KenyaKenia
FKF Premier LeaguePremier League FKF
Runda 4

Mathare United vs Tusker Typy i Porady Bukmacherskie

18 wrz 2026
Przełożony

Nasze typy: Remis (33%); Obie drużyny strzelą: Nie.

Porady bukmacherskie

33%
33%
33%
Mathare UnitedRemisTusker
Wynik
Remis
33%
Obie drużyny strzelą
Nie
62%
Podwójna szansa
Doma/Remis
66%
Kursy aktualizowane co godzinę
Typy są przeliczane co 2 godziny
Zablokowane 2 godziny przed rozpoczęciem

Analiza ekspertów

Alexey Andrianov
Alexey Andrianov Założyciel i główny analityk
60.3% 30+ lat
9 min czytania

Rywalizacja między Mathare United a Tusker zawsze budziła duże emocje w kenijskim futbolu, a najbliższe starcie zapowiada się jako prawdziwa bitwa taktyczna. Obie drużyny wchodzą w nowy sezon FKF Premier League bez zdobytych punktów, co oznacza, że każda z nich będzie walczyć o pierwszy kompletny wy...

Przeczytaj pełną analizę

Kluczowe Statystyki

Mathare United5
6Remisy
8Tusker
2.21Średnia bramek
47%Obie Strzelają
37%Powyżej 2.5
14 lut 2026Mathare United3-1Tusker
1 paź 2025Tusker0-0Mathare United
27 kwi 2025Mathare United2-1Tusker
7 gru 2024Tusker2-0Mathare United
12 kwi 2023Mathare United0-2Tusker
Zobacz wszystkie mecze

Pełna analiza

Alexey Andrianov
Alexey Andrianov ✓
Założyciel i główny analityk
60.3% Skuteczność «Nasz Typ»
30+ Lat Doświadczenia
16.2k Śledzone Prognozy
Mathare United vs Tusker — typy i zapowiedź meczu
Mathare United
WPWDP
Ostatnia formavs
Tusker
WPPDW

Mathare United podejmuje Tusker w hicie 4. kolejki FKF Premier League

Rywalizacja między Mathare United a Tusker zawsze budziła duże emocje w kenijskim futbolu, a najbliższe starcie zapowiada się jako prawdziwa bitwa taktyczna. Obie drużyny wchodzą w nowy sezon FKF Premier League bez zdobytych punktów, co oznacza, że każda z nich będzie walczyć o pierwszy kompletny występ, który mógłby dać im przewagę w tabeli. Mathare United, plasujące się na pierwszej pozycji, zmierzy się z ekipą Tusker zajmującą trzecie miejsce, tworząc fascynujące zestawienie między zespołami o odmiennych stylach gry.

Gospodarze z Nairobi będą chcieli wykorzystać atut własnego boiska, aby narzucić swój rytm gry od pierwszych minut. Ich przeciwnicy natomiast stoją przed wyzwaniem neutralizacji presji miejscowej publiczności i skutecznego reagowania na taktyczne posunięcia rywala. Ze względu na wyrównany poziom obu ekip i brak punktów w tabeli, bukmacherzy przewidują wyrównane starcie, w którym każdy szczegół może mieć kluczowe znaczenie dla końcowego wyniku.

Kibice w Kenii powinni przygotować się na ekscytujące widowisko, ponieważ obie drużyny wiedzą, że dobry start w sezonie może zbudować momentum na kolejne tygodnie rozgrywek. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 14:00 czasu polskiego w piątek 18 września 2026 roku, a emocji z pewnością nie zabraknie przez pełne dziewięćdziesiąt minut rywalizacji.

Starcie stylów: Mathare United kontra Tusker w meczu o inaugurację sezonu

Spotkanie rozgrywane w ramach 4. kolejki FKF Premier League stanowi fascynujące przedłużenie rywalizacji obu klubów, które przystępują do tego starcia bez dorobku punktowego po trzech pierwszych kolejkach sezonu. Mathare United, plasujący się na pierwszym miejscu w tabeli wyłącznie na podstawie regulaminu klasyfikacyjnego, zmierzy się z Tuiker, które zajmuje pozycję wicelidera, tworząc tym samym pojedynek o wysokim znaczeniu taktycznym już na wstępnym etapie rozgrywek. Obie drużyny dysponują identyczną przerwą wypoczynkową sięgającą stu dziesięciu dni, co oznacza, że żadna ze stron nie będzie mogła argumentować zmęczeniem czy niewystarczającym czasem na przygotowanie do tego kluczowego starcia.

Z perspektywy taktycznej oba zespoły będą dążyć do narzucenia własnego rytmu gry od pierwszego gwizdka sędziego. Mathare United tradycyjnie stawia na zorganizowaną defensywę i szybkie przejścia do ataku po odzyskaniu posiadania piłki, wykorzystując przestrzeń w offensive, którą pozostawia przeciwnik. Z kolei Tusker preferuje bardziej dominujący model gry oparty na kontroli środka pola i stopniowym rozpychaniu się przez formacje obronne rywala poprzez kombinacje podaniowe w strefie środkowej. Kluczowym elementem tego starcia będzie to, który zespół skuteczniej zneutralizuje główne atuty taktyczne oponenta i zmusi go do gry w nienaturalnym dla siebie stylu, co przy wyrównanej sile obu ekip może przesądzić o końcowym rezultacie.

Forma drużyn i momentum przed meczem 4. kolejki FKF Premier League

Mathare United przystępuje do spotkania z Tusker z wyraźnie lepszą dynamiką, co potwierdza 64-procentowa przewaga w klasyfikacji formy. Klub z Nairobi prezentuje w ostatnich pięciu meczach serię WLWLD, która choć nie jest passą bezwarunkowych zwycięstw, demonstruje pewną stabilizację i zdolność do zdobywania kompletu punktów. Dowodem na to są wygrane 1:0 z Bandari oraz 1:0 na wyjeździe z Mara Sugar, które pokazują, że zespół potrafi skutecznie zamknąć spotkania i utrzymać czyste konto. Średnia zdobytych bramek na poziomie 1.0 oraz 40% BTTS sugeruje umiarkowaną aktywność w ataku, ale także dyscyplinę defensywną pozwalającą na regularne zachowywanie czystego konta.

Tusker prezentuje natomiast niepokojący obraz kryzysu formy, czego dowodzi seria DLLWL i zaledwie 36% w klasyfikacji momentum. Kluczowym problemem jest absolutna nieskuteczność w ataku — średnia zaledwie 0.4 gola na mecz w ostatnich dziesięciu spotkaniach mówi sama za siebie. Zespół przegrał 0:2 z Ulinzi Stars, 0:1 z Bandari na wyjeździe oraz 0:1 z Nairobi United, co jasno wskazuje na kłopoty z kreowaniem i wykończeniem akcji bramkowych. Paradoksalnie, jedynym pozytywem jest solidność defensywy zaledwie 0.8 gola na mecz, jednak przy tak niskiej produkcji ofensywnej statystyka ta ma ograniczoną wartość w kontekście zdobywania punktów.

Bezpośrednie starcia w ostatnich meczach ujawniają interesujące trendy. Mathare United zremisował 2:2 na wyjeździe z Sofapaka, co pokazuje podatność na tracenie bramek w końcowych fazach spotkań, natomiast porażka 0:2 z APS Bomet obnażyła problemy w defensywie przeciwko zorganizowanym rywalom. Tusker zaledwie zremisował 1:1 z APS Bomet, co oznacza, że zespół ten ma problem z pokonaniem zespołów z dolnej połowy tabeli. Warto odnotować, że obie drużyny mierzyły się z Ulinzi Stars — Mathare przegrał 1:2 na wyjeździe, podczas gdy Tusker poniósł porażkę 0:2 u siebie, co daje Mathare niewielką przewagę w bezpośrednim porównaniu wyników z tym samym przeciwnikiem.

Biorąc pod uwagę statystyki łączne: Mathare United ma BTTS na poziomie 40% i clean sheet w 40% meczów, co sugeruje umiarkowanie przewidywalny profil spotkań — często kończących się albo czystym kontem, albo bramkami z obu stron. Tusker charakteryzuje się ekstremalnie niskim BTTS (zaledwie 10%) i clean sheet w 30% przypadków, co oznacza, że ich mecze rzadko obfitują w obustronne zdobycze bramkowe. Dla graczy szukających wartości, niska aktywność ofensywna Tusker w połączeniu z dysproporcją formy może wskazywać na przewagę gospodarzy w opcji 1X2, choć niska średnia bramek obu zespołów przemawia za ostrożnością przy typowaniu linii powyżej 2.5.

Historia bezpośrednich pojedynków: Tusker dominuje w ostatnich latach

W ramach 19 ostatnich meczów ligowych między tymi drużynami, to ekipa Tusker może pochwalić się lepszym bilansem, odnosząc 8 zwycięstw przy 5 wygranych Mathare United oraz 6 remisach. Przewaga zespołu Tusker w bezpośrednich starciach jest więc wyraźna, choć nie jest to dominacja przytłaczająca — zdecydowana większość spotkań kończy się albo wygraną jednej ze stron, albo podziałem punktów. Średnia bramek w tych pojedynkach wynosi 2,21 gola na mecz, co plasuje się w umiarkowanym przedziale strzeleckim.

Analizując pięć najnowszych konfrontacji, można dostrzec interesującą prawidłowość — żadna ze stron nie zdołała wygrać dwóch spotkań z rzędu. W lutym 2026 roku Mathare United odniosło efektowne zwycięstwo 3-1 na własnym boisku, lecz jeszcze wcześniej, w grudniu 2024, to Tusker zdominowało rywali wygrywając 2-0. Październikowy remis 0-0 w Nairobi pokazał, że nawet przy braku bramek obie drużyny potrafią stworzyć wyrównane widowisko. Ogólnie rzecz biorąc, w czterech z pięciu ostatnich meczów padały minimum dwa gole, co sugeruje, że defensywy obu ekip nie należą do najszczelniejszych w lidze.

Patrząc na statystykę BTTS w kontekście 47% skuteczności w ostatnich 19 meczach, warto zauważyć, że w czterech z pięciu najnowszych pojedynków obie drużyny zdobyły przynajmniej jednego gola — wyjątek stanowi wspomniany bezbramkowy remis z października 2025 roku. Może to sugerować, że w aktualnej formie oba zespoły prezentują się solidnie w ataku, a kursy na BTTS na poziomie około 1.90 mogą stanowić rozsądną propozycję dla typerów szukających wartości w tym spotkaniu.

Typy i Analiza Bukmacherska: Mathare United – Tusker (1X2, BTTS, DC)

Rywalizacja na Matchday 4 pomiędzy Mathare United a Tusker zapowiada się jako niezwykle wyrównana konfrontacja. Model predykcyjny przyznaje każdemu z trzech możliwych rezultatów w ramach rynku 1X2 identyczne prawdopodobieństwo na poziomie 33%, co jednoznacznie wskazuje na spotkanie bez wyraźnego faworyta. Obie drużyny przystępują do tego starcia z zerowym dorobkiem punktowym, co oznacza, że zarówno Mathare United, jak i Tusker poszukują pierwszych ligowych punktów w bieżącym sezonie FKF Premier League. Brak dystansu punktowego między zespołami sugeruje, że kursy na zwycięstwo którejkolwiek ze stron będą atrakcyjne, jednak brak opublikowanych oficjalnych stawek przez bookmakerów nakazuje zachować szczególną ostrożność przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnych.

Najpewniejszym typem z oferty bukmacherskiej wydaje się podwójna szansa 1X z ufnością na poziomie 66%. Statystyka ta odzwierciedla przekonanie analityków, że Mathare United nie powinno ponieść porażki w tym starciu, co przy tak wyrównanym pojedynku stanowi solidną podstawę do rozważenia tego właśnie zakładu. Podwójna szansa znacząco zmniejsza ryzyko, oferując jednocześnie realną szansę na poprawny typ, szczególnie w sytuacji, gdy obie drużyny prezentują podobny potencjał i mają za sobą identyczny start sezonu bez zdobytych punktów.

Rynek BTTS (no) z prognozą na poziomie 62% wskazuje na oczekiwanie względnie zamkniętego spotkania z potencjalnym clean sheet dla przynajmniej jednej ze stron. Niska skuteczność obu zespołów w początkowej fazie rozgrywek przekłada się na prawdopodobieństwo niskiej liczby bramek, co czyni zakład na brak gola obu drużyn wartym rozważenia. Jednocześnie brak jakichkolwiek danych dotyczących konkretnych bramek w sezonie utrudnia precyzyjną weryfikację tej prognozy, dlatego warto obserwować dostępne informacje przed meczem.

Podsumowując, najbezpieczniejszą propozycją bukmacherską pozostaje podwójna szansa 1X z uwagi na najwyższą pewność predykcji w tym pojedynku. Typ na brak gola obu drużyn w BTTS stanowi solidną alternatywę dla ostrożniejszych graczy, natomiast bezpośrednie wskazanie zwycięzcy w 1X2 pozostaje wysoce ryzykowne ze względu na idealnie wyrównane szanse wszystkich trzech rezultatów. Zaleca się odczekanie na publikację oficjalnych kursów przez legalnych operatorów przed finalizacjem kuponu, aby móc ocenić wartość oferowanych stawek względem modelowego prawdopodobieństwa.

Podsumowanie i typ na mecz Mathare United – Tusker

Mecz na 4. kolejce FKF Premier League zapowiada się jako wyrównane starcie dwóch zespołów, które w tym sezonie jeszcze nie zdobyły punktów. Mimo teoretycznie wyżej notowanej pozycji w tabeli, Mathare United nie zdołało przełożyć tego na rezultaty, co stawia je w roli zespołu zaledwie minimalnego faworyta w kontekście rynku 1X2. Analiza wskazuje na prawdopodobny remis – rynek ten oceniany jest z najwyższą pewnością wśród wszystkich opcji wynikowych.

Warto zwrócić uwagę na rynek BTTS z typem „nie" przy pewności na poziomie 62%. Obstawiający powinni też rozważyć podwójny traf 1X na korzyść Mathare United, który oferuje solidne zabezpieczenie przy wyższym zaufaniu (66%). Obstawiając u polskojęzycznego buka, warto sprawdzić aktualne kursy na te rynki i wybrać najkorzystniejszą wartość.

Nasze typy: Mathare United vs Tusker — Remis (33%); Obie drużyny strzelą: Nie

Najczęstsze pytania

Kto wygra Mathare United vs Tusker?
Nasz model przewiduje Remis z 33% pewnością na podstawie formy, bilansu i analizy statystycznej.
Czy obie drużyny strzelą w Mathare United vs Tusker?
Obie drużyny strzelą: Nie (62% pewności).
Czy podwójna szansa 1X to dobry zakład na Mathare United vs Tusker?
Nasz typ podwójnej szansy to 1X z 66% pewnością — pokrywa dwa wyniki przy mniejszym ryzyku.
Kiedy i gdzie odbędzie się Mathare United vs Tusker?
Mathare United vs Tusker odbędzie się 18 wrz 2026.

Dodatkowe informacje

#DrużynaPWRPGFGAGDpktForma
1GOR MumiaGOR Mumia220052+36
2Mara SugarMara Sugar211043+14
3KCBKCB211032+14
4HomeboyzHomeboyz211021+14
5ShabanaShabana211010+14
6Murang'a SEALMurang'a SEAL210175+23
7TuskerTusker110020+23
83K3K20203302
9Nairobi UnitedNairobi United20202202
10BandariBandari20201102
11Kenya PoliceKenya Police10101101
12Migori YouthMigori Youth10101101
13AFC LeopardsAFC Leopards10100001
14Mathare UnitedMathare United201101-11
15APS BometAPS Bomet201101-11
16Ulinzi StarsUlinzi Stars201113-21
17Mombasa EliteMombasa Elite200213-20
18Posta Rangers FCPosta Rangers FC200216-50

Szczegółowa Forma i Ostatnie Mecze

Mathare United
WPWDP
10Rozgrywane
3Wygrane
3Remisy
4Przegrane
Punkty/Mecz1.2
Wynik %30%
Gole/Mecz1.8
Średnio Goli0.9
Średnio Stracone0.9
Obie Strzelają30%
Czyste konta50%
Nie strzelił40%

Ostatnie Mecze

17 paźPu KCB0-1
10 paźDvs APS Bomet0-0
31 majWvs Bandari1-0
23 majPu Ulinzi Stars1-2
16 majWu Mara Sugar1-0
Tusker
WPPDW
10Rozgrywane
3Wygrane
2Remisy
5Przegrane
Punkty/Mecz1.1
Wynik %30%
Gole/Mecz1.3
Średnio Goli0.6
Średnio Stracone0.7
Obie Strzelają10%
Czyste konta40%
Nie strzelił60%

Ostatnie Mecze

11 paźWu Ulinzi Stars2-0
31 majDvs APS Bomet1-1
27 majPu Ulinzi Stars0-2
24 majPu Bandari0-1
10 majWvs Bidco United2-0

Historia Spotkań

Statystyki Zakładów

MetrykaWartość
Łącznie Meczy19
Średnio Goli2.21
Obie Strzelają47%
Powyżej 2.5 Goli37%
Powyżej 1.5 Goli68%

Gole dla Zespołu

DrużynaRazemŚrednia
Mathare United170.89 na mecz
Tusker251.32 na mecz

Czyste konta

DrużynaCzyste konta
Mathare United4 (21%)
Tusker8 (42%)
14 lut 2026Premier League FKFMathare United3-1Tusker
1 paź 2025Premier League FKFTusker0-0Mathare United
27 kwi 2025Premier League FKFMathare United2-1Tusker
7 gru 2024Premier League FKFTusker2-0Mathare United
12 kwi 2023Premier League FKFMathare United0-2Tusker
18 lut 2023Premier League FKFTusker2-1Mathare United
30 gru 2021Premier League FKFTusker4-1Mathare United
20 lip 2021Premier League FKFMathare United0-0Tusker
31 sty 2021Premier League FKFTusker1-0Mathare United
14 wrz 2019Premier League FKFTusker1-1Mathare United
6 kwi 2019Premier League FKFMathare United1-1Tusker
12 sty 2019Premier League FKFTusker1-2Mathare United
23 wrz 2018Premier League FKFTusker2-2Mathare United
8 kwi 2018Premier League FKFMathare United1-0Tusker
17 wrz 2017Premier League FKFTusker1-0Mathare United
20 maj 2017Premier League FKFMathare United0-2Tusker
6 sie 2016Premier League FKFMathare United0-2Tusker
28 kwi 2016Premier League FKFTusker2-2Mathare United
31 lip 2015Premier League FKFMathare United1-0Tusker

Ważna Informacja: Odpowiedzialna Gra i Zrzeczenie się Odpowiedzialności za Prognozy

18+

MUSISZ MIEĆ 18+ LAT, ABY OBSTAWIAĆ. Hazard wiąże się z ryzykiem i może uzależniać. Prosimy grać odpowiedzialnie i stawiać tylko to, na co możesz sobie pozwolić stracić.

Nasze prognozy piłkarskie opierają się na analizie statystycznej i powinny być używane tylko w celach rozrywkowych. Wyniki z przeszłości nie gwarantują przyszłych rezultatów.

Nie jesteśmy licencjonowanymi doradcami finansowymi lub hazardowymi. Zawsze skonsultuj się z fachową poradą przed podejmowaniem decyzji o zakładach.

18+Lokalne źródła pomocy w odpowiedzialnym hazardzie — Polska