FinlandFinlandia
VeikkausliigaVeikkausliiga
Runda 24

FF Jaro vs SJK Typy i Porady Bukmacherskie

12 wrz 2026
1-1
Koniec meczu
Project Liv Arena, Jakobstad
Trafiony
Nasza propozycja
Podwójna szansa
Remis/Na wyjeździe
1 : 1
FT

Porady bukmacherskie

10%
45%
45%
FF JaroRemisSJK
Wynik
SJK
45%
Liczba goli
Powyżej 2.5
51%
Obie drużyny strzelą
Tak
61%
Podwójna szansa
Remis/Na wyjeździe
90%
Kursy aktualizowane co godzinę
Typy są przeliczane co 2 godziny
Zablokowane 2 godziny przed rozpoczęciem

Analiza ekspertów

Alexey Andrianov
Alexey Andrianov Założyciel i główny analityk
60.3% 30+ lat
9 min czytania

Rywalizacja między FF Jaro a SJK w sobotni wieczór to starcie drużyn, dla których ten mecz może okazać się ostatnią deską ratunku w walce o utrzymanie w Veikkausliidze. gospodarze z Pietarsaari zajmują jedenaste miejsce z zaledwie piętnastoma punktami po dwudziestu dwóch kolejkach, a ich ostatnie wy...

Przeczytaj pełną analizę

Kluczowe Statystyki

FF Jaro3
2Remisy
6SJK
2Średnia bramek
36%Obie Strzelają
27%Powyżej 2.5
12 wrz 2026FF Jaro1-1SJK
24 lip 2026FF Jaro2-1SJK
24 kwi 2026SJK1-1FF Jaro
18 sie 2025FF Jaro0-4SJK
14 cze 2025SJK3-1FF Jaro
Zobacz wszystkie mecze

Pełna analiza

Alexey Andrianov
Alexey Andrianov ✓
Założyciel i główny analityk
60.3% Skuteczność «Nasz Typ»
30+ Lat Doświadczenia
16.2k Śledzone Prognozy
FF Jaro vs SJK — typy i zapowiedź meczu
FF Jaro
PDDWD
Ostatnia formavs
SJK
DDWWP

FF Jaro vs SJK: Typy 1X2 i kluczowa przeprawa w strefie spadkowej

Rywalizacja między FF Jaro a SJK w sobotni wieczór to starcie drużyn, dla których ten mecz może okazać się ostatnią deską ratunku w walce o utrzymanie w Veikkausliidze. gospodarze z Pietarsaari zajmują jedenaste miejsce z zaledwie piętnastoma punktami po dwudziestu dwóch kolejkach, a ich ostatnie występy budzą poważne obawy — seria pięciu kolejnych porażek w lidze mówi sama za siebie. Sytuacja SJK jest nieco lepsza, ale tylko na pierwszy rzut oka — dziewiętnasty punkt w dorobku i dziesiąta pozycja w tabeli relegacyjnej wciąż pozostawiają minimalny margines błędu.

Oba zespoły przystąpią do konfrontacji po dwunastodniowej przerwie ligowej, co oznacza brak znaczącej różnicy jeśli chodzi o wypoczynek i przygotowanie fizyczne. Kluczowa dysproporcja tkwi więc w formie i mentalne — podopieczni FF Jaro muszą przełamać passę pięciu nietrafionych прогнозов z rzędu, podczas gdy SJK może pochwalić się jednym zwycięstwem w ostatnich pięciu spotkaniach, co daje minimalnie więcej pewności siebie przed wizytą na Project Liv Arena. Sobotni pojedynek rozpocznie się o godzinie 18:00 czasu polskiego.

Historia bezpośrednich starć: SJK z przewagą w ostatnich latach

Bilans spotkań bezpośrednich wyraźnie faworyzuje zespół SJK, który w dziesięciu ostatnich konfrontacjach z FF Jaro odniósł sześć zwycięstw, przy zaledwie trzech porażkach i jednym remisie. Przewaga ta jest szczególnie widoczna w kontekście bramkowym, gdzie SJK regularnie zdobywał przewagę nad rywalem, notując między innymi efektowne wygrane 4:0 oraz 3:1. Ostatnie bezpośrednie starcie, rozegrane 24 lipca 2026 roku, zakończyło się jednak niespodzianką – to FF Jaro sięgnęło po trzy punkty po wygranej 2:1, co przerywa passę dominacji SJK w tym pojedynku.

Charakterystyczną cechą spotkań między tymi drużynami jest ich niska produkcja bramkowa. Średnia wynosząca zaledwie dwa gole na mecz plasuje te konfrontacje wśród bardziej zachowawczych pod względem ataku, co znajduje potwierdzenie we wskaźniku BTTS na poziomie zaledwie 30 procent. W dziesięciu meczach tylko trzykrotnie obie ekipy wpisywały się na listę strzelców, co sugeruje, że ich wzajemne starcia często rozstrzygały się dzięki pojedynczym bramkom lub wręcz utrzymywaniem czystych kont przez jedną ze stron. Taki profil spotkań może mieć istotne znaczenie przy obstawianiu rynków 1X2 oraz przy analizowaniu potencjalnego przebiegu najbliższego meczu.

Jaro pogrążony w kryzysie, SJK szuka momentum w dolnych rejonach tabeli

FF Jaro przystąpi do sobotniego starcia przy Project Liv Arena w fatalnych nastrojach. Drużyna notuje serię pięciu kolejnych porażek w lidze, a jej bilans z ostatnich dziesięciu spotkań to zaledwie dwie wygrane, dwa remisy i sześć przegranych. Statystyki defensywne drużyny budzą poważne obawy — średnio traci 1,7 gola na mecz, a czyste konto udało jej się zachować tylko w dziesięciu procentach spotkań w tym okresie. Najbardziej bolesne porażki to przegrana 0:3 na wyjeździe z HJK Helsinki oraz 1:3 u siebie z VPS, które obnażyły problemy zarówno w organizacji gry obronnej, jak i w koncentracji w kluczowych momentach. W ostatnim spotkaniu Jaro przegrało 0:2 na wyjeździe z Mariehamn, co tylko pogłębiło frustrację w zespole walczącym o utrzymanie.

SJK prezentuje się nieco lepiej, choć również nie może pochwalić się stabilną formą. Klub ma za sobą serię formuły DLLDW w ostatnich pięciu kolejkach, co daje mu miano drużyny o wyraźnie wyższej wartości procentowej formy w bezpośrednim porównaniu z przeciwnikiem. Szczególnie wyróżnia się ostatnie zwycięstwo 3:0 u siebie z HJK Helsinki, które pokazało, że SJK stać na wybitne występy przeciwko silniejszym rywalom. Z drugiej strony, porażka 1:2 z Lahti oraz remisy 0:0 z Oulu i 2:2 z Gnistan wskazują na problemy z utrzymaniem koncentracji przez pełne dziewięćdziesiąt minut. Średnia zdobytych bramek na poziomie 1,2 gola na mecz plasuje SJK wyraźnie wyżej niż Jaro w kategorii ataku, co stanowi istotny czynnik w kontekście kursów 1X2.

Analiza statystyk BTTS wskazuje na wyrównany obraz — obie drużyny mają po pięćdziesiąt procent meczów z obustronnymi trafieniami w ostatnich dziesięciu spotkaniach. Jednak różnica w skuteczności strzeleckiej jest znacząca: Jaro zdobywa średnio zaledwie 0,8 gola na mecz, podczas gdy SJK — 1,2. Procent posiadania czystego konta przez SJK na poziomie dwudziestu procent wciąż nie jest powodem do dumy, ale reprezentuje dwukrotnie wyższy wynik niż w przypadku Jaro. W kontekście walki o utrzymanie w dolnej części tabeli Veikkausliiga, sobotnie starcie nabiera kluczowego znaczenia dla obu zespołów — trzy punkty różnicy w tabeli mogą okazać się decydujące w końcowej fazie sezonu.

FF Jaro – SJK: przegląd systemów gry, stylu i kluczowych pojedynków

Spotkanie w Project Liv Arena będzie starciem dwóch zespołów pogrążonych w strefie spadkowej, gdzie każdy błąd może kosztować utratę cennych punktów w walce o ligowy byt. FF Jaro zajmuje jedenaste miejsce z dorobkiem zaledwie trzech wygranych w sezonie i bilansem bramkowym, który nie napawa optymizmem przed tym pojedynkiem. Zespół prezentuje serię pięciu kolejnych porażek w ostatnich meczach ligowych, co wskazuje na poważne problemy zarówno w aspekcie defensywnym, jak i kreatywności w ataku. Sytuacja w tabeli wymusza na gospodarzach postawienie na bardziej zorganizowaną grę z kontry, gdzie liczy się przede wszystkim zdyscyplinowanie taktyczne i minimalizacja ryzyka.

SJK plasuje się tuż powyżej rywala, mając cztery zwycięstwa i więcej bramek zdobytych w obecnym sezonie. Ostatnia forma drużyny w postaci trzech punktów w pięciu ostatnich meczach (DLLDW) pokazuje, że zespół potrafi zdobywać remisy nawet w trudnych momentach, co może być kluczowe w kontekście walki o utrzymanie. Obie ekipy miały identyczny okres odpoczynku – dwanaście dni bez meczu – więc argument przytępienia fizycznego nie będzie odgrywał istotnej roli. Trenerzy obu stron muszą jednak zadbać o odpowiednie przygotowanie mentalne zawodników, którzy w meczach o tak wysoką stawkę często popełniają błędy wynikające z presji.

W kontekście rynku bukmacherskiego 1X2 kursy będą odzwierciedlać wyrównany potencjał obu zespołów, przy czym minimalna przewaga może przypaść drużynie gości ze względu na nieco lepszy bilans punktowy. Rynek BTTS wydaje się ryzykowny, biorąc pod uwagę problemy obu drużyn z regularnym zdobywaniem bramek w ostatnich występach. Starcie dwóch defensywnie nastawionych ekip walczących o przetrwanie w lidze powinno być wyrównane, ale pozbawione większej liczby goli – typy na under 2,5 mogą mieć tutaj uzasadnienie statystyczne.

FF Jaro – SJK: Typy i analiza na mecz 24. kolejki rundy spadkowej

sobotnie starcie na Project Liv Arena w Pietarsaari będzie miało kluczowe znaczenie dla układu tabeli w dolnej części tabeli Veikkausliigi. gospodarze z FF Jaro zajmują 11. miejsce z zaledwie 15 punktami po 22 meczach, co daje im bilans trzech zwycięstw, sześciu remisów i trzynastu porażek. goście z SJK plasują się jedno oczko wyżej z dorobkiem 19 punktów i bilanse czterech zwycięstw, siedmiu remisów oraz jedenastu porażek. mimo niewielkiej różnicy w tabeli, obie drużyny znajdują się w strefie spadkowej i każdy punkt może okazać się bezcenny w walce o utrzymanie.

model analityczny wskazuje na niezwykle wyrównane prawdopodobieństwo wyniku, przy czym zdecydowanie faworyzowany jest scenariusz bez zwycięzcy meczu. prawdopodobieństwo wygranej gospodarzy oscyluje zaledwie wokół 10%, podczas gdy szanse na podział punktów oraz triumf gości kształtują się na poziomie 45% każdy. z uwagi na brak opublikowanych kursów bukmachów, typujemy na podstawie modelu z najwyższą pewnością – podwójny rezultat X2 z ufnością na poziomie 90% stanowi najsolidniejszą propozycję na rynku DC. SJK prezentuje się minimalnie lepiej w materiałach przygotowawczych, lecz forma obu ekip nie napawa optymizmem, co tłumaczy wysoką szansę na remisy.

interesująco przedstawia się rynek BTTS, gdzie model przypisuje 61% prawdopodobieństwo na bramki obu drużyn. biorąc pod uwagę, że FF Jaro straciło dotychczas 39 goli w sezonie, a SJK również regularnie traci punkty w defensywie, scenariusz z bramką gospodarzy i gości wydaje się wysoce realny. jeśli chodzi o total goals, propozycja powyżej 2.5 z ufnością 51% sugeruje, że mecz może przekroczyć granicę trzech bramek, choć margines jest niewielki i bukmacherzy jeszcze nie określili swoich kursów na ten rynek.

ostatecznie, najbardziej prawdopodobnym wynikiem meczu pozostaje minimalne zwycięstwo gości z SJK, które model wycenia na 45% szans powodzenia. biorąc pod uwagę kiepską skuteczność FF Jaro u siebie oraz fakt, że ekipa z Seinäjoki dysponuje nieco lepszym bilansem bramkowym w meczach wyjazdowych, tip na wygraną SJK w kategorii 1X2 wydaje się uzasadniony mimo braku publikacji oficjalnych kursów. zalecamy ostrożność i śledzenie kursów bukmacherskich przed meczem, aby wyłapać najkorzystniejsze value, szczególnie na rynku X2, gdzie model deklaruje najwyższą pewność.

SJK minimalnym faworytem w kluczowym meczu o utrzymanie

Analiza statystyczna wskazuje na wyrównane starcie w Project Liv Arena. SJK, zajmując 10. miejsce z dorobkiem 19 punktów, dysponuje niewielką przewagą nad będącym pod kreską FF Jaro, którzy zaledwie 15 punktami muszą gonić stawkę. Najwyższe prawdopodobieństwo (90%) przypisujemy rynkowi DC X2, co oznacza, że goście z Seinäjoki lub remis są w tym pojedynku bardziej prawdopodobnym rezultatem niż wygrana Jaro. Rynek BTTS z prawdopodobieństwem 61% sugeruje, że obie drużyny powinny znaleźć drogę do siatki przeciwnika, co potwierdza statystyka obu zespołów - SJK z 11, a Jaro z 9 trafieniami w sezonie.

Choć rynek 1X2 wskazuje na minimalne faworyzowanie SJK (45% przy 90% zaledwie dla DC X2), przewaga własnego boiska może wyrównać szanse. Typujemy, że w meczu padną co najmniej 3 gole przy obustronnych trafieniach, z lekkim wskazaniem na zwycięstwo gości. Bukmacherzy prawdopodobnie wystawią zbliżone kursy dla obu drużyn, co odzwierciedla wyrównany charakter tego pojedynku w ramach Grupy Spadkowej 24 Veikkausliigi.

Nasze typy: FF Jaro vs SJK — Remis (45%); Powyżej 2.5; Obie drużyny strzelą: Tak

Najczęstsze pytania

Kto wygra FF Jaro vs SJK?
Nasz model przewiduje SJK z 45% pewnością na podstawie formy, bilansu i analizy statystycznej.
Ile goli padnie w FF Jaro vs SJK?
Spodziewamy się Powyżej 2.5 goli (51% pewności) na podstawie statystyk ofensywnych i defensywnych.
Czy obie drużyny strzelą w FF Jaro vs SJK?
Obie drużyny strzelą: Tak (61% pewności).
Czy podwójna szansa X2 to dobry zakład na FF Jaro vs SJK?
Nasz typ podwójnej szansy to X2 z 90% pewnością — pokrywa dwa wyniki przy mniejszym ryzyku.
Kiedy i gdzie odbędzie się FF Jaro vs SJK?
FF Jaro vs SJK odbędzie się 12 wrz 2026 na Project Liv Arena.

Dodatkowe informacje

#DrużynaPWRPGFGAGDpktForma
1Inter TurkuInter Turku28141043420+1452
2HJK HelsinkiHJK Helsinki2815675332+2151
3KuPSKuPS2713954126+1548
4GnistanGnistan2811984037+342
5OuluOulu28124123234-240
6VPSVPS27116103131039
Liga Mistrzów
Liga Europy
Liga Konferencji
Spadek

Szczegółowa Forma i Ostatnie Mecze

FF Jaro
PDDWD
10Rozgrywane
1Wygrane
3Remisy
6Przegrane
Punkty/Mecz0.6
Wynik %10%
Gole/Mecz2.1
Średnio Goli0.5
Średnio Stracone1.6
Obie Strzelają40%
Czyste konta10%
Nie strzelił50%

Ostatnie Mecze

17 paźDvs Mariehamn1-1
10 paźWu Turku PS1-0
18 wrzDu Lahti1-1
12 wrzDvs SJK1-1
8 wrzPu Ilves0-2
SJK
DDWWP
10Rozgrywane
3Wygrane
4Remisy
3Przegrane
Punkty/Mecz1.3
Wynik %30%
Gole/Mecz2
Średnio Goli1
Średnio Stracone1
Obie Strzelają40%
Czyste konta40%
Nie strzelił40%

Ostatnie Mecze

17 paźPu Ilves0-2
9 paźWvs Lahti1-0
18 wrzWvs Mariehamn2-1
12 wrzDu FF Jaro1-1
8 wrzDu Turku PS0-0

Historia Spotkań

Statystyki Zakładów

MetrykaWartość
Łącznie Meczy11
Średnio Goli2
Obie Strzelają36%
Powyżej 2.5 Goli27%
Powyżej 1.5 Goli55%

Gole dla Zespołu

DrużynaRazemŚrednia
FF Jaro70.64 na mecz
SJK151.36 na mecz

Czyste konta

DrużynaCzyste konta
FF Jaro2 (18%)
SJK5 (45%)
12 wrz 2026VeikkausliigaFF Jaro1-1SJK
24 lip 2026VeikkausliigaFF Jaro2-1SJK
24 kwi 2026VeikkausliigaSJK1-1FF Jaro
18 sie 2025VeikkausliigaFF Jaro0-4SJK
14 cze 2025VeikkausliigaSJK3-1FF Jaro
25 paź 2015VeikkausliigaSJK2-0FF Jaro
9 sie 2015VeikkausliigaFF Jaro1-0SJK
23 kwi 2015VeikkausliigaFF Jaro0-1SJK
13 sie 2014VeikkausliigaSJK1-0FF Jaro
26 lip 2014VeikkausliigaFF Jaro0-1SJK
23 maj 2014VeikkausliigaSJK0-1FF Jaro

Ważna Informacja: Odpowiedzialna Gra i Zrzeczenie się Odpowiedzialności za Prognozy

18+

MUSISZ MIEĆ 18+ LAT, ABY OBSTAWIAĆ. Hazard wiąże się z ryzykiem i może uzależniać. Prosimy grać odpowiedzialnie i stawiać tylko to, na co możesz sobie pozwolić stracić.

Nasze prognozy piłkarskie opierają się na analizie statystycznej i powinny być używane tylko w celach rozrywkowych. Wyniki z przeszłości nie gwarantują przyszłych rezultatów.

Nie jesteśmy licencjonowanymi doradcami finansowymi lub hazardowymi. Zawsze skonsultuj się z fachową poradą przed podejmowaniem decyzji o zakładach.

18+Lokalne źródła pomocy w odpowiedzialnym hazardzie — Polska