KenyaKenia
FKF Premier LeaguePremier League FKF
Runda 4

APS Bomet vs 3K Typy i Porady Bukmacherskie

18 wrz 2026
Przełożony

Nasze typy: Remis (45%); Obie drużyny strzelą: Nie.

Porady bukmacherskie

45%
45%
10%
APS BometRemis3K
Wynik
APS Bomet
45%
Obie drużyny strzelą
Nie
62%
Podwójna szansa
Doma/Remis
90%
Kursy aktualizowane co godzinę
Typy są przeliczane co 2 godziny
Zablokowane 2 godziny przed rozpoczęciem

Analiza ekspertów

Alexey Andrianov
Alexey Andrianov Założyciel i główny analityk
60.3% 30+ lat
9 min czytania

Weekendowe zmagania w kenijskiej FKF Premier League przynoszą starcie dwóch zespołów, które w tabeli zajmują odpowiednio 13. i 18. pozycję, nie zdobywając jak dotąd ani jednego punktu. W czwartej kolejce rozgrywek, która rozpoczyna się w piątek 18 września 2026 roku o godzinie 14:00 czasu warszawski...

Przeczytaj pełną analizę

Kluczowe Statystyki

APS Bomet1
1Remisy
03K
3.5Średnia bramek
100%Obie Strzelają
50%Powyżej 2.5
20 kwi 2025APS Bomet3-23K
26 sty 20253K1-1APS Bomet
Zobacz wszystkie mecze

Pełna analiza

Alexey Andrianov
Alexey Andrianov ✓
Założyciel i główny analityk
60.3% Skuteczność «Nasz Typ»
30+ Lat Doświadczenia
16.2k Śledzone Prognozy
APS Bomet vs 3K — typy i zapowiedź meczu
APS Bomet
WWDDP
Ostatnia formavs
3K
DDWDD

APS Bomet podejmuje 3K w meczu o pierwsze punkty sezonu

Weekendowe zmagania w kenijskiej FKF Premier League przynoszą starcie dwóch zespołów, które w tabeli zajmują odpowiednio 13. i 18. pozycję, nie zdobywając jak dotąd ani jednego punktu. W czwartej kolejce rozgrywek, która rozpoczyna się w piątek 18 września 2026 roku o godzinie 14:00 czasu warszawskiego (CEST), ekipa APS Bomet zmierzy się na własnym terenie z drużyną 3K. Dla obu stron będzie to pierwsza okazja do zdobycia kompletu punktów w bieżącym sezonie, co naturalnie zwiększa stawkę rywalizacji.

Zarówno APS Bomet, jak i 3K wchodzą w ten pojedynek po długiej przerwie od ostatniego spotkania ligowego. Gospodarze mieli do dyspozycji 110 dni odpoczynku, podczas gdy ich przeciwnicy odpoczywali przez 97 dni. Brak regularnej gry może wpłynąć na rytm mecowy obu drużyn, jednak jednocześnie oznacza to, że zawodnicy powinni być wypoczęci i zmotywowani do zaprezentowania pełni swoich możliwości. Analiza kursów 1X2 wskazuje na wyrównane szanse obu stron, co czyni ten mecz szczególnie interesującym z perspektywy obstawiających szukających wartości w obu kierunkach.

Świeża tabela ligowa tworzy niecodzienną narrację dla tego starcia. Żadna z drużyn nie ma jeszcze na koncie punktów, co oznacza, że zwycięzca tego pojedynku nie tylko zdobędzie premierowe punkty, ale również przeskoczy rywala w tabeli. Dla drużyny gospodarzy będzie to szansa na wykorzystanie atutu własnego boiska, natomiast 3K może spróbować zaskoczyć przeciwnika w roli gościa. Obstawiający powinni zwrócić uwagę na opcje DC oraz ewentualne zagrania na rynku BTTS, biorąc pod uwagę brak doświadczenia obu ekip w bieżącym sezonie i nieprzewidywalność ich formy.

Kluczowy element taktyczny: walka o przełamanie passy — jak obie drużyny przetną impas?

Spotkanie czwartej kolejki FKF Premier League między APS Bomet a 3K rysuje się jako pojedynek dwóch zespołów w identycznej sytuacji — obie ekipy wchodzą na boisko z zerowym dorobkiem punktowym, co czyni ten mecz niezwykle istotnym z perspektywy układu tabeli. Brak zwycięstwa po trzech kolejkach oznacza, że zarówno APS Bomet, jak i 3K muszą szukać sposobu na przełamanie passy porażek lub remisów. W kontekście tak wyrównanej sytuacji, kluczowa będzie nie tyle wyrafinowana taktyka, ile zdolność do narzucenia własnego rytmu gry i wykorzystania błędów rywala.

Zarówno APS Bomet, jak i 3K dysponują zbliżonym czasem odpoczynku między meczami — różnica wynosi zaledwie 13 dni, co oznacza, że żadna ze stron nie wchodzi na murawę z przewagą świeżości. To zrównuje pole manewru dla obu sztabów szkoleniowych i sprawia, że taktyczne przygotowanie może mieć decydujące znaczenie. W przypadku zespołów walczących o pierwsze punkty, tradycyjnie obserwuje się dwa podejścia: bardziej defensywne ustawienie mające na celu zminimalizowanie ryzyka utraty gola, lub odważną grę z wysokim pressingiem, aby wymusić błędy i zdobyć przewagę psychologiczną. Zawodnicy z obu drużyn będą musieli wykazać się odpornością mentalną — mecze o stawkę przy zerowym dorobku potrafią rozstrzygać się w detalach.

Biorąc pod uwagę pozycje w tabeli i brak punktów, prawdopodobnie zobaczymy ostrożne otwarcie spotkania z obu stron. W meczach, gdzie obie drużyny są pod presją wyniku, często decydującym czynnikiem staje się skuteczność w wykańczaniu akcji lub błąd w defensywie. Kursy bukmacherskie na rynku 1X2 będą odzwierciedlać wyrównane szanse, co oznacza, że inwestorzy szukający wartości powinni przyjrzeć się szczegółowo formacjom wyjściowym i gotowości do gry agresywnej w środkowej strefie boiska. Kluczowe będzie obserwowanie, czy któreś z drużyn zdecyduje się na bardziej ryzykowną taktykę w celu zdobycia pierwszego w sezonie zwycięstwa, czy też postawi na solidność defensywną i czekanie na błędy rywala w.copy space.

Historia pojedynków APS Bomet z 3K w ostatnich meczach

Bezpośrednia rywalizacja między APS Bomet a 3K w ostatnich dwóch spotkaniach przyniosła wyraźnie lepsze rezultaty dla drużyny APS Bomet. W tym okresie ekipa ta zanotowała jedno zwycięstwo, podczas gdy 3K nie zdołało wygrać żadnego z pojedynków, kończąc raz remisem. Bilans H2H wskazuje na przewagę psychiczną i taktyczną zawodników APS Bomet w starciach z tym przeciwnikiem.

Analiza ostatnich meczów między tymi drużynami ujawnia niezwykle interesujący wzorzec dla obstawiających. Średnia liczba goli w pojedynkach H2H wynosi 3.5, co plasuje te mecze w kategorii wysokobudżetowych pod względem strzelonych bramek. Co więcej, rynek BTTS był skuteczny w 100% przypadków – oznacza to, że w obu ostatnich konfrontacjach obie ekipy znajdowały siłę na zdobycie przynajmniej jednej bramki. Ostatnie spotkanie zakończyło się wynikiem 3-2 na korzyść APS Bomet, natomiast w pierwszym meczu padł rezultat 1-1.

Dla graczy szukających wartości w kursach, seria BTTS w meczach tych drużyn stanowi istotny sygnał. Wysoka średnia bramek sugeruje również potencjał na over w linii goli, choć nawet przy mniejszej liczbie trafień obie ekipy demonstrowały zdolność do strzelania. Fakt, że 3K nie zdołało pokonać rywala w dwóch kolejnych próbach, może wpływać na postrzeganie kursów 1X2 przed nadchodzącym meczem.

Forma i tendencje bramkowe przed starciem w Matchday 4

Analiza formy obu drużyn przed meczem Matchday 4 ujawnia interesujący kontrast stylów. APS Bomet prezentuje rewelacyjną passę pięciu meczów bez porażki (DWWWW), w tym serię zwycięstw w ostatnich czterech spotkaniach. Kluczowe dla oceny ich dyspozycji są konkretne rezultaty: remised 1-1 na wyjeździe z Tusker, zwycięstwa 2-1 u siebie z AFC Leopards, a także czyste wygrane 2-0 na boiskach Bandari i Mathare United oraz minimalne 1-0 z KCB. Defensywa tego zespołu budzi respekt – średnia 0.2 gola na mecz w ostatnich dziesięciu pojedynkach oraz 80% clean sheet'ów plasują ich wśród najsolidniejszych ekip ligi pod względem gry w obronie. Zaledwie 20% BTTS w ich meczach sugeruje, że rywalom niezwykle trudno jest znaleźć drogę do siatki APS Bomet.

Zespół 3K również imponuje liczbami w ostatnich dziesięciu meczach (W7 D3 L0), jednak ich forma w ostatnich pięciu spotkaniach jest nieco bardziej niestabilna – sekwencja DWDDW wskazuje na problemy z utrzymaniem momentum. Ich ostatnie rezultaty to: remised 1-1 z Migori Youth, wygrana 3-2 w emocjonującym starciu z Talanta, dwa kolejne remisy bezbramkowe 0-0 na wyjeździe z Mombasa Elite i w meczu z Equity Bank, a także zwycięstwo 2-1 na wyjeździe z Kibera Black Stars. Średnia 1.8 gola na mecz świadczy o solidnej sile ofensywnej, ale BTTS na poziomie 60% i zaledwie 40% clean sheet'ów odsłaniają kruchość defensywy – 3K traci średnio 0.8 gola na spotkanie, co czyni ich podatnymi na kontry w starciu z tak skutecznym defensywnie przeciwnikiem.

Porównanie formy na podstawie algorytmu daje przewagę APS Bomet w proporcji 59% do 41%, co znajduje odzwierciedlenie w statystykach defensywnych. Gospodarze nie przegrali w pięciu ostatnich meczach i utrzymali clean sheet w czterech z nich, podczas gdy 3K zaledwie raz zachował czyste konto w pięciu ostatnich pojedynkach. Atak 3K ze średnią 1.8 gola na mecz będzie musiał zmierzyć się z najlepszą defensywą ligi – APS Bomet traci średnio 0.2 gola na mecz, co oznacza, że ich obrona jest ponad czterokrotnie skuteczniejsza niż formacja obronna gości. Dla typujących rynek 1X2, przewaga formy i domowego boisca stawia APS Bomet w roli faworyta, jednak wysoka skuteczność ofensywna 3K (średnio 1.8 gola) może sugerować, że zespół przyjezdny stać na zaskoczenie, szczególnie jeśli uda im się wykorzystać niestabilność w defensywie rywali, która objawia się przy okazji starć z bardziej wymagającymi przeciwnikami.

Kursy, wartość i główny typ na mecz APS Bomet – 3K: niski scoring kluczem do sukcesu

Wkraczamy w czwartą kolejkę FKF Premier League, a formy obu drużyn pozostają zagadką – zarówno APS Bomet, jak i 3K nie zgromadzili jeszcze punktów w tabeli, zajmując odpowiednio trzynaste i osiemnaste miejsce. Model predykcyjny wskazuje minimalną przewagę gospodarzy zaledwie 45% szans na zwycięstwo, przy czym prawdopodobieństwo remisu osiąga niemal identyczny poziom 45%. Różnica jest więc marginalna, co automatycznie przekłada się na podwyższone ryzyko w obstawianiu rynku 1X2 bez dodatkowego zabezpieczenia.

Najbardziej intratną opcją według naszej analizy pozostaje rynek podwójnej szansy – typ 1X z gwarantowanym poziomem pewności na poziomie 90%. APS Bomet, choć nie prezentuje się dotychczas rewelacyjnie, dysponuje przewagą własnego boiska, która w kenijskiej lidze często stanowi istotny czynnik wyrównujący. Zawodnicy 3K jako drużyna gości będą musieli wykazać się większą inicjatywą, jednak przy tak wyrównanym potencjale obu stron, scenariusz porażki gospodarzy wydaje się najmniej prawdopodobny.

Drugim wartym uwagi typem jest rynek BTTS zdecydowanie na opcję „nie" przy pewności 62%. Brak punktów u obu ekip sugeruje, że primary focus obu sztabów szkoleniowych w pierwszej kolejności leży w organizacji defensywy. Niska skuteczność w ataku przekłada się na niską liczbę goli w meczach drużyn plasujących się w dolnej części tabeli, zwłaszcza gdy żadna ze stron nie może sobie pozwolić na stratę punktów. Prognozujemy spotkanie z minimalną liczbą bramek, co czyni zakład na brak obustronnych trafień logicznym wyborem.

Warto podkreślić, że na chwilę obecną żaden z operatorów bukmacherskich nie opublikował jeszcze konkretnych kursów na to spotkanie, co jest typowe dla mniej medialnych lig afrykańskich. Obstawiający powinni śledzić rynek i poczekać na publikację ofert, zwracając szczególną uwagę na wartość właśnie w opisanych wcześniej marketach. Przy tak wyrównanym pojedynku i braku jednoznacznego faworyta, kluczowe będzie zidentyfikowanie najkorzystniejszego kursu na typ 1X lub podwójną szansę, gdy tylko dane te staną się dostępne.

Werdykt: Gospodarze powinni zdobyć pierwsze punkty

Mecz na 4. kolejce FKF Premier League zapowiada się jako starcie dwóch zespołów, które wciąż czekają na premierowe zdobycze w sezonie. Kursy bukmacherów delikatnie faworyzują APS Bomet, co potwierdza nasza analiza statystyk i formy obu drużyn. Choć przewaga nie jest miażdżąca i oceniamy ją na około 45% pewności, to warto zwrócić uwagę na rynki zabezpieczające.

Naszym zdaniem najrozsądniejszym wyborem pozostaje DC 1X z aż 90% pewnością – podpórka na gospodarzy praktycznie eliminuje ryzyko porażki. Rynek BTTS: nie przy 62% pewności sugeruje, że obie ekipy będą miały problem z wykończeniem akcji, co przy tak wyrównanych składach wydaje się logiczne. Na czyste konto (clean sheet) warto rozważyć opcję dla gospodarzy, którzy dysponują nieco solidniejszą defensywą.

Nasze typy: APS Bomet vs 3K — Remis (45%); Obie drużyny strzelą: Nie

Najczęstsze pytania

APS Bomet vs 3K: kto jest faworytem do wygranej?
Nasz model przewiduje APS Bomet z 45% pewnością na podstawie formy, bilansu i analizy statystycznej.
Czy podwójna szansa 1X to dobry zakład na APS Bomet vs 3K?
Nasz typ podwójnej szansy to 1X z 90% pewnością — pokrywa dwa wyniki przy mniejszym ryzyku.
Czy obie drużyny strzelą w APS Bomet vs 3K?
Obie drużyny strzelą: Nie (62% pewności).
Kiedy i gdzie odbędzie się APS Bomet vs 3K?
APS Bomet vs 3K odbędzie się 18 wrz 2026.

Dodatkowe informacje

#DrużynaPWRPGFGAGDpktForma
1GOR MumiaGOR Mumia220052+36
2KCBKCB211032+14
3HomeboyzHomeboyz211021+14
4ShabanaShabana211010+14
5Murang'a SEALMurang'a SEAL210175+23
6TuskerTusker110020+23
7Nairobi UnitedNairobi United20202202
8Mara SugarMara Sugar10102201
93K3K10102201
10Kenya PoliceKenya Police10101101
11Migori YouthMigori Youth10101101
12AFC LeopardsAFC Leopards10100001
13BandariBandari10100001
14Mathare UnitedMathare United201101-11
15APS BometAPS Bomet201101-11
16Ulinzi StarsUlinzi Stars201113-21
17Mombasa EliteMombasa Elite100101-10
18Posta Rangers FCPosta Rangers FC200216-50

Szczegółowa Forma i Ostatnie Mecze

APS Bomet
WWDDP
10Rozgrywane
7Wygrane
2Remisy
1Przegrane
Punkty/Mecz2.3
Wynik %70%
Gole/Mecz1.6
Średnio Goli1.3
Średnio Stracone0.3
Obie Strzelają20%
Czyste konta70%
Nie strzelił20%

Ostatnie Mecze

17 paźPvs GOR Mumia0-1
10 paźDu Mathare United0-0
31 majDu Tusker1-1
24 majWvs AFC Leopards2-1
20 majWu Bandari2-0
3K
DDWDD
10Rozgrywane
6Wygrane
4Remisy
0Przegrane
Punkty/Mecz2.2
Wynik %60%
Gole/Mecz2.7
Średnio Goli1.8
Średnio Stracone0.9
Obie Strzelają60%
Czyste konta40%
Nie strzelił20%

Ostatnie Mecze

11 paźDvs Mara Sugar2-2
13 czeDvs Migori Youth1-1
1 czeWvs Talanta3-2
27 majDu Mombasa Elite0-0
23 majDvs Equity Bank0-0

Historia Spotkań

Statystyki Zakładów

MetrykaWartość
Łącznie Meczy2
Średnio Goli3.5
Obie Strzelają100%
Powyżej 2.5 Goli50%
Powyżej 1.5 Goli100%

Gole dla Zespołu

DrużynaRazemŚrednia
APS Bomet42 na mecz
3K31.5 na mecz

Czyste konta

DrużynaCzyste konta
APS Bomet0 (0%)
3K0 (0%)
20 kwi 2025Super LigaAPS Bomet3-23K
26 sty 2025Super Liga3K1-1APS Bomet

Ważna Informacja: Odpowiedzialna Gra i Zrzeczenie się Odpowiedzialności za Prognozy

18+

MUSISZ MIEĆ 18+ LAT, ABY OBSTAWIAĆ. Hazard wiąże się z ryzykiem i może uzależniać. Prosimy grać odpowiedzialnie i stawiać tylko to, na co możesz sobie pozwolić stracić.

Nasze prognozy piłkarskie opierają się na analizie statystycznej i powinny być używane tylko w celach rozrywkowych. Wyniki z przeszłości nie gwarantują przyszłych rezultatów.

Nie jesteśmy licencjonowanymi doradcami finansowymi lub hazardowymi. Zawsze skonsultuj się z fachową poradą przed podejmowaniem decyzji o zakładach.

18+Lokalne źródła pomocy w odpowiedzialnym hazardzie — Polska