SpainHiszpania
Primera RFEF - Grupa 2Primera RFEF - Grupa 2
Runda 2

Europa FC vs Rayo Majadahonda Typy i Porady Bukmacherskie

27 wrz 2026
1-0
Koniec meczu
Can Drago, Barcelona
Trafiony
Nasza propozycja
Liczba goli
Poniżej 2.5
1 : 0
FT

Porady bukmacherskie

45%
27%
28%
Europa FCRemisRayo Majadahonda
Wynik
Europa FC
45%
Liczba goli
Poniżej 2.5
57%
Obie drużyny strzelą
Nie
51%
Podwójna szansa
Doma/Remis
36%
Handicap azjatycki
H. Gosp. -0.50
@ 1.98
51%
Kursy aktualizowane co godzinę
Typy są przeliczane co 2 godziny
Zablokowane 2 godziny przed rozpoczęciem

Analiza ekspertów

Alexey Andrianov
Alexey Andrianov Założyciel i główny analityk
60.3% 30+ lat
9 min czytania

W 5. kolejce Grupy 2 Primera RFEF Europa FC podejmuje Rayo Majadahonda na własnym boisku, a stawka tego pojedynku nie może być bardziej różna dla obu ekip. Gospodarze zajmują ostatnie, 19. miejsce w tabeli z zaledwie jednym punktem na koncie po czterech rozegranych meczach — bilans W0 D1 L3 mówi sam...

Przeczytaj pełną analizę

Kluczowe Statystyki

Europa FC1
0Remisy
0Rayo Majadahonda
1Średnia bramek
0%Obie Strzelają
0%Powyżej 2.5
27 wrz 2026Europa FC1-0Rayo Majadahonda
Zobacz wszystkie mecze

Pełna analiza

Alexey Andrianov
Alexey Andrianov ✓
Założyciel i główny analityk
60.3% Skuteczność «Nasz Typ»
30+ Lat Doświadczenia
16.2k Śledzone Prognozy
Europa FC vs Rayo Majadahonda — typy i zapowiedź meczu
Europa FC
PWPPP
Ostatnia formavs
Rayo Majadahonda
PPPWW

Europa FC kontra Rayo Majadahonda: walka o przetrwanie u gospodarzy

W 5. kolejce Grupy 2 Primera RFEF Europa FC podejmuje Rayo Majadahonda na własnym boisku, a stawka tego pojedynku nie może być bardziej różna dla obu ekip. Gospodarze zajmują ostatnie, 19. miejsce w tabeli z zaledwie jednym punktem na koncie po czterech rozegranych meczach — bilans W0 D1 L3 mówi sam za siebie. Klub potrzebuje pilnie zwycięstwa, aby oddalić widmo spadku z drugiego poziomu rozgrywkowego Hiszpanii. Rayo Majadahonda plasuje się natomiast w środku stawki, na 15. pozycji z czterema punktami, co daje im znacznie większy komfort, ale też mniejszą presję w tym starciu.

Patrząc na kursy 1X2 wystawione przez Bet365, faworytem tego meczu jest wyraźnie Europa FC — kurs na zwycięstwo gospodarzy wynosi 1.87, remys to 3.2, a na wygraną gości można zagrać po kursie 3.75. Napięta sytuacja w tabeli nadaje ekipie z 19. miejsca dodatkową motywację, której brakuje ich rywalom. Sobotni mecz rozpocznie się o godzinie 16:00 czasu lokalnego, a kibice będą bacznie obserwować, czy drużyna desperacko walcząca o utrzymanie zdoła przerwać passę porażek.

Seria gier bez zwycięstwa mierzy się z drużyną o lepszej skuteczności w ataku

Europa FC zajmuje obecnie dziewiętnaste miejsce w tabeli z zaledwie jednym punktem po czterech rozegranych kolejkach. Bilans drużyny to zero zwycięstw, jeden remis i trzy porażki, co daje formułę LLDLW w ostatnich pięciu spotkaniach. Zespół zdobywa średnio 1,3 gola na mecz, natomiast traci 1,7 bramki, a BTTS pojawia się w 60% ich spotkań. W ostatnim spotkaniu Europa FC przegrała 1:2 na wyjeździe z Realem Murcia, natomiast wcześniej uległa również 1:2 u siebie Herculesowi. Remis 0:0 na wyjeździe z Alcorcón był jedynym punktem zdobytym w czterech ostatnich meczach. Wyraźna porażka 0:3 z Realem Jaén oraz wcześniejsze zwycięstwo 3:2 z Ibizą pokazują, że drużyna ma problemy z regularnością – potrafi wygrać, ale równie często ponosi wysokie porażki.

Rayo Majadahonda plasuje się na piętnastej pozycji z czterema punktami i formułą WDLLL. Zespół wygrał jeden mecz, raz zremisował i dwa razy przegrał w ostatnich czterech kolejkach. Średnia bramek zdobytych wynosi zaledwie 0,7 gola na mecz, co jest statystyką znacznie niższą niż u rywali, jednak drużyna traci średnio 1,5 bramki. Ostatnie zwycięstwo 2:0 u siebie z Teruel dało drużynie powody do optymizmu, a wcześniejszy remis 1:1 z FC Cartagena pokazał, że potrafią zdobywać bramki. Przegrane 1:2 na wyjeździe z Ibizą oraz 1:2 u siebie z Villarreal B oraz wysoka porażka 1:4 z CF Talavera budzą jednak niepokój, szczególnie w kontekście dyscypliny obronnej.

Porównanie obu drużyn wskazuje na przewagę Rayo Majadahonda w ataku (75% vs 25%), podczas gdy obrona prezentuje podobny poziom (50% vs 50%). Rayo Majadahonda w ostatnim spotkaniu pokazało lepszą dyspozycję, odnosząc czyste zwycięstwo, podczas gdy Europa FC doznała kolejnej porażki. Kluczowym problemem Europy FC jest brak zwycięstwa w trzech ostatnich meczach i niestabilność formy, podczas gdy Rayo Majadahonda może pochwalić się jednym clean sheet w ostatnich spotkaniach. Średnia BTTS na poziomie 60% dla Europy FC i 50% dla Rayo Majadahonda sugeruje, że obie drużyny mają tendencję do zdobywania bramek w spotkaniach, w których trafiają, co może mieć znaczenie przy wyborze rynku BTTS.

Jak Europa FC zamierza przełamać impas? Taktyczne starcie dwóch zespołów bez gola

niedzielny pojedynek w Grupie 2 Primera RFEF stawia przed obiema drużynami jasne wyzwanie — przede wszystkim muszą nauczyć się zdobywać bramki. Europa FC, plasująca się na 19. pozycji z zaledwie jednym punktem, weszła w sezon w sposób, który trudno nazwać udanym. Bez zdobytej bramki w czterech rozegranych meczach i z serią porażek w ostatnich spotkaniach zespół zmaga się z fundamentalnym problemem w polu karnym rywala. Brak jakichkolwiek goli sugeruje, że treningi formacji ataku wymagają pilnych korekt, a zawodnicy ofensywni muszą znaleźć sposób na przełamanie defensywy przeciwników.

Rayo Majadahonda, zajmujące 15. miejsce, również nie może pochwalić się skutecznością — cztery punkty w czterech meczach i bilans bramkowy 0:0 jasno wskazują na te same kłopoty. Kluczowa różnica tkwi jednak w kontekście tego starcia. Z perspektywy kursów 1X2 oferowanych przez Bet365 (Europa FC 1.87, remis 3.2, Rayo Majadahonda 3.75) to gospodarze są minimalnym faworytem, co paradoksalnie odzwierciedla ich desperację — czwarty mecz z rzędu bez zwycięstwa wygenerował presję, która może wymusić bardziej otwartą grę. Rayo Majadahonda, dysponujące lepszym dorobkiem punktowym, może z kolei przyjąć bardziej conservative ustawienie, licząc na błędy przeciwnika.

Obie ekipy miały osiem dni na przygotowania do tego starcia, więc trenerzy mieli pełen tydzień na analizę i korektę taktyki. Dla Europa FC kluczowe będzie stworzenie większej liczby sytuacji podbramkowych i skuteczność w ich wykończeniu — bez tego żaden plan taktyczny nie przyniesie rezultatu. Rayo Majadahonda może zaryzykować bardziej zorganizowany atak pozycyjny, wykorzystując potencjalne luki w defensywie przeciwnika, który zmaga się z najgorszym startem sezonu w grupie.

Europa FC vs Rayo Majadahonda: Kursy, wartość i główny typ na mecz 5. kolejki

W meczu 5. kolejki grupy 2 Primera RFEF Europa FC podejmie na własnym boisku Rayo Majadahonda. Gospodarze zajmują 19. miejsce w tabeli z zaledwie jednym punktem po czterech rozegranych spotkaniach, notując passę trzech porażek i jednego remisu. Tymczasem goście plasują się na 15. pozycji z czterema punktami, mając za sobą jedno zwycięstwo, jeden remis oraz dwie porażki. Kursy 1X2 wystawione przez bukmachera jasno wskazują na faworyta tego pojedynku – wygrana gospodarzy oscyluje wokół kursu 1.8, co odpowiada implied probability na poziomie blisko 50%. Najkorzystniejsze kursy na rynku 1X2 znajdziemy u Betfair, gdzie za „1" można otrzymać 1.9, za „X" 3.4, a za „2" aż 4.0. Taka dysproporcja między kursem bazowym a najlepszą dostępną ofertą tworzy istotną wartość dla graczy szukających najwyższego zwrotu.

Analiza formy obu drużyn sugeruje, że starcie to nie będzie obfitować w gole. Europa FC zdobyła zaledwie jedną bramkę w bieżącym sezonie, natomiast Rayo Majadahonda straciło siedem goli w czterech meczach wyjazdowych i wyjazdowych. Potwierdza to naszą prognozę dotyczącą poniżej 2.5 goli z 56-procentową pewnością. Wysoka marża bukmachera na linii Powyżej/Poniżej bramek sprawia, że warto rozważyć grę na linii poniżej 2.5 bramki, gdzie kurs powinien być bardziej atrakcyjny niż w standardowej ofercie. Jednocześnie obie drużyny w tym sezonie rzadko trafiają do siatki rywala, co przekłada się na typ BTTS: nie z zaledwie 52-procentową pewnością – obie ekipy w minionych spotkaniach preferowały zachowawczy styl gry.

Nasz główny typ to „1" w meczu 1X2 z 50-procentową pewnością, co oznacza wygraną gospodarzy. Europa FC, mimo fatalnego startu sezonu, pozostaje drużyną bardziej doświadczoną na własnym terenie, a presja związana z wywalczeniem pierwszego zwycięstwa może zmotywować zawodników do wzmożonej postawy. Dla zabezpieczenia warto rozważyć również podwój ную szansę 1X z 38-procentową pewnością, która minimalizuje ryzyko przy niekorzystnym wyniku. Typy 1X2 i DC wzajemnie się uzupełniają – gracze o niższej tolerancji na ryzyko powinni wybrać podwój ную szansę, natomiast ci szukający wyższej wygranej mogą postawić na „1" u Betfair po kursie 1.9. Rekomendujemy unikanie agresywnych kombinacji i skupienie się na wartościowych kursach oferowanych przez tego buka.

Alternatywne rynki i dodatkowe typy na mecz Europa FC – Rayo Majadahonda

Rynki uzupełniające oferują ciekawe alternatywy dla klasycznego zakładu na zwycięzcę. Nasz model wskazuje najbardziej prawdopodobny wynik 1:0 z kursem 5.30 i zaledwie 19-procentową pewnością, co czyni go ryzykownym wyborem samodzielnym. Znacznie bezpieczniejszą opcją na rynku DC wydaje się zakład na remis lub wygraną gości, ponieważ Rayo Majadahonda przystępuje do spotkania z lepszym bilansem punktowym i lepszą formą niż gospodarze zajmujący przedostatnie miejsce w tabeli Segunda B.

Na rynku O/U warto rozważyć opcję poniżej 2.5 gola, ponieważ obie drużyny notują niską skuteczność strzelecką – Europa FC zdobyła zaledwie jedną bramkę w czterech meczach, natomiast Rayo Majadahonda straciło sześć goli w trzech spotkaniach wyjazdowych. Rynek BTTS również prezentuje się niekorzystnie, gdyż oba zespoły preferują defensywny styl gry i mają problemy z kreowaniem sytuacji podbramkowych na wyjeździe. Na rynku PP/KM najbardziej prawdopodobny scenariusz zakłada wyrównaną pierwszą połowę zakończoną bez bramek i rozstrzygnięcie po przerwie.

Na rynku CS poza typowym 1:0 warto mieć na uwadze również wynik 0:0, który oferuje wyższy kurs przy podobnym profilu ryzyka. Obstawiając AH, należy zachować ostrożność ze względu na niewielką różnicę jakościową między drużynami i możliwość niespodziewanego rezultatu. Podstawowa strategia powinna bazować na niskim profilu tego spotkania i unikaniu zakładów o wysokim kursie bez odpowiedniego wsparcia statystycznego.

Podsumowanie typów na mecz Europa FC – Rayo Majadahonda

Europa FC przystępuje do tego pojedynku w roli minimalnego faworyta, co znajduje odzwierciedlenie w kursach 1X2. Slaba forma obu drużyn – zaledwie jedno zwycięstwo Rayo Majadahonda w ostatnich czterech meczach i zerowa wygrana Europa FC – wskazuje na wyrównany pojedynek, w którym żadna ze stron nie będzie w stanie zdominować rywala. Niska skuteczność ataków obu ekip sprawia, że scenariusz z mniejszą liczbą goli nabiera realnych kształtów, co potwierdza kurs na poniżej 2.5 z wyższą pewnością niż pozostałe typy.

Biorąc pod uwagę kiepską formę strzelecką i pozycje w dolnej części tabeli, najbardziej prawdopodobny rezultat to ponownie bezbramkowy remis lub minimalne zwycięstwo gospodarzy. Typ na poniżej 2.5 oraz BTTS: nie stanowią najbardziej ekscytujących opcji, lecz odzwierciedlają statystyczny obraz tego starcia. Zawodnicy szukający wyższej wartości mogą rozważyć pozostanie przy podstawowym typach 1X2, jednak Europa FC, mimo trudnej sytuacji w tabeli, ma przewagę własnego boiska, która może okazać się decydująca w starciu dwóch formacji z dolnych rejonów stawki.

Nasza propozycjaPoniżej 2.5Powyżej/Poniżej bramek@1.64 · 56%
Najlepsza WartośćNieObie drużyny strzelą@1.75 · 52%
Nasze typy: Europa FC vs Rayo Majadahonda — Europa FC — Wygrana (45%); Poniżej 2.5; Obie drużyny strzelą: Nie

Najczęstsze pytania

Europa FC vs Rayo Majadahonda: kto jest faworytem do wygranej?
Nasz model przewiduje Europa FC z 45% pewnością na podstawie formy, bilansu i analizy statystycznej.
Europa FC vs Rayo Majadahonda: jaki jest nasz typ na Azjatycka handicap?
Nasz typ na Azjatycka handicap to Europa FC -0.50 z 51% pewnością.
Ile goli padnie w Europa FC vs Rayo Majadahonda?
Spodziewamy się Poniżej 2.5 goli (57% pewności) na podstawie statystyk ofensywnych i defensywnych.
Czy obie drużyny strzelą w Europa FC vs Rayo Majadahonda?
Obie drużyny strzelą: Nie (51% pewności).
Czy podwójna szansa 1X to dobry zakład na Europa FC vs Rayo Majadahonda?
Nasz typ podwójnej szansy to 1X z 36% pewnością — pokrywa dwa wyniki przy mniejszym ryzyku.
Kiedy i gdzie odbędzie się Europa FC vs Rayo Majadahonda?
Europa FC vs Rayo Majadahonda odbędzie się 27 wrz 2026 na Can Drago.

Dodatkowe informacje

#DrużynaPWRPGFGAGDpktForma
1Villarreal BVillarreal B96212110+1120
2ZaragozaZaragoza96211710+720
3IbizaIbiza105231713+417
4Real JaénReal Jaén9441139+416
5Real MurciaReal Murcia9513118+316
6AlcorcónAlcorcón103611810+815
7FC CartagenaFC Cartagena9432149+515
8GimnasticGimnastic94231514+114
9AlgecirasAlgeciras94141313013
10HérculesHércules9414811-313
11Sant AndreuSant Andreu103341212012
12HuescaHuesca92611111012
13Real Madryt IIReal Madryt II93331111012
14Atlético Madryt IIAtlético Madryt II102531816+211
15AntequeraAntequera92521413+111
16Rayo MajadahondaRayo Majadahonda9216710-37
17ÁguilasÁguilas9144915-67
18Europa FCEuropa FC10217618-127
19Juventud TorremolinosJuventud Torremolinos91351120-96
20TeruelTeruel10136417-136
Liga Mistrzów
Liga Europy
Liga Konferencji
Spadek

Szczegółowa Forma i Ostatnie Mecze

Europa FC
PWPPP
10Rozgrywane
2Wygrane
1Remisy
7Przegrane
Punkty/Mecz0.7
Wynik %20%
Gole/Mecz2.4
Średnio Goli0.6
Średnio Stracone1.8
Obie Strzelają40%
Czyste konta20%
Nie strzelił50%

Ostatnie Mecze

30 paźPu Ibiza0-3
23 paźPvs Zaragoza0-1
16 paźPu FC Cartagena0-3
11 paźWvs Algeciras2-1
4 paźPu Huesca1-3
Rayo Majadahonda
PPPWW
10Rozgrywane
3Wygrane
1Remisy
6Przegrane
Punkty/Mecz1
Wynik %30%
Gole/Mecz1.8
Średnio Goli0.8
Średnio Stracone1
Obie Strzelają40%
Czyste konta20%
Nie strzelił40%

Ostatnie Mecze

27 paźWu Ciudad de Lucena1-0
24 paźWvs Sant Andreu2-1
18 paźPu Real Jaén0-1
11 paźPvs Real Murcia0-1
4 paźPu Algeciras0-1

Historia Spotkań

Statystyki Zakładów

MetrykaWartość
Łącznie Meczy1
Średnio Goli1
Obie Strzelają0%
Powyżej 2.5 Goli0%
Powyżej 1.5 Goli0%

Gole dla Zespołu

DrużynaRazemŚrednia
Europa FC11 na mecz
Rayo Majadahonda00 na mecz

Czyste konta

DrużynaCzyste konta
Europa FC1 (100%)
Rayo Majadahonda0 (0%)
27 wrz 2026Primera RFEF - Grupa 2Europa FC1-0Rayo Majadahonda

Ważna Informacja: Odpowiedzialna Gra i Zrzeczenie się Odpowiedzialności za Prognozy

18+

MUSISZ MIEĆ 18+ LAT, ABY OBSTAWIAĆ. Hazard wiąże się z ryzykiem i może uzależniać. Prosimy grać odpowiedzialnie i stawiać tylko to, na co możesz sobie pozwolić stracić.

Nasze prognozy piłkarskie opierają się na analizie statystycznej i powinny być używane tylko w celach rozrywkowych. Wyniki z przeszłości nie gwarantują przyszłych rezultatów.

Nie jesteśmy licencjonowanymi doradcami finansowymi lub hazardowymi. Zawsze skonsultuj się z fachową poradą przed podejmowaniem decyzji o zakładach.

18+Lokalne źródła pomocy w odpowiedzialnym hazardzie — Polska