FinlandFinlandia
VeikkausliigaVeikkausliiga
Runda 24

Inter Turku vs VPS Typy i Porady Bukmacherskie

14 wrz 2026
1-0
Koniec meczu
Veritas Stadium, Turku
⚡
Następne spotkanie
VPS vs Inter Turku
24 paź · Veikkausliiga
›
Trafiony
Nasza propozycja
Podwójna szansa
Doma/Remis
1 : 0
FT

Porady bukmacherskie

45%
45%
10%
Inter TurkuRemisVPS
Wynik
Inter Turku
45%
Liczba goli
Poniżej 2.5
57%
Obie drużyny strzelą
Nie
50%
Podwójna szansa
Doma/Remis
90%
Kursy aktualizowane co godzinę
Typy są przeliczane co 2 godziny
Zablokowane 2 godziny przed rozpoczęciem

Analiza ekspertów

Alexey Andrianov
Alexey Andrianov Założyciel i główny analityk
60.3% 30+ lat
9 min czytania

W 24. kolejce Grupy Mistrzowskiej Veikkausliigi na Veritas Stadion w Turku dojdzie do starcia druzyn znajdujacych sie na zupelnie roznych sciezkach. Inter Turku, plasujacy sie na drugiej pozycji z dorobkiem 42 punktow, przystapi do meczu z piecioma punktami w pieciu ostatnich spotkaniach - seria WDW...

Przeczytaj pełną analizę

Kluczowe Statystyki

Inter Turku8
5Remisy
7VPS
2.7Średnia bramek
65%Obie Strzelają
50%Powyżej 2.5
14 wrz 2026Inter Turku1-0VPS
2 sie 2026VPS0-1Inter Turku
30 cze 2026VPS2-3Inter Turku
4 kwi 2026Inter Turku0-0VPS
31 sie 2025Inter Turku2-1VPS
Zobacz wszystkie mecze

Pełna analiza

Alexey Andrianov
Alexey Andrianov ✓
Założyciel i główny analityk
60.3% Skuteczność «Nasz Typ»
30+ Lat Doświadczenia
16.2k Śledzone Prognozy
Inter Turku vs VPS — typy i zapowiedź meczu
Inter Turku
WWDWP
Ostatnia formavs
VPS
PPPWP

Inter Turku vs VPS: Kontrast formy na progu 24. serii Grupy Mistrzowskiej

W 24. kolejce Grupy Mistrzowskiej Veikkausliigi na Veritas Stadion w Turku dojdzie do starcia druzyn znajdujacych sie na zupelnie roznych sciezkach. Inter Turku, plasujacy sie na drugiej pozycji z dorobkiem 42 punktow, przystapi do meczu z piecioma punktami w pieciu ostatnich spotkaniach - seria WDWDW swiadczy o niesamowitej regularnosci lidera przed wlasna publicznoscia. VPS z kolei zgromadzil 33 oczka i zajmuje szoste miejsce, ale forma gości pozostawia wiele do zyczenia - jedno zwyciestwo w pieciu meczach to statystyka, ktora nie napawa optymizmem przed wizyta w Turku. Mecz rozpocznie sie o godzinie 17:00 czasu lokalnego.

Roznice w momentum obu zespolow sa kolosalne. Gdy Inter Turku moze pochwalic sie seria bez porazki siegajaca pieciu kolejek, VPS zmaga sie z seriami porazek przeplatanymi pojedynczymi sukcesami. Przewaga gry na wlasnym boisku oraz lepsza dyspozycja w ostatnich tygodniach stawiaja gospodarzy w roli zdecydowanego faworyta, lecz pilkarze VPS z pewnoscia nie zamierzaja odpuszczac walki o jak najlepsze miejsce w grupie koncowej sezonu.

Inter Turku vs VPS — forma obu drużyn przed starciem w ramach Championship Group

Inter Turku przystąpi do poniedziałkowego meczu z wyraźnie lepszą passa ostatnich pięciu spotkań, notując sekwencję WWLDD. Drużyna z Turku wygrywała w ostatnich tygodniach z HJK Helsinki oraz KuPS, za każdym razem zachowując czyste konto po zwycięstwie 1-0. Remisy 0-0 z Turku PS i FC København potwierdzają solidność defensywną, natomiast porażka 1-4 na wyjeździe z FC København stanowi wyjątek od dotychczasowej dyspozycji. Średnia 1,1 gola strzelonego na mecz oraz zaledwie 0,9 straconego gola w ostatnich dziesięciu spotkaniach plasują Inter Turku w czołówce pod względem stabilności — clean sheet w 60% przypadków mówi sam za siebie. Drużyna prezentuje się szczególnie pewnie na własnym terenie, gdzie potrafi narzucić swój styl gry i zdominować rywali.

VPS prezentuje zdecydowanie bardziej chimeryczny obraz — sekwencja WLWLW wskazuje na problemy z utrzymaniem ciągłości formy. Zwycięstwa 1-0 z Oulu oraz wyjazdowe 1-0 z Ilves przynoszą punkty, ale wcześniejsze porażki 0-1 z Lahti i 1-3 z Turku PS ujawniają poważne kłopoty defensywne. Drużyna strzela średnio 1,3 gola na mecz, co w teorii wygląda przyzwoicie, lecz średnia 1,1 straconego gola oraz zaledwie 40% clean sheetów w ostatnich dziesięciu meczach budzą uzasadnione obawy. Wygrana 3-1 w wyjazdowym starciu z FF Jaro pokazuje potencjał ataku, jednak niestabilność nie pozwala na budowanie momentum na dłuższą metę.

Bezpośrednie porównanie formy daje Inter Turku wyraźną przewagę — wskaźnik 65% wobec 35% dla VPS odzwierciedla rzeczywistą różnicę między obiema drużynami w ostatnich tygodniach. Podczas gdy Inter Turku notuje tylko jedną porażkę w dziesięciu meczach, VPS ma na koncie pięć przegranych spotkań w tym samym okresie. Kluczowa rozbieżność tkwi w defensywie — przewaga 75% do 25% na korzyść Interu Turku jest ogromna i w bezpośrednim starciu może okazać się decydująca. Oba zespoły charakteryzują się identycznym wskaźnikiem BTTS na poziomie 40%, co sugeruje, że raczej nie należy spodziewać się obu drużyn na tablicy wyników jednocześnie.

Sytuacja w tabeli Veikkausliigi dodatkowo motywuje Inter Turku do utrzymania dobrej passy — drużyna zajmuje drugie miejsce z 42 punktami i walczy o jak najwyższą pozycję w tabeli. VPS ze stratą 33 punktów plasuje się na szóstej lokacie i potrzebuje przełamania negatywnej serii, aby nie oddalić się od czołówki. Starcie na Veritas Stadion będzie testem dla formacji ofensywnych gości, które muszą znaleźć sposób na przebicie się przez szczelną obronę rywali, jednocześnie unikając błędów we własnej linii defensywnej.

Bezpośrednie starcia: Inter Turku wyraźnie dominuje w ostatnich latach

Bilans bezpośrednich pojedynków między tymi drużynami w ostatnich dwudziestu spotkaniach prezentuje się nadzwyczaj wyrównanie — po siedem zwycięstw po każdej ze stron oraz sześć remisów. Taka równowaga sugerowałaby, że najbliższe starcie może być bardzo wyrównane, jednak analiza bliższych spotkań ujawnia zupełnie inny obraz rywalizacji. W pięciu ostatnich meczach między Interem Turku a VPS zespół z Turku zwyciężył aż czterokrotnie, przy jednym remisie i zerowych wygranych VPS. Ta dysproporcja w ostatnich rezultatach jasno wskazuje, że to Inter Turku przejął inicjatywę w tym pojedynku.

Jeśli chodzi o popularly rynku BTTS, to w siedemdziesięciu procentach analizowanych spotkań obie drużyny zdobyły przynajmniej jednego gola, co czyni ten rynek niezwykle atrakcyjnym. Średnia liczba bramek wynosząca 2,85 na mecz potwierdza, że starcia między tymi ekipami obfitują w gole i rzadko kończą się niskimi wynikami. Warto jednak zauważyć, że w najnowszych potyczkach — między innymi w sierpniu 2026 roku — Inter Turku zdołał zachować czyste konto, co może mieć znaczenie przy rozważaniu rynku CS. Przewaga Interu Turku w bezpośrednich starciach z ostatnich lat sprawia, że kursy na ich zwycięstwo w 1X2 mogą nie odzwierciedlać w pełni aktualnej dysproporcji sił w tym zestawieniu.

Kluczowe aspekty taktyczne: jak Inter Turku wykorzysta przewagę na Veritas Stadion?

Spotkanie na Veritas Stadion zapowiada się jako konfrontacja dwóch drużyn o odmiennych celach i formie. Inter Turku, plasujący się na drugiej pozycji w tabeli z dorobkiem 42 punktów, prezentuje ostatnio solidną serię wyników (WDWDW), która pozwala mu pozostawać w ścisłej czołówce walczącej o tytuł mistrzowski w ramach Championship Group. Gospodarze mają za sobą dziewięć dni odpoczynku, co stanowi ich istotną przewagę nad rywalem – zregenerowany organizm i przygotowanie fizyczne powinny pozwolić im na narzucenie wysokiego pressing od pierwszego gwizdka. Inter Turku w roli gospodarza stanowi drużynę niezwykle trudną do pokonania, potrafiącą kontrolować tempo gry i skutecznie zamieniać przewagę w posiadaniu na konkretne zagrożenie pod bramką przeciwnika.

VPS, zajmujący szóstą lokatę z 33 punktami, wkracza w to starcie w nieco gorszych nastrojach. Seria LWLWL w ostatnich pięciu kolejkach sugeruje problemy z utrzymaniem stabilności, a dodatkowo drużyna miała do dyspozycji tylko sześć dni na przygotowania do tego pojedynku. Mimo to Vaasa PS pozostaje drużyną niebezpieczną w ataku, zwłaszcza w kontrych, gdzie potrafi wykorzystać wolną przestrzeń zostawianą przez rywali grających wyżej. Kluczowe dla gości będzie zneutralizowanie atutów gospodarzy w środkowej strefie boiska i sprawne przechodzenie z obrony do ataku, co w tym sezonie stanowi ich najskuteczniejszą broń.

Analiza kursów bukmacherskich wskazuje na wyraźnego faworyta po stronie Inter Turku, co znajduje uzasadnienie zarówno w tabeli, jak i w aktualnej formie obu zespołów. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że VPS w meczach wyjazdowych potrafi zaskoczyć – ich zdolność do gry z niską obroną i szukania szans w szybkich wznowieniach może okazać się argumentem przeciwko zbyt pewnym typom na czyste zwycięstwo gospodarzy./bookmakerzy oferujący rynek 1X2 powinni być świadomi, że mimo przewagi Inter Turku, kurs na podwójną szansę (DC) może kryć w sobie wartość dla ostrożniejszych graczy.

Gdzie szukać wartości w starciu lidera z środkiem tabeli?

Rywalizacja na Veritas Stadion w Turku zestawia ze sobą dwie ekipy znajdujące się na zupełnie różnych trajectoryjach sezonu. Inter Turku, zajmujący drugą pozycję w tabeli z dorobkiem 42 punktów, prezentuje niezwykle stabilną formę, którą potwierdza bilans jedenastu zwycięstw, dziewięciu remisów oraz zaledwie dwóch porażek. VPS z kolei plasuje się na szóstej lokacie z trzydziestoma trzema oczkami, mając na koncie dziewięć wygranych, sześć remisów i siedem przegranych. Ta dysproporcja w tabeli przekłada się na wyraźną przewagę gospodarzy w modelu predykcyjnym, gdzie prawdopodobieństwo zwycięstwa Interu wynosi 45% przy niemal identycznej szansie na podział punktów.

Patrząc na rynek 1X2, kursy odzwierciedlają status faworyta po stronie Interu, jednak to rynek górny/dolny nabiera szczególnego znaczenia w kontekście stylu gry obu drużyn. Model przewiduje zaledwie 57% szans na spotkanie z maksymalnie dwoma bramkami, co przy relatywnie niskiej skuteczności ofensywnej VPS może stanowić solidną podstawę do rozważenia zakładu poniżej 2.5. Gospodarze, mimo drugiego miejsca w lidze, notują umiarkowaną liczbę goli na mecz, co wpisuje się w profil obstawiania niższej linii bramkowej. Prawdopodobieństwo 50% na BTTS: nie sugeruje co prawda wyraźnego kierunku, lecz przy niskiej skuteczności strzeleckiej gości warto rozważyć brak obu drużyn na listach strzelców.

Najwyższe przekonanie modelu, sięgające 90%, dotyczy rynku podwójnej szansy 1X, co logicalnie wynika z dominującej pozycji Interu Turku na własnym terenie. Drużyna z Turku pozostaje niepokonana w siedmiu kolejnych meczach domowych, co czyni zabezpieczenie remisu atrakcyjną opcją dla ostrożniejszych typerów. Warto jednak pamiętać, że przy tak wyrównanym prawdopodobieństwie między zwycięstwem gospodarzy a remisa, rzeczywista wartość może kryć się właśnie w podziale punktów, który model wycenia niemal równie wysoko jak wygraną lidera tabeli.

Biorąc pod uwagę Championship Group oraz kontekst rywalizacji w grupie, gdzie obok Interu i VPS znajdują się również KuPS, HJK Helsinki, Gnistan, Oulu, Lahti, Turku PS, Ilves, SJK, FF Jaro i Mariehamn, każdy mecz ma kluczowe znaczenie dla ostatecznego układu tabeli. Model wskazuje na ostrożne typowanie z wysokim pewnoństwem w przypadku podwójnej szansy, podczas gdy rynek 1X2 wymaga większego ryzyka przy podobnym prawdopodobieństwie. Dla poszukujących wartości, podwójna szansa na gospodarzy lub remisy przy stabilnym formacie obstawiania wydaje się najbardziej uzasadnionym wyborem na ten pojedynek.

Kto triumfuje w Turku? Nasza ostateczna prognoza

Inter Turku przystępuje do tego starcia jako wyraźny faworyt, zajmując drugie miejsce w tabeli z 42 punktami i bilansem W11 D9 L2. Drużyna gospodarzy wyraźnie dominuje w klasyfikacji 1X2 z 45% pewnością, co w połączeniu z wysokim zaufaniem do podwójnej szansy 1X sięgającym 90% czyni ich poważnym kandydatemem do zwycięstwa. Dodatkowo, statystyki sugerują niską liczbę bramek — rynek poniżej 2.5 osiągnął 57% pewności, co wraz z prognozą BTTS: no (50%) wskazuje na zorganizowaną grę obronną obu stron. VPS, plasujący się na szóstej pozycji z 33 punktami, będzie musiał wykazać się niezwykłą skutecznością, by przeciwstawić się dominacji Interu na własnym boisku.

Biorąc pod uwagę aktualną formę obu drużyn, nasz ostateczny typ to zwycięstwo Inter Turku przy niskiej liczbie bramek. Rynek DC: 1X oferuje najwyższą pewność ze wszystkich dostępnych opcji, co czyni go najbezpieczniejszym wyborem dla ostrożnych graczy, podczas gdy bardziej ryzykanccy mogą rozważyć bezpośrednie zwycięstwo gospodarzy za większe potencjalne zyski.

Nasze typy: Inter Turku vs VPS — Remis (45%); Poniżej 2.5; Obie drużyny strzelą: Nie

Najczęstsze pytania

Inter Turku vs VPS: kto jest faworytem do wygranej?
Nasz model przewiduje Inter Turku z 45% pewnością na podstawie formy, bilansu i analizy statystycznej.
Ile goli padnie w Inter Turku vs VPS?
Spodziewamy się Poniżej 2.5 goli (57% pewności) na podstawie statystyk ofensywnych i defensywnych.
Czy obie drużyny strzelą w Inter Turku vs VPS?
Obie drużyny strzelą: Nie (50% pewności).
Czy podwójna szansa 1X to dobry zakład na Inter Turku vs VPS?
Nasz typ podwójnej szansy to 1X z 90% pewnością — pokrywa dwa wyniki przy mniejszym ryzyku.
Kiedy i gdzie odbędzie się Inter Turku vs VPS?
Inter Turku vs VPS odbędzie się 14 wrz 2026 na Veritas Stadium.

Dodatkowe informacje

#DrużynaPWRPGFGAGDpktForma
1Inter TurkuInter Turku28141043420+1452
2HJK HelsinkiHJK Helsinki2815675332+2151
3KuPSKuPS2713954126+1548
4GnistanGnistan2811984037+342
5OuluOulu28124123234-240
6VPSVPS27116103131039
Liga Mistrzów
Liga Europy
Liga Konferencji
Spadek

Szczegółowa Forma i Ostatnie Mecze

Inter Turku
WWDWP
10Rozgrywane
5Wygrane
2Remisy
3Przegrane
Punkty/Mecz1.7
Wynik %50%
Gole/Mecz1.6
Średnio Goli0.8
Średnio Stracone0.8
Obie Strzelają30%
Czyste konta70%
Nie strzelił20%

Ostatnie Mecze

17 paźPvs Oulu1-2
11 paźWvs KuPS1-0
7 paźDu Gnistan0-0
18 wrzWu Oulu1-0
14 wrzWvs VPS1-0
VPS
PPPWP
10Rozgrywane
4Wygrane
0Remisy
6Przegrane
Punkty/Mecz1.2
Wynik %40%
Gole/Mecz2.3
Średnio Goli0.7
Średnio Stracone1.6
Obie Strzelają20%
Czyste konta30%
Nie strzelił50%

Ostatnie Mecze

18 paźPu KuPS0-2
12 paźWvs Gnistan1-0
8 paźPu HJK Helsinki0-6
19 wrzPvs KuPS0-2
14 wrzPu Inter Turku0-1

Historia Spotkań

Statystyki Zakładów

MetrykaWartość
Łącznie Meczy20
Średnio Goli2.7
Obie Strzelają65%
Powyżej 2.5 Goli50%
Powyżej 1.5 Goli85%

Gole dla Zespołu

DrużynaRazemŚrednia
Inter Turku241.2 na mecz
VPS301.5 na mecz

Czyste konta

DrużynaCzyste konta
Inter Turku4 (20%)
VPS4 (20%)
14 wrz 2026VeikkausliigaInter Turku1-0VPS
2 sie 2026VeikkausliigaVPS0-1Inter Turku
30 cze 2026Puchar FinlandiiVPS2-3Inter Turku
4 kwi 2026VeikkausliigaInter Turku0-0VPS
31 sie 2025VeikkausliigaInter Turku2-1VPS
19 kwi 2025VeikkausliigaVPS0-2Inter Turku
28 cze 2024VeikkausliigaInter Turku3-1VPS
27 maj 2024VeikkausliigaVPS3-1Inter Turku
29 wrz 2023VeikkausliigaVPS1-1Inter Turku
12 lip 2023VeikkausliigaInter Turku0-2VPS
1 lip 2023VeikkausliigaVPS3-0Inter Turku
19 paź 2022VeikkausliigaInter Turku1-5VPS
13 sie 2022VeikkausliigaInter Turku1-1VPS
19 maj 2022VeikkausliigaVPS1-2Inter Turku
25 cze 2019VeikkausliigaInter Turku1-1VPS
8 kwi 2019VeikkausliigaVPS1-2Inter Turku
30 mar 2019Puchar FinlandiiInter Turku1-2VPS
13 wrz 2018VeikkausliigaInter Turku1-1VPS
16 cze 2018VeikkausliigaInter Turku1-3VPS
7 kwi 2018VeikkausliigaVPS2-0Inter Turku

Ważna Informacja: Odpowiedzialna Gra i Zrzeczenie się Odpowiedzialności za Prognozy

18+

MUSISZ MIEĆ 18+ LAT, ABY OBSTAWIAĆ. Hazard wiąże się z ryzykiem i może uzależniać. Prosimy grać odpowiedzialnie i stawiać tylko to, na co możesz sobie pozwolić stracić.

Nasze prognozy piłkarskie opierają się na analizie statystycznej i powinny być używane tylko w celach rozrywkowych. Wyniki z przeszłości nie gwarantują przyszłych rezultatów.

Nie jesteśmy licencjonowanymi doradcami finansowymi lub hazardowymi. Zawsze skonsultuj się z fachową poradą przed podejmowaniem decyzji o zakładach.

18+Lokalne źródła pomocy w odpowiedzialnym hazardzie — Polska