktForma
1VihrenVihren7430157+815
2CSKA Sofia IICSKA Sofia II7421157+814
3FratriaFratria742194+514
4Yantra 2019Yantra 2019741297+213
5MontanaMontana7322128+411
6BeroeBeroe732296+311
7Chernomorets 1919 BurgasChernomorets 1919 Burgas732274+311
8Etar Veliko TarnowoEtar Veliko Tarnowo73221311+211
9NeseberNeseber73131310+310
10MarekMarek731376+110
11Lokomotiv G. OryahovitsaLokomotiv G. Oryahovitsa731379-210
12Rilski SportistRilski Sportist72327709
13Hebar 1918Hebar 191872231213-18
14Ludogorets IILudogorets II722358-38
15Spartak PlevenSpartak Pleven7214714-77
16Sportist SvogeSportist Svoge713346-26
17DobrudzhaDobrudzha7124710-35
18Pirin BłagojewgradPirin Błagojewgrad7007324-210
Liga Mistrzów
Liga Europy
Liga Konferencji
Spadek

Szczegółowa Forma i Ostatnie Mecze

Montana
PWPWD
10Rozgrywane
3Wygrane
2Remisy
5Przegrane
Punkty/Mecz1.1
Wynik %30%
Gole/Mecz2.5
Średnio Goli1.2
Średnio Stracone1.3
Obie Strzelają40%
Czyste konta30%
Nie strzelił40%

Ostatnie Mecze

3 wrzDu Beroe0-0
30 sieWvs Lokomotiv G. Oryahovitsa3-0
22 siePu Rilski Sportist1-2
16 sieWvs Marek1-0
11 siePu Yantra 20192-3
Neseber
WWWDP
10Rozgrywane
3Wygrane
2Remisy
5Przegrane
Punkty/Mecz1.1
Wynik %30%
Gole/Mecz2.8
Średnio Goli1.4
Średnio Stracone1.4
Obie Strzelają40%
Czyste konta30%
Nie strzelił30%

Ostatnie Mecze

2 wrzPu Marek0-1
29 sieDvs Yantra 20191-1
23 sieWvs Pirin Błagojewgrad7-0
16 sieWu Sportist Svoge1-0
10 sieWvs Dobrudzha2-0

Historia Spotkań

Statystyki Zakładów

MetrykaWartość
Łącznie Meczy7
Średnio Goli3.29
Obie Strzelają86%
Powyżej 2.5 Goli71%
Powyżej 1.5 Goli100%

Gole dla Zespołu

DrużynaRazemŚrednia
Montana152.14 na mecz
Neseber81.14 na mecz

Czyste konta

DrużynaCzyste konta
Montana1 (14%)
Neseber0 (0%)
4 sie 2026Druga LigaMontana3-1Neseber
6 kwi 2025Druga LigaNeseber1-3Montana
28 wrz 2024Druga LigaMontana2-0Neseber
23 maj 2019Druga LigaNeseber1-2Montana
26 lis 2018Druga LigaMontana3-1Neseber
31 mar 2018Druga LigaNeseber1-1Montana
9 wrz 2017Druga LigaMontana1-3Neseber

Ważna Informacja: Odpowiedzialna Gra i Zrzeczenie się Odpowiedzialności za Prognozy

18+

MUSISZ MIEĆ 18+ LAT, ABY OBSTAWIAĆ. Hazard wiąże się z ryzykiem i może uzależniać. Prosimy grać odpowiedzialnie i stawiać tylko to, na co możesz sobie pozwolić stracić.

Nasze prognozy piłkarskie opierają się na analizie statystycznej i powinny być używane tylko w celach rozrywkowych. Wyniki z przeszłości nie gwarantują przyszłych rezultatów.

Nie jesteśmy licencjonowanymi doradcami finansowymi lub hazardowymi. Zawsze skonsultuj się z fachową poradą przed podejmowaniem decyzji o zakładach.

18+Lokalne źródła pomocy w odpowiedzialnym hazardzie — Polska