FinlandFinlandia
VeikkausliigaVeikkausliiga
Runda 24

Mariehamn vs Turku PS Typy i Porady Bukmacherskie

12 wrz 2026
1-0
Koniec meczu
Wiklof Holding Arena, Mariehamn
Pudło
Nasza propozycja
Podwójna szansa
Remis/Na wyjeździe
1 : 0
FT

Porady bukmacherskie

10%
45%
45%
MariehamnRemisTurku PS
Wynik
Turku PS
45%
Liczba goli
Poniżej 2.5
52%
Obie drużyny strzelą
Tak
60%
Podwójna szansa
Remis/Na wyjeździe
90%
Kursy aktualizowane co godzinę
Typy są przeliczane co 2 godziny
Zablokowane 2 godziny przed rozpoczęciem

Analiza ekspertów

Alexey Andrianov
Alexey Andrianov Założyciel i główny analityk
60.3% 30+ lat
10 min czytania

W sobotę 12 września o godzinie 16:00 CEST na Wikia Stadion w Mariehamn dojdzie do starcia, które może zaważyć o dalszych losach obu drużyn w tym sezonie. W ramach 24. kolejki grupy spadkowej Veikkausliigi zmierzą się ze sobą Mariehamn, zajmująca aktualnie 12. miejsce w tabeli z zaledwie 14 punktami...

Przeczytaj pełną analizę

Kluczowe Statystyki

Mariehamn9
7Remisy
3Turku PS
2.89Średnia bramek
63%Obie Strzelają
47%Powyżej 2.5
12 wrz 2026Mariehamn1-0Turku PS
1 sie 2026Turku PS3-0Mariehamn
4 kwi 2026Mariehamn1-1Turku PS
28 maj 2025Mariehamn2-2Turku PS
14 wrz 2020Turku PS1-1Mariehamn
Zobacz wszystkie mecze

Pełna analiza

Alexey Andrianov
Alexey Andrianov ✓
Założyciel i główny analityk
60.3% Skuteczność «Nasz Typ»
30+ Lat Doświadczenia
16.2k Śledzone Prognozy
Mariehamn vs Turku PS — typy i zapowiedź meczu
Mariehamn
PWPDD
Ostatnia formavs
Turku PS
DPPPP

Mariehamn – Turku PS: batalia o ligowy byt w 24. kolejce grupy spadkowej Veikkausliigi

W sobotę 12 września o godzinie 16:00 CEST na Wikia Stadion w Mariehamn dojdzie do starcia, które może zaważyć o dalszych losach obu drużyn w tym sezonie. W ramach 24. kolejki grupy spadkowej Veikkausliigi zmierzą się ze sobą Mariehamn, zajmująca aktualnie 12. miejsce w tabeli z zaledwie 14 punktami na koncie, oraz Turku PS, które plasuje się na 8. pozycji z dorobkiem 31 punktów. Mimo znaczącej przepaści w tabeli, oba zespoły dzielą wspólny cel – walka o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej Finlandii nabiera dramatycznego charakteru.

Drużyna Mariehamn przystępuje do tego pojedynku z konkretną misją. Z bilansem trzech zwycięstw, pięciu remisów i aż czternastu porażek po 22 rozegranych meczach, zespół ten zmaga się z poważnymi problemami zarówno w ataku, jak i w obronie. Ostatnie wyniki w formie WWWLL pokazują jednak, że podopieczni trenera Mariehamn potrafią zaskoczyć – seria trzech kolejnych wygranych świadczy o tym, że drużyna nie złożyła broni mimo trudnej sytuacji. Z drugiej strony, Turku PS z bilansem W8 D7 L7 prezentuje się zdecydowanie stabilniej, choć forma DDWDW w ostatnich meczach wskazuje na trudności z wygrywaniem. Starcie w Mariehamn będzie sprawdzianem charakteru dla obu ekip – gospodarze potrzebują punktów jak tlenu, by wydostać się ze strefy spadkowej, podczas gdy goście muszą potwierdzić swoją wyższość i umocnić pozycję w środku tabeli grupy spadkowej.

Otoczenie tego spotkania dodaje mu dodatkowego znaczenia. Obie drużyny miały identyczny czas na przygotowania – dokładnie dwanaście dni przerwy bez meczów w ostatnim dziesięciodniu – co oznacza, że żadna ze stron nie może tłumaczyć się zmęczeniem czy napiętym kalendarzem. Bukmacherzy będą bacznie obserwować ten pojedynek pod kątem kursów na rynku 1X2, BTTS oraz O/U, jednak kluczowe znaczenie będzie miała dyspozycja dnia obu zespołów. Mariehamn, jako gospodarz, z pewnością postawi wszystko na atak, zdając sobie sprawę, że remis może nie wystarczyć w walce o przetrwanie. Turku PS natomiast będzie musiało wykazać się cierpliwością i skutecznością w wykorzystywaniu błędów przeciwnika.

Zapas o przetrwanie: jak Mariehamn zatrzyma atak Turku PS?

Spotkanie w Relegation Group - 24. rundzie Veikkausliigi stawia przed obiema drużynami identyczny cel — zdobycie trzech punktów, które przybliżą je do utrzymania w najwyższej klasie rozgrywkowej Finlandii. Mariehamn, zajmujący dwunaste miejsce z zaledwie czternastoma punktami, znajduje się w strefie spadkowej i potrzebuje pilnie punktów, aby zachować szansę na pozostanie w lidze. Zespół z Turku, plasujący się na ósmej pozycji z trzydziestoma jeden punktami, ma nieco większy komfort, ale w grupie spadkowej każdy błąd może kosztować utratę miejsca gwarantującego przetrwanie. Dwunastodniowa przerwa od ostatniego meczu dała obu drużynom czas na przygotowanie taktyczne, jednak forma zespołów diametralnie się różni — Mariehamn prezentuje serię WWWLL, podczas gdy Turku PS w ostatnich pięciu spotkaniach notował DDWDW.

Kluczowym elementem starcia będzie to, jak gospodarze poradzą sobie z presją własnego boiska, jednocześnie próbując przełamać passę porażek. Drużyna Mariehamn musi znaleźć sposób na wygenerowanie groźnych sytuacji pod bramką przeciwnika, ponieważ tylko zwycięstwo realnie przybliży ją do uniknięcia spadku. Z kolei Turku PS, dysponując lepszym bilansem punktowym i stabilniejszą formą, może zastosować bardziej cierpliwą grę, czekając na błędy rywala w defensywie. środowiskiem. W przypadku braku konkretnych danych o schematach taktycznych obu zespołów, głównym punktem analizy pozostaje kontekst tabeli i presja wyników — Mariehamn musi ryzykować, Turku PS może pozwolić sobie na bardziej zdyscyplinowaną grę z kontratakami.

Mariehamn kontra Turku PS — aktualna forma i momentum przed starciem

Sytuacja w tabeli przed tym pojedynkiem w grupie spadkowej Veikkausliigi ukazuje wyraźny dystans między obiema ekipami. Mariehamn zajmuje dwunaste miejsce z zaledwie czternastoma punktami po dwudziestu dwóch meczach, podczas gdy Turku PS plasuje się na ósmej pozycji z trzydziestoma jednym punktami. Mimo to bezpośrednie starcie obu drużyn w tym sezonie zakończyło się miażdżącym zwycięstwem gości 3:0, co daje jasny obraz obecnej hierarchii sił w tym pojedynku.

Mariehamn prezentuje w ostatnich tygodniach formę określoną jako WWWLL, co oznacza serię trzech zwycięstw z rzędu poprzedzoną dwoma porażkami. Podopieczni Mariehamn zdołali odnieść efektowne wygrane 2:0 z FF Jaro na własnym boisku, 4:2 w wyjazdowym starciu z KuPS oraz 2:0 przeciwko SJK. Jednakże defensywa drużyny pozostaje olbrzymim problemem — średnio dwie stracone bramki na mecz oraz zaledwie dwadzieścia procent clean sheetów w ostatnich dziesięciu spotkaniach świadczą o chronicznych problemach w organizacji gry obronnej. Porażki 0:2 away to Ilves oraz wspomniane 0:3 z Turku PS doskonale ilustrują skalę trudności, z jakimi boryka się zespół.

Turku PS przystępuje do meczu z serią DDWDW, co oznacza, że drużyna pozostaje niepokonana w czterech ostatnich spotkaniach. Bilans bramkowy w ostatnich dziesięciu meczach (16 goli strzelonych, 12 straconych) oraz sześćdziesiąt procent wskaźnika BTTS świadczą o aktywnej grze ofensywnej przy jednoczesnej stabilizacji defensywy w porównaniu z początkiem sezonu. Zawodnicy Turku PS zanotowali między innymi wygraną 3:1 w wyjazdowym meczu z VPS, a także remisy 1:1 away to Gnistan oraz 1:1 away to KuPS. Mecz u siebie z Inter Turku zakończył się bezbramkowym remisiertem, co pokazuje zdolność do skutecznego shutdownu nawet lokalnych rywali.

Bezpośrednie porównanie obu zespołów ujawnia przewagę gości w kluczowych statystykach. Turku PS zdobywa średnio 1,6 gola na mecz przy koncesji zaledwie 1,2 bramki, podczas gdy Mariehamn strzela przeciętnie 1,1 gola, ale aż dwie bramki traci. Trzydziestoprocentowa skuteczność clean sheetów Turku PS w ostatnich dziesięciu meczach kontrastuje z dwudziestoprocentowym wskaźnikiem Mariehamn, co w kontekście kursów 1X2 przekłada się na wyraźnie niższą wartość oddsów na zwycięstwo gospodarzy. Kluczowym pytaniem pozostaje, czy Mariehamn będzie w stanie powtórzyć swoją niedawną dobrą passę w ataku, czy też słabości defensywne ponownie zaważą na końcowym rezultacie starcia, które z pewnością będzie miało znaczenie w kontekście walki o utrzymanie w grupie spadkowej.

Historia bezpośrednich pojedynków: Mariehamn wyraźnie dominuje w rywalizacji z Turku PS

Patrząc na statystyki z ostatnich 18 meczów między tymi drużynami, wyraźnie rysuje się przewaga jednego z zespołów. Mariehamn wygrało aż 8 spotkań, podczas gdy Turku PS zaledwie 3 razy schodziło z boisza jako zwycięzca. Na uwagę zasługują również liczne remisy — aż 7 w tym okresie, co świadczy o tym, że mimo dominacji jednej ze stron, mecze między tymi ekipami często kończą się podziałem punktów. Dla obstawiających rynek 1X2 może to stanowić istotną wskazówkę, że nawet przy wyraźnym faworycie warto rozważyć opcję remisową.

Jeśli chodzi o atrakcyjność dla rynku BTTS, bezpośrednie pojedynki tych drużyn są prawdziwą kopalnią goli. Średnia wynosząca 3 bramki na mecz oraz 67% spotkań z obustronnymi trafieniami plasują tę rywalizację wśród najbardziej interesujących pod kątem zakładów na obie drużyny strzelą. W ostatnich pięciu meczach widzimy potwierdzenie tego trendu — zarówno wysokie zwycięstwa jednej ze stron, jak i wyrównane remisy z obfitą liczbą goli.

Typy na mecz Mariehamn - Turku PS: Beniaminek zmierzy się z solidnym rywalem

W sobotnie popołudnie na wiktorii Eckerö Hallen odbędzie się jedno z ciekawszych spotkań w dolnej części tabeli Veikkausliigi. Mariehamn, zajmujący dwunaste miejsce z zaledwie czternastoma punktami na koncie, podejmie Turku PS, które z dorobkiem trzydziestu jednego punktów plasuje się wyraźnie wyżej. Beniaminek radzi sobie bardzo trudno w tym sezonie, odnosząc zaledwie trzy zwycięstwa w dwudziestu dwóch rozegranych meczach, a bilans bramkowy rzędu 16:41 jednoznacznie wskazuje na poważne problemy zarówno w ataku, jak i w obronie. Z kolei Turku PS może pochwalić się znacznie bardziej stabilną kampanią z ośmioma wygranymi i siedmioma porażkami, co daje im komfortową przewagę nad strefą spadkową. Model prognostyczny widzi wyraźną przewagę gości w tym starciu, przy czym najwyższe prawdopodobieństwo (po 45%) przypisuje zarówno wygranej Turku PS, jak i remadowi.

Rozkład prawdopodobieństw sugeruje niezwykle wyrównany scenariusz, co znajduje odzwierciedlenie w typach na rynek 1X2. Typ X2 z pewnością 90% wydaje się być najsolidniejszą opcją w tym pojedynku, ponieważ łącząc remis lub wygraną gości, pokrywamy aż 90% scenariuszy przewidywanych przez model. Sama wygrana Turku PS (oznaczona jako typ 2) posiada prawdopodobieństwo 45%, co oznacza, że choć jest ona najbardziej prawdopodobnym pojedynczym rezultatem, to remady w tym sezonie zdarzają się niezwykle często właśnie w dolnej części tabeli Veikkausliigi. Mariehamn notuje aż pięć remadów w dwudziestu dwóch meczach, co czyni opcję X niezwykle istotnym elementem strategii bukmacherskiej na to spotkanie.

Analiza rynku total goals wskazuje na przewagę typu poniżej 2.5 z ufnością 52%. Choć przewaga nie jest znacząca, to statystyki obu drużyn wspierają ten kierunek. Mariehamn strzelił zaledwie szesnaście goli w sezonie, co daje średnio zaledwie 0,73 bramki na mecz, natomiast Turku PS, mimo solidnej pozycji w tabeli, również nie zachwyca liczbami w ataku. Warto jednak zwrócić uwagę na rynek BTTS, gdzie model preferuje opcję "tak" z ufnością 60%. Ta pozorna sprzeczność wynika z faktu, że choć mecz może być niski w ilości goli, to obie ekipy mają tendencję do zdobywania bramek w swoich meczach wyjazdowych lub przegrywanych pojedynczych spotkaniach. Obrona Mariehamnu, która пропустила już 41 goli, może mieć trudności z zatrzymaniem ataku Turku PS, nawet jeśli ten ostatni nie imponuje skutecznością.

Biorąc pod uwagę wszystkie czynniki, najwartościowszym typem wydaje się być podwójna szansa X2 z ufnością 90%. Jest to zdecydowanie najbezpieczniejsza opcja, która łączy dwa z trzech możliwych rezultatów. Dla graczy szukających wyższych kursów, kombinacja poniżej 2.5 z BTTS "tak" może okazać się interesującą alternatywą, choć wymaga ona jednoczesnego sprawdzenia się obu typów. Typ 2 na wygraną Turku PS, mimo że według modelu jest minimalnie mniej prawdopodobny niż remad, oferuje naturalnie wyższy zwrot w przypadku powodzenia. Ze względu na brak opublikowanych kursów przez bukmacherów, zaleca się odczekanie z zakładami do momentu pojawienia się oficjalnych kursów, co pozwoli na dokładniejszą weryfikację wartości rynkowej.

Prognoza i typ na mecz Mariehamn vs Turku PS

Mecz w rundzie Relegation Group - 24 zapowiada się jako starcie drużyn na zupełnie innym etapie sezonu. Mariehamn, z zaledwie 14 punktami na koncie i bilansem W3 D5 L14, zmaga się z poważnym kryzysem formy, co czyni ich zdecydowanym outsiderem tego pojedynku. Turku PS, plasujące się na 8. miejscu z 31 punktami i solidnym bilansem W8 D7 L7, prezentuje się zdecydowanie pewniej i będzie faworytem w starciu z przeciwnikiem walczącym o utrzymanie.

Bazując na analizie statystyk i aktualnej dyspozycji obu drużyn, za najpewniejszy typ uznajemy DC X2 z aż 90% pewnością. Równocześnie BTTS: yes z 60% konfidencją oraz O/U poniżej 2.5 z 52% wskazują na wyrównane starcie z możliwymi bramkami po obu stronach, lecz bez wysokiej liczby goli. Warto rozważyć kombinację tych rynków u każdego bookmakera, szukając najlepszych wartości w ofercie na ten pojedynek w strefie spadkowej Veikkausliigi.

Nasze typy: Mariehamn vs Turku PS — Remis (45%); Poniżej 2.5; Obie drużyny strzelą: Tak

Najczęstsze pytania

Kto wygra Mariehamn vs Turku PS?
Nasz model przewiduje Turku PS z 45% pewnością na podstawie formy, bilansu i analizy statystycznej.
Czy podwójna szansa X2 to dobry zakład na Mariehamn vs Turku PS?
Nasz typ podwójnej szansy to X2 z 90% pewnością — pokrywa dwa wyniki przy mniejszym ryzyku.
Ile goli padnie w Mariehamn vs Turku PS?
Spodziewamy się Poniżej 2.5 goli (52% pewności) na podstawie statystyk ofensywnych i defensywnych.
Czy obie drużyny strzelą w Mariehamn vs Turku PS?
Obie drużyny strzelą: Tak (60% pewności).
Kiedy i gdzie odbędzie się Mariehamn vs Turku PS?
Mariehamn vs Turku PS odbędzie się 12 wrz 2026 na Wiklof Holding Arena.

Dodatkowe informacje

#DrużynaPWRPGFGAGDpktForma
1Inter TurkuInter Turku28141043420+1452
2HJK HelsinkiHJK Helsinki2815675332+2151
3KuPSKuPS2713954126+1548
4GnistanGnistan2811984037+342
5OuluOulu28124123234-240
6VPSVPS27116103131039
Liga Mistrzów
Liga Europy
Liga Konferencji
Spadek

Szczegółowa Forma i Ostatnie Mecze

Mariehamn
PWPDD
10Rozgrywane
4Wygrane
2Remisy
4Przegrane
Punkty/Mecz1.4
Wynik %40%
Gole/Mecz2.6
Średnio Goli1.3
Średnio Stracone1.3
Obie Strzelają50%
Czyste konta30%
Nie strzelił20%

Ostatnie Mecze

17 paźDu FF Jaro1-1
10 paźDvs Ilves1-1
18 wrzPu SJK1-2
12 wrzWvs Turku PS1-0
8 wrzPu Lahti1-2
Turku PS
DPPPP
10Rozgrywane
2Wygrane
4Remisy
4Przegrane
Punkty/Mecz1
Wynik %20%
Gole/Mecz2.2
Średnio Goli0.9
Średnio Stracone1.3
Obie Strzelają40%
Czyste konta30%
Nie strzelił50%

Ostatnie Mecze

17 paźPu Lahti1-5
10 paźPvs FF Jaro0-1
19 wrzPvs Ilves0-3
12 wrzPu Mariehamn0-1
8 wrzDvs SJK0-0

Historia Spotkań

Statystyki Zakładów

MetrykaWartość
Łącznie Meczy19
Średnio Goli2.89
Obie Strzelają63%
Powyżej 2.5 Goli47%
Powyżej 1.5 Goli79%

Gole dla Zespołu

DrużynaRazemŚrednia
Mariehamn301.58 na mecz
Turku PS251.32 na mecz

Czyste konta

DrużynaCzyste konta
Mariehamn5 (26%)
Turku PS2 (11%)
12 wrz 2026VeikkausliigaMariehamn1-0Turku PS
1 sie 2026VeikkausliigaTurku PS3-0Mariehamn
4 kwi 2026VeikkausliigaMariehamn1-1Turku PS
28 maj 2025Puchar FinlandiiMariehamn2-2Turku PS
14 wrz 2020VeikkausliigaTurku PS1-1Mariehamn
16 sie 2020VeikkausliigaMariehamn1-0Turku PS
2 lut 2020Puchar FinlandiiMariehamn1-1Turku PS
23 wrz 2018VeikkausliigaMariehamn2-2Turku PS
29 cze 2018VeikkausliigaTurku PS2-0Mariehamn
3 maj 2018VeikkausliigaMariehamn3-2Turku PS
25 paź 2014VeikkausliigaMariehamn3-1Turku PS
11 cze 2014VeikkausliigaTurku PS3-1Mariehamn
23 kwi 2014VeikkausliigaTurku PS0-1Mariehamn
20 paź 2013VeikkausliigaTurku PS3-3Mariehamn
29 lip 2013VeikkausliigaMariehamn2-0Turku PS
29 maj 2013VeikkausliigaTurku PS2-4Mariehamn
19 paź 2012VeikkausliigaMariehamn1-0Turku PS
6 sie 2012VeikkausliigaTurku PS1-1Mariehamn
24 maj 2012VeikkausliigaMariehamn2-1Turku PS

Ważna Informacja: Odpowiedzialna Gra i Zrzeczenie się Odpowiedzialności za Prognozy

18+

MUSISZ MIEĆ 18+ LAT, ABY OBSTAWIAĆ. Hazard wiąże się z ryzykiem i może uzależniać. Prosimy grać odpowiedzialnie i stawiać tylko to, na co możesz sobie pozwolić stracić.

Nasze prognozy piłkarskie opierają się na analizie statystycznej i powinny być używane tylko w celach rozrywkowych. Wyniki z przeszłości nie gwarantują przyszłych rezultatów.

Nie jesteśmy licencjonowanymi doradcami finansowymi lub hazardowymi. Zawsze skonsultuj się z fachową poradą przed podejmowaniem decyzji o zakładach.

18+Lokalne źródła pomocy w odpowiedzialnym hazardzie — Polska