Topmecz
FinlandFinlandia
VeikkausliigaVeikkausliiga
Runda 23

HJK Helsinki vs Inter Turku Typy i Porady Bukmacherskie

9 wrz 2026
2-1
Koniec meczu
Bolt Arena, Helsinki
⚡
Następne spotkanie
Inter Turku vs HJK Helsinki
29 paź · Veikkausliiga
›
Trafiony
Nasza propozycja
Obie drużyny strzelą
Tak
2 : 1
FT

Porady bukmacherskie

38%
26%
36%
HJK HelsinkiRemisInter Turku
Wynik
HJK Helsinki
38%
Liczba goli
Powyżej 2.5
50%
Obie drużyny strzelą
Tak
56%
Podwójna szansa
Doma/Na wyjeździe
36%
Handicap azjatycki
H. Gosp. -0.25
@ 2.12
47%
Kursy aktualizowane co godzinę
Typy są przeliczane co 2 godziny
Zablokowane 2 godziny przed rozpoczęciem

Analiza ekspertów

Alexey Andrianov
Alexey Andrianov Założyciel i główny analityk
60.3% 30+ lat
8 min czytania

W środę 9 września o godzinie 17:00 polskiego czasu, na tryunach Bolt Areny w Helsinkach, dojdzie do jednego z najbardziej wyczekiwanych starć bieżącej kampanii Veikkausliiga. Trzecia drużyna tabeli podejmuje wicelidera, a stawka tego pojedynku w ramach 23. kolejki Championship Group jest ogromna — ...

Przeczytaj pełną analizę

Kluczowe Statystyki

HJK Helsinki11
5Remisy
4Inter Turku
2.75Średnia bramek
55%Obie Strzelają
50%Powyżej 2.5
9 wrz 2026HJK Helsinki2-1Inter Turku
5 wrz 2026Inter Turku1-0HJK Helsinki
17 cze 2026HJK Helsinki3-3Inter Turku
29 kwi 2026Inter Turku1-1HJK Helsinki
26 paź 2025HJK Helsinki1-1Inter Turku
Zobacz wszystkie mecze

Pełna analiza

Alexey Andrianov
Alexey Andrianov ✓
Założyciel i główny analityk
60.3% Skuteczność «Nasz Typ»
30+ Lat Doświadczenia
16.2k Śledzone Prognozy
HJK Helsinki vs Inter Turku — typy i zapowiedź meczu
HJK Helsinki
DDWWW
Ostatnia formavs
Inter Turku
WWDWP

HJK Helsinki vs Inter Turku: Kluczowa potyczka o podium w hicie Championship Group

W środę 9 września o godzinie 17:00 polskiego czasu, na tryunach Bolt Areny w Helsinkach, dojdzie do jednego z najbardziej wyczekiwanych starć bieżącej kampanii Veikkausliiga. Trzecia drużyna tabeli podejmuje wicelidera, a stawka tego pojedynku w ramach 23. kolejki Championship Group jest ogromna — oba zespoły wciąż mają realne szanse na końcowy triumf w rozgrywkach.

HJK Helsinki, po seriach gier na styku formy (WLWWL w ostatnich pięciu meczach), traci do rywala pięć punktów i dysponuje mniejszym dorobkiem bramkowym. Inter Turku prezentuje się natomiast bardziej stabilnie — seria WDWDW w ostatnich pięciu kolejkach utrzymuje zespół w czołówce i napawa optymizmem przed wizytą u bezpośredniego konkurenta. Z obiema drużynami po czterech dniach odpoczynku i po dwóch meczach rozegranych w ciągu dziesięciu dni, pojedynku w Helsinkach nie braknie ani intensywności, ani determinacji.

Dla bukmacherów to klasyczny spotkanie z kategorii trudnych do jednoznacznego rozstrzygnięcia. Kursy weryfikują szanse obu stron jako wyrównane, co odzwierciedla wyrównaną formę i wysoką мотивация obu stref tabeli. Sobotni mecz może mieć kluczowe znaczenie nie tylko dla układu Championship Group, ale również dla kształtu walki o tytuł w fińskiej ekstraklasie.

Ostatnie starcia: Inter Turku przerwał passę HJK

Bilans bezpośrednich spotkań zdecydowanie przemawia na korzyść HJK Helsinki. W ostatnich dwudziestu meczach ligowych drużyna z Helsinek wygrywała dziesięciokrotnie, podczas gdy Inter Turku zdobył zaledwie cztery zwycięstwa. Na uwagę zasługują jednak bardzo częste remisy – aż sześć z tych spotkań kończyło się podziałem punktów, co czyni tę rywalizację znacznie bardziej wyrównaną, niż sugerowałby to ogólny bilans wygranych. Średnia bramek w tych pojedynkach wynosi 2,7 gola na mecz, co plasuje je wśród bardziej atrakcyjnych pod względem liczby goli w lidze fińskiej.

Patrząc na pięć najnowszych konfrontacji, widać wyraźną tendencję do wyrównywania się pojedynków. Inter Turku wygrał tylko jedno z tych spotkań, ale było to zdecydowanie najbardziej aktualne starcie z 5 września 2026 roku, gdzie gospodarze pokonali HJK 1:0. W pozostałych przypadkach dominowały remisy z różnymi rezultatami – od bezbramkowego 0:0 we wrześniu 2025, przez dwa remisy 1:1, aż po spektakularne 3:3 w czerwcu bieżącego roku. Statystyka BTTS w ostatnich pięciu meczach wynosi 60%, co jest wartością nieco wyższą od średniej z dwudziestu spotkań (55%).

Dla graczy szukających wartości w tym spotkaniu istotny jest fakt, że choć HJK Helsinki dominuje w bezpośrednich pojedynkach historycznie, to Inter Turku udowodnił w ostatnim starciu, że potrafi pokonać rywala. Wysoka średnia bramek i częste remisy sugerują, że typy na over 2,5 oraz BTTS pozostają rozsądnymi opcjami, natomiast kursy na 1X2 mogą nie odzwierciedlać w pełni aktualnego obrazu siły obu drużyn w starciach bezpośrednich.

Forma obu drużyn przed bezpośrednim starciem w tabeli

Przed środowym pojedynkiem na Bolt Arena, oba zespoły prezentują wyraźnie odmienne trajectory formy, co znajduje odzwierciedlenie zarówno w tabeli, jak i w kluczowych wskaźnikach statystycznych. HJK Helsinki zajmuje trzecie miejsce z dorobkiem 37 punktów, jednak ostatnie tygodnie przyniosły stołecznemu klubowi wyraźne problemy — seria LWLWL w pięciu ostatnich meczach ligowych świadczy o niestabilności, która może niepokoić sympatyków mistrza Finlandii. Kluczowe porażki to przegrana 0:1 na wyjeździe z Inter Turku oraz dotkliwa porażka 2:3 z Gnistan, która ujawniła problemy w defensywie w końcowej fazie spotkań.

Inter Turku natomiast wchodzi w kluczową fazę sezonu z serią WWLDD, która plasuje zespół z Turku wyraźnie wyżej w rankingu formy — przy współczynniku 55% wobec 45% dla gospodarzy. Bilans dziesięciu ostatnich meczów (W5 D4 L1) demonstruje niezwykłą stabilność podopiecznych gości, którzy w tym okresie ponieśli tylko jedną porażkę — i to w pucharowym starciu z FC København. Warto odnotować, że Inter zdołał pokonać HJK 1:0 w bezpośrednim pojedynku rozegranym w tym samym okienku meczowym, co dodatkowo buduje ich pewność siebie przed rewanżem.

Analiza parametrów defensywnych ujawnia przewagę Inter Turku w kluczowym obszarze — przy współczynniku obrony wynoszącym 78% wobec zaledwie 22% dla HJK. Goście utrzymują clean sheet w 60% spotkań (w porównaniu do 40% u rywali), a średnia liczba bramek traconych na mecz wynosi 0.9, co czyni ich jedną z najtrudniejszych do sforsowania defensyw w lidze. HJK natomiast prezentuje bardziej otwarty styl — średnia 1.5 bramki zdobywanej na mecz przy 1.1 traconej, a BTTS na poziomie zaledwie 30% sugeruje, że gospodarze często albo strzelają, albo tracą, rzadko robiąc jedno i drugie.

Patrząc przez pryzmat rynku 1X2, kursy bukmacherskie odzwierciedlają wyrównaną walkę, jednakomentum jest zdecydowanie po stronie Interu. Zespół z Turku udowodnił swoją wartość, eliminując HJK w bezpośrednim pojedynku (wygrana 1:0), a ich ostatnie rezultaty — zwycięstwa 1:0 z KuPS, remisy 0:0 z lokalnym rywalem Turku PS oraz dwumeczu z FC København — pokazują charakter zespołu potrafiącego utrzymać koncentrację przez 90 minut. HJK musi przełamać niekorzystną passę, jednak dane statystyczne wskazują, że gospodarze będą musieli znacząco poprawić skuteczność w kluczowych momentach, jeśli chcą przełamać stabilną defensywę Interu na własnym boisku.

Taktyczne starcie faworytów. Jak HJK Helsinki zmierzy się z Inter Turku w walce o najwyższe cele?

Środowe starcie na Bolt Arena w Helsinkach będzie kluczowym pojedynkiem w kontekście walki o tytuł mistrza Finlandii. HJK Helsinki zajmuje trzecie miejsce z 37 punktami, podczas gdy Inter Turku plasuje się tuż przed nimi z dorobkiem 42 punktów. Obie drużyny wchodzą w ten mecz po identycznym okresie przygotowawczym – cztery dni odpoczynku między spotkaniami to poziomowanie pola gry pod kątem fizycznym. Różnice tkwią więc nie w wytrzymałości, lecz w stylu i podejściu do gry. Forma Interu Turku, wyrażona przez sekwencję WDWDW, sugeruje stabilność i dojrzałość taktyczną, natomiast HJK z formą WLWWL prezentuje bardziej wulkaniczny charakter – potrafi zdominować rywala, ale też traci punkty w nieoczekiwany sposób.

Inter Turku przystępuje do tego meczu w roli drużyny z lepszą passą, co przekłada się na ich pozycję w tabeli i status zespołu plasującego się wyżej. HJK Helsinki, mimo że w tabeli znajduje się poniżej rywala, dysponuje tradycyjnie silnym atakiem u siebie i będzie zmotywowane, by odebrać trzy punkty bezpośredniemu konkurentowi w wyścigu o tytuł. Kluczowe będzie to, czy gospodarze zdołają narzucić swoje tempo od pierwszego gwizdka, czy też Inter skutecznie zneutralizuje ich ataki i wykorzysta błędy w obronie przeciwnika. Mecz w grupie mistrza, gdzie każdy błąd kosztuje cenne punkty, wymusi precyzyjną realizację założeń taktycznych po obu stronach.

Rozbudowane rynki bukmacherskie na mecz HJK – Inter Turku

Poza podstawowymi rynkami 1X2 warto zwrócić uwagę na kilka alternatywnych propozycji, które oferują atrakcyjny stosunek ryzyka do potencjalnej wygranej. Nasz model wskazuje, że najbardziej prawdopodobny wynik końcowy tego pojedynku to rezultat 2:1, wyceniany przez bukmacherów na poziomie 7.00. Choć pewność tego typu typowania wynosi jedynie 14%, to kurs dziesiętny sprawia, że staje się on interesującą propozycją dla graczy szukających wyższych wygranych. Historia bezpośrednich starć między tymi drużynami w bieżącym sezonie sugeruje, że obie ekipy regularnie znajdują drogę do siatki rywala, co potwierdza zasadność tego kierunku.

Znacznie solidniejszą podstawą do obstawienia wydaje się natomiast rynek dotyczący rzutów rożnych. powyżej 9.5 kornerów w meczu przy kursie 1.49 z prawdopodobieństwem aż 61% to propozycja o znacznie wyższej wiarygodności. Statystyki obu zespołów z poprzednich kolejek Veikkausliigi pokazują, że średnia liczba rzutów rożnych na mecz w ich wykonaniu przekracza wspomniany próg, co czyni ten zakład jednym z najbardziej wartościowych na dzisiejszą игру. Gospodarze, jako trzecia drużyna tabeli z 37 punktami, będą starali się wywrzeć presję na gościach z Turku, co naturalnie generuje więcej stałych fragmentów gry icornerów.

Werdykt: Minimalna przewaga HJK przy wysokim prawdopodobieństwie goli po obu stronach

Analizując rywalizację na Bolt Arena, HJK Helsinki przystępuje do meczu Championship Group - 23 z trzeciej pozycji w tabeli, tracąc do Inter Turku pięć punktów. Kurs na zwycięstwo gospodarzy w standardowej ofercie 1X2 oscyluje wokół wartości sugerujących wyrównaną walkę, co potwierdza jedynie 38% pewności dla typu na „jedynkę". Obie drużyny prezentują jednak solidną skuteczność w ataku, co znajduje odzwierciedlenie w dwóch najpewniejszych typach: powyżej 2.5 z 50% pewności oraz BTTS na tak z aż 56% pewności. Inter Turku, plasujący się wyżej w tabeli z bilansem W11 D9 L2, może stanowić wartościową alternatywę w ramach DC 12, gdzie kurs daje więcej marginesu błędu niż klasyczny zakład na zwycięzcę.

Nasza propozycjaTakObie drużyny strzelą@1.65 · 56%
Najlepsza WartośćHJK HelsinkiWynik meczu (1X2)@2.27 · 38%
Nasze typy: HJK Helsinki vs Inter Turku — HJK Helsinki — Wygrana (38%); Powyżej 2.5; Obie drużyny strzelą: Tak

Najczęstsze pytania

Kto wygra HJK Helsinki vs Inter Turku?
Nasz model przewiduje HJK Helsinki z 38% pewnością na podstawie formy, bilansu i analizy statystycznej.
Czy podwójna szansa 12 to dobry zakład na HJK Helsinki vs Inter Turku?
Nasz typ podwójnej szansy to 12 z 36% pewnością — pokrywa dwa wyniki przy mniejszym ryzyku.
Jaka jest prognoza Azjatycka handicap dla HJK Helsinki vs Inter Turku?
Nasz typ na Azjatycka handicap to HJK Helsinki -0.25 z 47% pewnością.
Ile goli padnie w HJK Helsinki vs Inter Turku?
Spodziewamy się Powyżej 2.5 goli (50% pewności) na podstawie statystyk ofensywnych i defensywnych.
Czy obie drużyny strzelą w HJK Helsinki vs Inter Turku?
Obie drużyny strzelą: Tak (56% pewności).
Kiedy i gdzie odbędzie się HJK Helsinki vs Inter Turku?
HJK Helsinki vs Inter Turku odbędzie się 9 wrz 2026 na Bolt Arena.

Dodatkowe informacje

#DrużynaPWRPGFGAGDpktForma
1Inter TurkuInter Turku28141043420+1452
2HJK HelsinkiHJK Helsinki2815675332+2151
3KuPSKuPS2713954126+1548
4GnistanGnistan2811984037+342
5OuluOulu28124123234-240
6VPSVPS27116103131039
Liga Mistrzów
Liga Europy
Liga Konferencji
Spadek

Szczegółowa Forma i Ostatnie Mecze

HJK Helsinki
DDWWW
10Rozgrywane
6Wygrane
2Remisy
2Przegrane
Punkty/Mecz2
Wynik %60%
Gole/Mecz3.4
Średnio Goli2.4
Średnio Stracone1
Obie Strzelają50%
Czyste konta40%
Nie strzelił20%

Ostatnie Mecze

17 paźWvs Gnistan4-0
12 paźWu Oulu4-3
8 paźWvs VPS6-0
18 wrzDu Gnistan1-1
13 wrzDu KuPS0-0
Inter Turku
WWDWP
10Rozgrywane
5Wygrane
2Remisy
3Przegrane
Punkty/Mecz1.7
Wynik %50%
Gole/Mecz1.6
Średnio Goli0.8
Średnio Stracone0.8
Obie Strzelają30%
Czyste konta70%
Nie strzelił20%

Ostatnie Mecze

17 paźPvs Oulu1-2
11 paźWvs KuPS1-0
7 paźDu Gnistan0-0
18 wrzWu Oulu1-0
14 wrzWvs VPS1-0

Historia Spotkań

Statystyki Zakładów

MetrykaWartość
Łącznie Meczy20
Średnio Goli2.75
Obie Strzelają55%
Powyżej 2.5 Goli50%
Powyżej 1.5 Goli70%

Gole dla Zespołu

DrużynaRazemŚrednia
HJK Helsinki341.7 na mecz
Inter Turku211.05 na mecz

Czyste konta

DrużynaCzyste konta
HJK Helsinki7 (35%)
Inter Turku3 (15%)
9 wrz 2026VeikkausliigaHJK Helsinki2-1Inter Turku
5 wrz 2026Puchar FinlandiiInter Turku1-0HJK Helsinki
17 cze 2026VeikkausliigaHJK Helsinki3-3Inter Turku
29 kwi 2026VeikkausliigaInter Turku1-1HJK Helsinki
26 paź 2025VeikkausliigaHJK Helsinki1-1Inter Turku
23 wrz 2025VeikkausliigaInter Turku0-0HJK Helsinki
4 sie 2025VeikkausliigaHJK Helsinki1-4Inter Turku
3 maj 2025VeikkausliigaInter Turku1-1HJK Helsinki
25 sie 2024VeikkausliigaHJK Helsinki1-0Inter Turku
11 maj 2024VeikkausliigaInter Turku0-1HJK Helsinki
16 wrz 2023VeikkausliigaHJK Helsinki2-0Inter Turku
20 sie 2023VeikkausliigaInter Turku1-3HJK Helsinki
13 maj 2023VeikkausliigaHJK Helsinki4-1Inter Turku
2 paź 2022VeikkausliigaHJK Helsinki3-0Inter Turku
3 maj 2022VeikkausliigaInter Turku0-1HJK Helsinki
23 kwi 2022VeikkausliigaHJK Helsinki1-4Inter Turku
24 paź 2021VeikkausliigaHJK Helsinki2-1Inter Turku
26 wrz 2021VeikkausliigaHJK Helsinki0-1Inter Turku
11 wrz 2021VeikkausliigaInter Turku1-3HJK Helsinki
10 kwi 2021Puchar FinlandiiHJK Helsinki4-0Inter Turku

Ważna Informacja: Odpowiedzialna Gra i Zrzeczenie się Odpowiedzialności za Prognozy

18+

MUSISZ MIEĆ 18+ LAT, ABY OBSTAWIAĆ. Hazard wiąże się z ryzykiem i może uzależniać. Prosimy grać odpowiedzialnie i stawiać tylko to, na co możesz sobie pozwolić stracić.

Nasze prognozy piłkarskie opierają się na analizie statystycznej i powinny być używane tylko w celach rozrywkowych. Wyniki z przeszłości nie gwarantują przyszłych rezultatów.

Nie jesteśmy licencjonowanymi doradcami finansowymi lub hazardowymi. Zawsze skonsultuj się z fachową poradą przed podejmowaniem decyzji o zakładach.

18+Lokalne źródła pomocy w odpowiedzialnym hazardzie — Polska