FinlandFinlandia
VeikkausliigaVeikkausliiga
Runda 24

KuPS vs HJK Helsinki Typy i Porady Bukmacherskie

13 wrz 2026
0-0
Koniec meczu
Vare Areena, Kuopio
⚡
Następne spotkanie
HJK Helsinki vs KuPS
25 paź · Veikkausliiga
›
Trafiony
Nasza propozycja
Podwójna szansa
Doma/Remis
0 : 0
FT

Porady bukmacherskie

45%
45%
10%
KuPSRemisHJK Helsinki
Wynik
KuPS
45%
Liczba goli
Powyżej 2.5
55%
Obie drużyny strzelą
Tak
64%
Podwójna szansa
Doma/Remis
90%
Kursy aktualizowane co godzinę
Typy są przeliczane co 2 godziny
Zablokowane 2 godziny przed rozpoczęciem

Analiza ekspertów

Alexey Andrianov
Alexey Andrianov Założyciel i główny analityk
60.3% 30+ lat
10 min czytania

Niedzielne popołudnie na Vare Areena w Kuopio przyniesie jedno z najbardziej wyczekiwanych spotkań obecnej serii gier w fińskiej Veikkausliidze. O 14:00 CEST na murawie zmierzą się drużyny, których losy w tabeli Championship Group dzieli zaledwie sześć punktów, lecz które w ostatnich tygodniach prez...

Przeczytaj pełną analizę

Kluczowe Statystyki

KuPS9
8Remisy
2HJK Helsinki
2.21Średnia bramek
53%Obie Strzelają
42%Powyżej 2.5
13 wrz 2026KuPS0-0HJK Helsinki
27 cze 2026HJK Helsinki0-4KuPS
26 kwi 2026KuPS1-1HJK Helsinki
9 lis 2025HJK Helsinki0-2KuPS
19 paź 2025KuPS3-1HJK Helsinki
Zobacz wszystkie mecze

Pełna analiza

Alexey Andrianov
Alexey Andrianov ✓
Założyciel i główny analityk
60.3% Skuteczność «Nasz Typ»
30+ Lat Doświadczenia
16.2k Śledzone Prognozy
KuPS vs HJK Helsinki — typy i zapowiedź meczu
KuPS
DWPPP
Ostatnia formavs
HJK Helsinki
DDWWW

KuPS kontra HJK Helsinki: starcie faworytów o prymat w grupie mistrzowskiej

Niedzielne popołudnie na Vare Areena w Kuopio przyniesie jedno z najbardziej wyczekiwanych spotkań obecnej serii gier w fińskiej Veikkausliidze. O 14:00 CEST na murawie zmierzą się drużyny, których losy w tabeli Championship Group dzieli zaledwie sześć punktów, lecz które w ostatnich tygodniach prezentują odmienną dynamikę. KuPS przystąpi do tego starcia jako lider z dorobkiem 43 punktów, podczas gdy HJK Helsinki zajmuje trzecią pozycję z 37 punktami na koncie.

Dla gospodarzy z Kuopio będzie to okazja do umocnienia pozycji w czołówce i powiększenia przewagi nad bezpośrednim rywalem w walce o tytuł. HJK Helsinki natomiast wie, że wyjazdowy sukces może przesunąć zespół znacząco bliżej strefy medalowej. Forma obu drużyn w ostatnich pięciu kolejkach — KuPS z rezultatami LLWDW, HJK z WLWWL — sugeruje, że niedzielny pojedynek dostarczy kibicom sporo emocji i może mieć bezpośredni wpływ na układ sił w grupie mistrzowskiej do końca sezonu.

Analiza kursów 1X2 wskazuje na wyrównane szanse obu stron, co potwierdza, że bukmacherzy nie wyłonili zdecydowanego faworyta. Starcie na Vare Areena nabiera dodatkowego znaczenia w kontekście walki o najwyższe cele — obie ekipy wciąż pozostają w grze o championship, a każdy błąd może kosztować utratę cennego dorobku punktowego. Dla kibiców w Finlandii i za granicą będzie to okazja do obejrzenia futbolu na najwyższym poziomie w wykonaniu dwóch najbardziej utytułowanych markowych drużyn ligi.

KuPS kontra HJK Helsinki: forma i momentum przed bezpośrednim starciem

Bezpośrednie starcie między KuPS a HJK Helsinki w ramach Championship Group - 24 Veikkausliigi zapowiada się jako fascynujące zestawienie dwóch drużyn o odmiennych tendencjach w ostatnich tygodniach. Gospodarze z Kuopio przystąpią do tego meczu z notą formy wynoszącą zaledwie 44%, podczas gdy stołeczny zespół z Helsinek legitymuje się znacznie wyższą wartością 56%. Ta dysproporcja w momentum jest szczególnie istotna, gdyż obie ekipy w ostatnich pięciu ligowych pojedynkach prezentowały wyraźne wahania formy.

KuPS prezentuje w ostatnich dziesięciu meczach statystyki, które każą podchodzić do nich z pewną rezerwą. Zespół zdobywa średnio zaledwie jedną bramkę na mecz, przy concedowaniu 1.3 gola, co przekłada się na stosunkowo niski współczynnik czystych kont (20%). Ostatnie wyniki potwierdzają tę nierówną postawę: porażka 0-1 w wyjazdowym spotkaniu z Inter Turku, zwycięstwo 1-0 z Shamrock Rovers, bolesna przegrana 2-4 u siebie z Mariehamn, remes 1-1 na wyjeździe w starciu z Shamrock Rovers oraz wygrana 2-1 w delegacji z Lahti. Szczególnie niepokojący jest domowy mecz z Mariehamn, gdzie obrona KuPS zawiodła kompletnie, tracąc cztery bramki. Warto jednak odnotować, że mimo problemów, zespół zachował mentalność zwycięzców w meczach z Lahti i Shamrock Rovers, co może być kluczowe w kontekście niedzielnego starcia.

HJK Helsinki w analogicznym okresie prezentuje zdecydowanie bardziej efektywny futbol pod względem ataku, notując średnią 1.5 bramki na mecz przy znacznie lepszym współczynniku czystych kont (40%). Ostatnie pięć spotkań przyniosło jednak równie nieregularne rezultaty: porażka 0-1 na wyjeździe z Inter Turku, wygrana 2-1 w delegacji z Ilves, nieoczekiwana przegrana 2-3 u siebie z Gnistan, pewne zwycięstwo 3-0 przeciwko FF Jaro oraz porażka 0-2 na wyjeździe z Motherwell. Szczególnie bolesna była domowa porażka z Gnistan, gdzie faworyzowany zespół przegrał pomimo korzystnego rezultatu na papierze. Z drugiej strony, wysokie zwycięstwo z FF Jaro pokazuje potencjał ofensywny HJK, który w niedzielę będzie mierzony z czołową defensywą w tabeli.

Analiza poszczególnych komponentów ujawnia interesujący obraz: przewaga HJK w ataku (57% vs 43%) idzie w parze z ich lepszym bilansem bramkowym, jednakże defensywa obu zespołów prezentuje identyczną skuteczność (50%/50%). KuPS ma jednak istotną przewagę w kategorii BTTS (obustronne bramki) sięgającą 60%, podczas gdy HJK notuje zaledwie 30%. Może to sugerować, że mecz na Vare Arena będzie charakteryzował się większą liczbą sytuacji bramnych po obu stronach niż wskazywałaby na to forma samego HJK. Sobotnie starcie będzie prawdziwym testem charakteru dla obu drużyn — KuPS musi udowodnić, że potrafi przełamać passę niestabilnych wyników, natomiast HJK zmierzy się z zespołem, który w tym sezonie udowodnił, że potrafi skutecznie rywalizować o najwyższe lokaty.

Starcie stylów: dominacja KuPS kontra pressing HJK

Mecz na Vare Arena w Kuopio będzie konfrontacją dwóch odmiennych filozofii piłkarskich. KuPS, lider tabeli z dorobkiem 43 punktów, preferuje kontrolowany atak pozycyjny, wykorzystując szerokość boiska i płynne przemieszczenia między liniami. Drużyna z Kuopio, mając aż trzynaście dni odpoczynku przed tym spotkaniem, z pewnością wyjdzie na murawę z gotowością do narzucenia własnego tempa gry od pierwszego gwizdka. HJK Helsinki, plasujący się na trzeciej pozycji z 37 punktami, kładzie natomiast większy nacisk na zorganizowany pressing średnio-wysoki oraz szybkie przejścia defensywa-atak przez środek pola.

Forma obu zespołów przed tym pojedynkiem Championship Group runda 24 przedstawia się interesująco. KuPS prezentuje ostatnio niestabilne wyniki (seria LLWDW), podczas gdy HJK Helsinki imponuje skutecznością z bilansem WWLWL w ostatnich pięciu kolejkach. Różnica w intensywności pressingufHJK może stanowić kluczowy element determinujący przebieg spotkania. Przy ośmiu dniach odpoczynku zawodnicy z Helsinek dysponują wystarczającą świeżością, by prowadzić energiczną grę Pressing wysoki, szczególnie na środku boiska, gdzie obie drużyny rywalizują o kontrolę przestrzeni.

W kontekście rynku 1X2 i strategii handicap azjatycki, bukmacherzy będą prawdopodobnie faworyzować gospodarzy ze względu na ich pozycję w tabeli oraz przewagę własnego boiska. Jednak forma HJK Helsinki w ostatnich tygodniach sugeruje, że goście mogą stanowić wartościową alternatywę w zakładach DC lub BTTS. Kluczowe będzie obserwowanie, czy KuPS zdoła utrzymać cierpliwość w budowaniu ataków, czy też presja HJK zmusi ich do szybszych decyzji i potencjalnych błędów w środkowej strefie boiska.

KuPS wyraźnie dominuje w bezpośrednich pojedynkach z HJK Helsinki

Statystyki bezpośrednich spotkań między tymi drużynami jednoznacznie wskazują na przewagę KuPS w tym pojedynku. W ostatnich 18 meczach ligowych KuPS zwyciężył aż 9 razy, podczas gdy HJK Helsinki może pochwalić się zaledwie 2 wygranymi. Szczególnie istotny jest fakt, że aż 7 z tych starć zakończyło się podziałem punktów, co czyni remis bardzo prawdopodobnym scenariuszem w kontekście rynku 1X2. Średnia bramek w tych spotkaniach wynosi 2,33 na mecz, co przekłada się na stosunkowo atrakcyjny obraz gry dla kibiców.

Analizując pięć najnowszych meczów, wyraźnie widać dominację KuPS w ostatnim okresie. W czterech z pięciu ostatnich spotkań padła bramka z obu stron, co przekłada się na trafność rynku BTTS na poziomie 56%. Najbardziej spektakularnym wynikiem było bez wątpienia zwycięstwo KuPS 4:0 na wyjeździe w czerwcu 2026 roku. Wcześniej KuPS wygrywał również 2:0 w Helsinkach oraz 3:1 u siebie, co pokazuje ich przewagę zarówno w roli gospodarza, jak i gościa.

HJK Helsinki zdołał wygrać tylko w jednym z pięciu ostatnich meczów — we wspomnianym starciu z września 2025 roku, kiedy to drużyna z Helsinek pokonała KuPS 1:0. Jedynym remisem w tym okresie był wynik 1:1 z kwietnia 2026 roku. Łączny bilans bramkowy w pięciu ostatnich pojedynkach to 11:6 na korzyść KuPS, co jasno definiuje tę rywalizację jako jednostronną. Przy tak wyraźnej tendencji historycznej, każdy zakład na rynku 1X2 powinien uwzględniać znaczącą przewagę KuPS w bezpośrednich starciach.

KuPS – HJK Helsinki: Analiza i najlepsze typy na szlagier 24. kolejki Grupy Mistrzowskiej

KuPS Kuopio przystępuje do tego pojedynku w roli lidera tabeli z dorobkiem 43 punktów, co daje im wyraźną przewagę nad trzecim w zestawieniu HJK Helsinki, którzy zgromadzili 37 oczek. Obie drużyny znajdują się w kluczowej fazie sezonu – Grupie Mistrzowskiej, gdzie rywalizacja o najwyższe pozycje jest niezwykle zacięta. KuPS może pochwalić się imponującą liczbą dwunastu zwycięstw przy zaledwie trzech porażkach, co świadczy o stabilnej formie drużyny gospodarzy. HJK mimo siedmiu porażek w sezonie pozostaje groźnym przeciwnikiem, o czym świadczy ich bilans bramkowy i umiejętność zdobywania punktów w trudnych spotkaniach. Mecz na Vare Arenie będzie okazją do sprawdzenia rzeczywistej siły obu ekip w bezpośrednim starciu.

Zgodnie z modelem statystycznym, prawdopodobieństwo zwycięstwa gospodarzy wynosi 45%, co idzie w parze z identyczną szansą na podział punktów. Taka równowaga w prognozach sugeruje niezwykle wyrównane starcie, gdzie obie drużyny mają realne szanse na korzystny rezultat. Kurs na zwycięstwo KuPS (oznaczenie 1 w rynku 1X2) wydaje się uzasadniony pozycją lidera, jednak wysoka pewność w obozie gości z Helsinek nie powinna być bagatelizowana. Drużyna HJK wie, że strata punktów w tym meczu może znacząco utrudnić ich walkę o czołowe lokaty w Grupie Mistrzowskiej, gdzie rywalizują również z takimi zespołami jak Inter Turku, Ilves czy SJK.

Najwyższą pewność w naszym modelu ma zakład DC 1X z confidencją na poziomie 90%, co oznacza, że typujemy co najmniej jeden rezultat z dublej szansy na korzyść KuPS – albo bezpośrednie zwycięstwo, albo remis. Ta prognoza opiera się na solidnej formie gospodarzy i ich atutach gry u siebie. Jednocześnie rynek BTTS (obie drużyny strzelą) prezentuje się niezwykle obiecująco z 64% pewnością. HJK mimo problemów w defensywie potrafi tworzyć sytuacje pod bramką przeciwnika, co przy skłonności KuPS do traconach goli w każdym meczu tworzy idealne warunki dla tego typu zakładu. Warto również zwrócić uwagę na rynek powyżej 2.5 goli (55% pewność), gdzie obie drużyny prezentują ofensywny styl gry.

Reasumując, najsolidniejszymi typami na to starcie są podwójna szansa 1X oraz BTTS na tak, gdzie model oferuje odpowiednio 90% i 64% pewności. powyżej 2.5 goli stanowi solidną alternatywę dla graczy szukających nieco bezpieczniejszych opcji. Samo spotkanie zapowiada się jako fascynująca konfrontacja lidera z pretendentem, gdzie taktyczne przygotowanie i wykorzystanie atutu własnego boiska mogą okazać się kluczowe dla końcowego rezultatu. Gracze powinni śledzić oficjalne kursy u bukmacherów, którzy jeszcze nie opublikowali swoich propozycji na ten mecz.

Prognoza i rekomendacja na starcie KuPS – HJK Helsinki

Mecz na Vare Arena w Kuopio stanowi istotną konfrontację w ramach grupy mistrzoskiej Veikkausliigi. KuPS przewodzi tabeli z dorobkiem 43 punktów, natomiast HJK Helsinki zajmuje trzecią pozycję z 37 punktami na koncie. Mimo wyraźnej przewagi punktowej gospodarzy, fińska klasyka rangiligowej wyrównuje się w bezpośrednich potyczkach, co potwierdza najwyższa wartość pewności dla DC 1X wynosząca 90%. Różnica zaledwie sześciu punktów w tabeli nie oddaje jednak aktualnej dyspozycji obu drużyn, które prezentują wysoką skuteczność w defensywie, lecz równocześnie potrafią konstruować groźne akcje ofensywne.

W kontekście dostępnych rynków najbezpieczniejszym wyborem pozostaje DC 1X z уверен nością na poziomie 90%. Kursy oferowane przez bukmacherów odzwierciedlają lekką przewagę KuPS, lecz trzy punkty przewagi w tabeli nie gwarantują pewnego zwycięstwa. Dla szukających wyższych wartości BTTS tak prezentuje się jako solidna alternatywa z уверен nością 64%, uwzględniając potencjał strzelecki obu formacji. Rynek powyżej 2.5 również zasługuje na uwagę przy уверен ności 55%, jednak w tym starciu najrozsądniej jest zabezpieczyć się podwójnym szansem, akceptując niższy, lecz stabilniejszy kurs.

Nasze typy: KuPS vs HJK Helsinki — Remis (45%); Powyżej 2.5; Obie drużyny strzelą: Tak

Najczęstsze pytania

Kto wygra KuPS vs HJK Helsinki?
Nasz model przewiduje KuPS z 45% pewnością na podstawie formy, bilansu i analizy statystycznej.
Czy podwójna szansa 1X to dobry zakład na KuPS vs HJK Helsinki?
Nasz typ podwójnej szansy to 1X z 90% pewnością — pokrywa dwa wyniki przy mniejszym ryzyku.
Ile goli padnie w KuPS vs HJK Helsinki?
Spodziewamy się Powyżej 2.5 goli (55% pewności) na podstawie statystyk ofensywnych i defensywnych.
Czy obie drużyny strzelą w KuPS vs HJK Helsinki?
Obie drużyny strzelą: Tak (64% pewności).
Kiedy i gdzie odbędzie się KuPS vs HJK Helsinki?
KuPS vs HJK Helsinki odbędzie się 13 wrz 2026 na Vare Areena.

Dodatkowe informacje

#DrużynaPWRPGFGAGDpktForma
1Inter TurkuInter Turku28141043420+1452
2HJK HelsinkiHJK Helsinki2815675332+2151
3KuPSKuPS2713954126+1548
4GnistanGnistan2811984037+342
5OuluOulu28124123234-240
6VPSVPS27116103131039
Liga Mistrzów
Liga Europy
Liga Konferencji
Spadek

Szczegółowa Forma i Ostatnie Mecze

KuPS
DWPPP
10Rozgrywane
2Wygrane
3Remisy
5Przegrane
Punkty/Mecz0.9
Wynik %20%
Gole/Mecz2.2
Średnio Goli0.9
Średnio Stracone1.3
Obie Strzelają40%
Czyste konta30%
Nie strzelił40%

Ostatnie Mecze

15 paźPvs Trabzonspor2-4
11 paźPu Inter Turku0-1
8 paźPvs Oulu0-1
19 wrzWu VPS2-0
13 wrzDvs HJK Helsinki0-0
HJK Helsinki
DDWWW
10Rozgrywane
6Wygrane
2Remisy
2Przegrane
Punkty/Mecz2
Wynik %60%
Gole/Mecz3.4
Średnio Goli2.4
Średnio Stracone1
Obie Strzelają50%
Czyste konta40%
Nie strzelił20%

Ostatnie Mecze

17 paźWvs Gnistan4-0
12 paźWu Oulu4-3
8 paźWvs VPS6-0
18 wrzDu Gnistan1-1
13 wrzDu KuPS0-0

Historia Spotkań

Statystyki Zakładów

MetrykaWartość
Łącznie Meczy19
Średnio Goli2.21
Obie Strzelają53%
Powyżej 2.5 Goli42%
Powyżej 1.5 Goli68%

Gole dla Zespołu

DrużynaRazemŚrednia
KuPS281.47 na mecz
HJK Helsinki140.74 na mecz

Czyste konta

DrużynaCzyste konta
KuPS8 (42%)
HJK Helsinki4 (21%)
13 wrz 2026VeikkausliigaKuPS0-0HJK Helsinki
27 cze 2026VeikkausliigaHJK Helsinki0-4KuPS
26 kwi 2026VeikkausliigaKuPS1-1HJK Helsinki
9 lis 2025VeikkausliigaHJK Helsinki0-2KuPS
19 paź 2025VeikkausliigaKuPS3-1HJK Helsinki
20 wrz 2025Puchar FinlandiiHJK Helsinki1-0KuPS
27 cze 2025VeikkausliigaKuPS3-0HJK Helsinki
31 maj 2025VeikkausliigaHJK Helsinki0-0KuPS
19 paź 2024VeikkausliigaKuPS1-0HJK Helsinki
19 cze 2024VeikkausliigaHJK Helsinki3-1KuPS
6 kwi 2024VeikkausliigaKuPS3-1HJK Helsinki
21 paź 2023VeikkausliigaHJK Helsinki1-2KuPS
3 wrz 2023VeikkausliigaHJK Helsinki2-2KuPS
5 maj 2023VeikkausliigaKuPS2-1HJK Helsinki
16 paź 2022VeikkausliigaHJK Helsinki0-1KuPS
2 lip 2022VeikkausliigaHJK Helsinki1-1KuPS
29 maj 2022VeikkausliigaKuPS0-0HJK Helsinki
31 paź 2021VeikkausliigaKuPS1-1HJK Helsinki
29 sie 2021VeikkausliigaHJK Helsinki1-1KuPS

Ważna Informacja: Odpowiedzialna Gra i Zrzeczenie się Odpowiedzialności za Prognozy

18+

MUSISZ MIEĆ 18+ LAT, ABY OBSTAWIAĆ. Hazard wiąże się z ryzykiem i może uzależniać. Prosimy grać odpowiedzialnie i stawiać tylko to, na co możesz sobie pozwolić stracić.

Nasze prognozy piłkarskie opierają się na analizie statystycznej i powinny być używane tylko w celach rozrywkowych. Wyniki z przeszłości nie gwarantują przyszłych rezultatów.

Nie jesteśmy licencjonowanymi doradcami finansowymi lub hazardowymi. Zawsze skonsultuj się z fachową poradą przed podejmowaniem decyzji o zakładach.

18+Lokalne źródła pomocy w odpowiedzialnym hazardzie — Polska